شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 12 بهمن 1401
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,825
بازدید دیروز: 26,747
بازدید کل: 139,028,083
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 33
کاربران حاضر: 34


مصاحبه با آرمان دیلمی عضدی ، رتبه 12 کنکور دکتری سراسری سال 1393 مجموعه مدیریت

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام. ممنونم. تخصصی :64.07 % - زبان:  41.11%  - Gmat: 50%    معدل موثر :19.24    رتبه :12

پس از برگزاری آزمون، توقع چه رتبه ای را داشتید؟ آیا درصدهای اعلامی در کارنامه به درصدهایی که حدس می زدید نزدیک بود؟
حدس می زدم رتبه ای کمتر از 50 کسب کنم.  تقریبا توقع همین درصد ها را داشتم. البته در دروس تخصصی احتمال درصد بالاتری را می دادم.

رشته، گرایش و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی در این مقاطع فارغ التحصیل شده اید؟
مقطع کارشناسی را در رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه گیلان با معدل 17.98 سپری کردم . کارشناسی ارشدم را در رشته مدیریت بازاریابی در دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 19.06 گذراندم.

آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ در صورت شرکت، رتبه شما چند بوده است و سطح کنکور دکتری سراسری سال 92 را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟
بله در کنکور دکتری سال پیش شرکت کردم که البته چندان مطالعه نکرده بودم و رتبم حدود 1000 شده بود. من سطح سوالات سال پیش را بهتر ارزیابی می کنم. امسال به نظر بنده سوالات تخصصی چندان استاندارد نبوده و اینکه هر سال سازمان سنجش تعداد سوالات دروس را تغییر می دهد و اطلاعی در این زمینه به داوطلبان نمی دهد اصلا جالب نیست مثلا امسال اهمیت دروس ریاضی و آمار بسیار کم شده بود و زحمات بسیاری از داوطلبان به هدر رفته بود.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟
 خیر

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
 تقریبا از اوایل آبان شروع کردم که البته 2 ماه اول چندان جدی نبود و روزانه حداکثر 6 ساعت مطالعه می کردم ولی 3 ماه آخر روزانه 10 تا 12 ساعت مطالعه داشتم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس امتحانی کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
تئوری های مدیریت دکتر سید جوادین ( بیشتر زمان را به همین کتاب اختصاص دهید و حداقل 5 دور بخوانید)- 6 کتاب دکتر رضاییان-  جزوه آمار دکتر طورانی (موسسه پارسه) –ریاضیات دکتر انصاری- Gmat کتابی مطالعه نکردم ولی کتاب استاد وکیلی خوبه- زبان : 504 واژه و تافل برونز

چه تعداد کتاب، مقاله داخلی و بین المللی، کنفرانس ، طرح پژوهشی و چه میزان سابقه کار، تدریس و .... در سابقه خود دارید و به طور کلی لطفا درخصوص رزومه خود توضیح دهید؟
2 مقاله isi و3 کنفرانس داخلی دارم.  رتبه اول کارشناسی ارشد بوده ام و 1 طرح پژوهشی داشته ام.  سابقه کار چندانی نداشته ام.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور سراسری دکتری دارید؟
به نظر من با توجه به رقابت بسیار سنگینی که در کنکور دکتری در چند سال اخیر به وجود آمده داوطلبان اگر به رتبه زیر 100فکر می کنند باید هدف خود را مشخص کنند. بسیاری افراد در زمان مطالعه کار نیز می کنند که به نظرم امکان قبولی را برایشان بسیار کاهش می دهد، فکر می کنم داوطلبان باید حداقل 3 ماه کامل به مطالعه دروس اختصاص دهند. با توجه به آزمون امسال که  تنها 1 % افزایش در دروس تخصصی باعث جابجایی چند رتبه ای داوطلبان بوده است  زمان زیادی را به این دروس به ویژه تئوری مدیریت اختصاص دهید. از درس زبان هم غفلت نکنید. به امید خدا حتما نتایج زحماتتان را خواهید دید.


منبع: سایت Modir.ir