شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,045
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,480,471
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 115
کاربران حاضر: 115

 

ضوابط مربوطه به بورسیه پذیرفته شدگان دوره دکترای تخصصی دانشگاه آزاد

 

دانشگاه آزاد اسلامی از میان پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی ( Ph.D. ) خود در صورت نیاز تعدادی را به صورت بورسیه می پذیرد. لازم به ذکز است که دانشگاه آزاد اسلامی هیچ گونه تعهدی برای بورسیه پذیرفته شدگان ندارد.

متقاضیان استفاده از بورس تحصیلی پس از قبولی قطعی در دوره دکتری تخصصی می توانند با مراجعه به سایت استخدام اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی http://jazb.iau.ir نسبت به شرکت در فراخوان دانشگاه اقدام نمایند

برای پذیرفته شدگان در برخی از رشته ها که امکان بورسیه نیست، از طریق حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی وام های بلندمدت درنظر گرفته شده است.

کلیه دانشجویان دوره دکتری تخصصی (اعم از بورسیه یا آزاد) باید به طور تمام وقت به تحصیل در این دوره بپردازند.


توجه: شرایط دریافت بورس تحصیلی در دفترچه کنکور دکتری سال 1394 و 1395 درج نشده است.
موارد زیر مربوط به دفترچه دکتری سال 1393 دانشگاه آزاد می باشد.

 

شرایط دریافت بورس تحصیلی:

1- مومن و متعهد به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی و داشتن صلاحیت لازم برای عضویت هیات علمی طبق ضوابط و آیین نامه استخدام هیات علمی دانشگاه.

2- نداشتن بیش از 35 سال سن برای آقایان و 33 سال سن برای خانم های دوره دکتری تخصصی تا تاریخ 1 مهر 1393 (این تاریخ برای داوطلبان آزمون سال 1393 می باشد)

3- عدم اشتغال در سازمانها و موسسات دولتی و وابسته و همچنین نداشتن تعهد خدمت به آنها

4- سپردن تعهد خدمت دو برابر سنوات استفاده از بورس تحصیلی در دفتر اسنادرسمی و همچنین سپردن وثیقه که نوع و میزان آن را دانشگاه تعیین و اعلام می نماید.

5- دانشجویان بورسیه در صورت اعزام به خدمت وظیفه عمومی پس از اتمام طرح سربازی طول مدت خدمت و در صورتی که طرح سربازی خود را در همان واحد دانشگاه آزاد اسلامی بگذرانند سنوات مربوط به گذراندن طرح سربازی آنان با تعهد یک برابر اضافی که جمعا مدت 4 سال خواهد بود به مدت تعهد اضافه شده و تاثیری در کاهش ایام تعهد خدمت موضوع بند 4 نخواهد داشت.

6- دانشگاه آزاد اسلامی پس از پایان مهلت مقرر برابر آیین نامه های جاری تقاضاها را مورد رسیدگی قرار داده و در صورت انطباق با شرایط، زمان مصاحبه را که منحصرا برای پذیرش بورسیه انجام می گیرد به طریق مقتضی به اطلاع داوطلبان خواهد رساند.

7- دانشجوی بورسیه مکلف است برابر مقررات در هر یک از واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور بنابه تشخیص شورای بورس سازمان مرکزی دانشگاه بدون عذر و بهانه ای به انجام وظایف دانشگاهی محوله ادامه دهد، مگر اینکه قبلا در مورد محل خدمت او توافق حاصل شده باشد.

8- قطع بورس تحصیلی محدود به موارد زیر است:

الف) دانشجوی بورسیه به دلایل آموزشی قادر به ادامه تحصیل نباشد.

ب) دانشجو از عهده انجام برنامه های آموزشی ارائه شده از طرف گروه آموزشی مربوط برنیاید.

ج) دانشجو دلیل قانع کننده ای برای انصراف از ادامه استفاده از بورس ارائه دهد.

9- دانشجویان بورسیه موظفند به طور تمام وقت و برابر آیین نامه های مربوط، به امر تحصیل و تحقیق ادامه دهند.

10- دانشگاه آزاد اسلامی هیچگونه تعهدی جهت بورسیه پذیرفته شدگان ندارد، لکن در رشته های مورد نیاز خود بنا به تشخیص شورای بورس دانشگاه دانشجوی دوره دکتری تخصصی را با توجه به ضوابط، بورسیه می نماید.

 

نکات :

1- با توجه به اینکه اعطای بورس تحصیلی پس از قبولی در دوره دکتری انجام می پذیرد، لذا داوطلبان از ارسال هرگونه مدرک در این مورد جدا خودداری نمایند.

2-کسانی که در استخدام (اعم از رسمی، قراردادی یا پیمانی) سازمانها یا نهادهای دیگر باشند نمی توانند بورسیه دانشگاه آزاد اسلامی شوند.