شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 5,649
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,272,732
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 82
کاربران حاضر: 83
کدخبر: 7868 زمان ارسال: یکشنبه 15 مرداد 1391 - 08:47 تعداد بازدید: 7917
مصاحبه سایت مدیر با مهدی گل وردی؛ رتبه 48 کنکور کارشناسی ارشد سال 1391 رشته مدیریت دولتی

سایت مدیر به روال سالهای گذشته گفتگوهایی با نفرات برتر گرایشهای مختلف رشته مدیریت ترتیب داده است. در این بخش گفتگوی سایت مدیر با آقای مهدی گل وردی رتبه 48 رشته مدیریت دولتی کنکور کارشناسی ارشد سال 1391 را می خوانید.

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
زبان:8 درصد/ریاضی:سفید/ تئوری : 35 درصد/ اقتصاد:32 درصد/ مالیه:55درصد/ حسابداری دولتی:60 درصد
رتبه 48 رشته مدیریت دولتی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟
پردیس قم دانشگاه تهران- رشته مدیریت دولتی. با معدل 15.85 فارغ التحصیل شدم.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟ اگر در آزمونها شرکت داشتید معمولا چه رتبه ای کسب می نمودید؟
از کلاس های کنکور استفاده نکردم. ولی آزمون های جامع موسسه ماهان را شرکت کردم،به علاوه تمامی سوالات آزمون های مدرسان شریف را در منزل در خارج از وقت رسمی آزمون پاسخ می دادم.آزمون های جامع را به شدت توصیه می کنم و تنها 3 آزمون جامع برای محک زدن سطح خود کافی می دانم.در آزمون اول رتبه 250 در آزمون دوم و سوم هم به ترتیب 80 و75 شدم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از اواسط مرداد ماه شروع به مطالعه کردم به جز ماه های اول که مصادف با ماه رمضان بود و حدودا روزانه 4 ساعت مطالعه داشتم تا روز های پایانی کنکور روزانه 8 تا 9 ساعت مطالعه مداوم داشتم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
پردیس قم دانشگاه تهران –گرایش تحول

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای درس زبان:  مجموعه لغات 504- 10سال کنکور زبان مدیریت در سال های اخیر.زبان تخصصی و عمومی آرمان اشراقی.
مالیه:مالیه رنگرز و خورشیدی- بودجه فرج وند و دکترابراهیمی نژاد- مالیه موسسه علوی- مالیه دکتر پژویان(انتشارات پیام نور) مالیه یدالله دادگر.
تئوری:مدیریت عمومی دکتر الوانی- مبانی سازمان و رفتار سازمانی دکتر علی رضاییان- ساختار سازمانی رابینز- منابع انسانی دکتر سعادت- کتاب تئوری های مدیریت ماهان- و نهایتا کتاب بسیار تاثیر گذار مجموعه سولات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت با پاسخ تشریحی مهرداد پرچ که به دوستان توصیه می کنم این کتاب را حداقل 2 بار با دقت مطالعه کنند.
اقتصاد:اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری به تنهایی کافی به نظر می رسد. حتی نیازی به مطالعه 2000 تست هم نیست.
حسابداری دولتی:از آنجایی که کتاب دکتر بابا جانی خیلی حجیم است. شخصا این منبع را توصیه نمی کنم و دوستان می توانند از کتاب حسابداری دولتی انتشارات علوی(عمادالدین ثقفی) استفاده کنند که در تاثیر گذار بودن این کتاب همین بس که بالا ترین درصد من یعنی 60 درصد تنها با مطالعه چندین باره این کتاب حاصل شد.حسابداری دولتی قلق های خاص خود را دارد و  می­توان با تمرین تست های سال گذشته به این فنون دست پیدا کرد و نتیجه مطلوبی کسب کرد.البته من این کتاب را حدود ده بار مرور و مطالعه کردم که در هر مرحله نقایصم برطرف می شد.

در آزمون به چه ترتیبی به سوالات پاسخ دادید؟ به نظر شما این ترتیب تاثیری در نتیجه دارد؟
من در پاسخ به سوالات ترتیب دفترچه را رعایت کردم. در مورد ترتیب پاسخگویی به سوالات، کنکورهای آزمایشی می تواند در تعیین ترتیب کمک زیادی کند.

   به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
1-    آزمون های آزمایشی جامع را توصیه می کنم.
2-    برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید و روز خود را تنها به مطالعه یک درس اختصاص ندهید و تلفیقی از دروس حفظی و محاسبه ای را در برنامه های روزانه خود بگنجانید.
3-    نسبت به دروس زبان و تئوری نگاه ویژه ای داشته باشید، زیرا این دروس در موفقیت شما موثرند.
4-    تست زنی را از ابتدای مطالعه خود داشته باشید چون با این کار، نکات مورد تاکید طراح و نقاط کوری که شما مطالعه نکردید مشخص می شود.
5-    در روزهای پایانی می توانید از کتاب­های مشکی رنگ مجموعه سولات کنکور کارشناسی ارشد استفاده کنید که پاسخ تشریحی دارند.
6-    تنها به هدفی که دارید امیدوار باشید و مواقعی که بی انگیزه شدید به هدفتان و دسترسی به آن فکر کنید.(موفقیت دور از دسترس نیست.)
7-    نهایتا و از همه چیز مهم­تر توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار است. همچنین دعای خیر پدر و مادر هم تاثیر بسزایی در موفقیت بنده داشته است.
در پایان از تمامی اساتید محترم، دوستان خوبم که انگیزه می­دادند( آقایان شاه حسینی، رشید و ...)، آقای مهدی اسماعیلی(رتبه 26 مدیریت دولتی سال گذشته) و سایت مدیر که در رسالت آگاهی بخشی خود به داوطلبین بسیار خوب عمل کرده است ، کمال تشکر و قدردانی را می نمایم و برای داوطلبین عزیز آرزوی موفقیت می­کنم.

منبع: Modir.ir

مصاحبه با سایر نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد سال 1391 (گرایشهای مختلف رشته مدیریت) را از اینجا ببینید

در صورتی که سوالی از آقای مهدی گل وردی دارید می توانید در بخش نظرات این خبر ارسال نمایید تا ایشان پاسخگوی شما باشند.
 

نظرات کاربران
احسان : 1391/05/15

سلام داداش مهدی،آقا تبریک می گم قبولی و رتبه خوبتو.این حسابداری دولتی شما نحوه بدهکار و بستانکار ثبت هارو هم حفظ کردید؟! خیلی ناملموسه! اصلا نمیشه یاد گرفت!هزارتا ثبت بهکار بستانکار هست! توصیه تون چیه؟ممنون...

گل‌وردی : 1391/05/15

سلام.خیلی ممنون. بله باید رو ثبت ها تسلط داشته باشید،این به معنای حفظ کردن اون نیست.قاعدتا با یکی دو بار خوندن این تسلط حاصل نمی شه.شما باید نمونه تست های سال قبل را که مربوط به ثبت هاست رو بزنید و تمرین کنید.با زدن تست های سال قبل متوجه می شیید که کدوم ثبت ها مهم تر هستند و تمرکزتونو رو اونها معطوف کنید.

محمد : 1391/05/16

سلام. از ابتدا ریاضی کنار گذاشتین؟چرا؟ برای زبان چیکار میکردین؟ پیشنهادت برای بقیه برای حذف بعضی دروس مثل زبان و ریاضی چیه؟ باعث میشه وقت هم سرجلسه بیشتر داشته باشی! کنکور 91 - 40 دقیقه وقتم ریاضی گرفت میشد 40درصدی بزنم ولی به نتیجه نمیرسیدم! آخرش 12 درصد زدم. برای زبان هم 30 دقیقه وقت گذاشتم آخرش 2درصد زدم.

بهناز از مشهد : 1391/05/16

با سلام من میخوام در 6 مرحله ازمون ازمایشی سازمان سنجش شرکت کنم به نظر شما خوبه؟ چون شنیدم میانگین شرکت کندگان تو این رشته در هر ازمون 300 نفره؟ تعداد شرکت کنندگان ماهان چند نفره؟شما کدوم رو توصیه میکنید؟

گل‌وردی به محمد : 1391/05/16

سلام. ریاضیو 2 ماه مونده به کنکور خوندم ماتریس ها با آمار توصیفی چون پشتوانه ریاضیم قوی نبود. سر جلسه هم کنکور اینقدر سنگینو ضد حال بود که ریسک نکردم جواب بدم البته حلش کرده بودم بعد هم دیدم درست بوده.برای زبان تسلط روی واژه های 504 لازمه البته نیاز هست شما لغات تخصصی مدیریت را هم بلد بشین.ولی حفظ لغات تنها کافی نیست مثل کنکور امسال احتمال داره نتیجه نگیرید پس سعی کنید درک مطلب ها رو بزنید ونمونه درک مطلب های سال قبل را تمرین کنید.اصلا توصیه نمی کنم درسی را کنار بزارید.من هم زبان برای 50 درصد رفته بودم و حول وحوش 40 درصد هم آزمون های ماهانو می زدم ولی نهایتا 8 درصد زدم.ریاضی هم خیلی موثره بهتره کنار نزارید.

گل‌وردی به بهناز از مشهد : 1391/05/16

کلاً ماهیت آزمون دادن خوبه ولی تعداد مراحلش بستگی به خودتون داره.ماهان جامعه آماری بالا و آزمون قوی تو مدیریت داره،حتما از ماهان استفاده کنید من آزمون های جامع را کافی می دونم.اگر ماهان آزمون ندادین می تونید از آزمون های مدرسان شریف استفاده کنید اگرچه جامعش به بزرگی ماهان نیست ولی سوالای قوی داره.

محمد : 1391/05/23

ممنون از پاسختون... زبان 504 و بهمراه درک و مطلب و تستهای سالهای پیش کارکردین؟ معدل موثرتون چنده؟

گل‌وردی به محمد : 1391/05/23

خواهش می کنم. بله دقیقاً.ولی به خاطر خیلی دشوار بودن سوالات واژگان کنکور متاسفانه تو این قسمت خیلی به کارم نیومد(البته این کنکور استثنا بود)ولی درک مطلوب را با یه کم کار کردن و دقت سر جلسه کنکور می تونید بزنید.من هم همین درصد اندک ولی موثرم را مدیون درک مطلبم.معدل موثر من 15.85 بود.

فرزند ایران. نژاد کوروش : 1391/05/24

درود وتبریک ببخشید شما بین موسسه های ماهان و مدرسانو اکسین کومشو پیشنهاد میدین؟ و سوال دیگم اینکه:من نمیتونم یا بهتر بگم نمیشه پیوسته لغت زبان بخونم یعنی همیشه طرف زبان نمیرم که همین فاصله انداختنم باعث میشه لغتای که خوندمم تا حدودی یادم بره. پیشنهادتون برا این مشکل چیه؟ممنون از وقتی که میزاری

گل‌وردی به فرزند ایران : 1391/05/25

با سلام.ممنون از لطفتون.در رشته مدیریت حرف اول ماهان می زنه مخصوصا جامعه آماری بالاش که یه مقایسه نسبتا نزدیکی با شرایط واقعی داره.بعد اگر میسر نبود مدرسان شریف.از اکسین اطلاع دقیقی ندارم.لازمه حفظ لغات مرور مستمره. به نظر من جز این راهی نداره.من خودم برای حفظ لغات از روش tick 8 گاج استفاده کردم . حالت جعبه لایتنری داره روزانه باید لغاتو در این روش تیک بزنید خیلی روش خوبیه و به شدت ماندگاریش در بلند مدت تو ذهن بالاست.

محسن : 1391/05/31

سلام و تبریک..سوال من اینه که شما قبل از کنکور چه رتبه ای رو برای خودتون پیش بینی میکردید؟؟و این که به نظر شما درسهای مدیریت رو باید حفظ کرد؟؟

گل‌وردی به محسن : 1391/05/31

سلام.خیلی ممنون،من یه هدف آرمانی داشتم اونم رتبه زیر20 بود ولی به طور نرمال برای خودم رتبه زیر 100 متصور بودم.البته این برای قبل از کنکور بود ولی وقتی کنکور دادم و خیلی هم سخت بود حتی به 150 هم راضی بودم.خدارا شکر...ولی در مورد حفظ کردن باید بگم که ماهیتا تئوری مدیریت حفظی نیست مثلا سازماندهی،شما باید منطقشو بفهمید، اگرچه بعضی قسمت هاش هم حفظیه.حفظ کردن خوبه ولی همیشه جواب نمی ده.مثل کنکور امسال. با اینکه از منابع غیر معمول سوال طراحی شده بود ولی اگر کسی به مطالب اشراف منطقی داشت تا حدودی از بقیه بهتر میزد.بعضی نمودارها.اشکال. عوامل و تئوری ها را هم ناگزیر باید حفظ کرد.همانطور که در مصاحبه گفتم کتاب پرچ را حتما بخونید کمک زیادی بهتون می کنه. ایشالله که موفق وسال آینده از رتبه های برتر کنکور باشید.

محسن : 1391/06/02

ممنون از این وقتی که برای کمک به دوستانتون میذارید-منم امسال فک میکردم بالای 2000 شم اما 309 شدم-میانگینم حدود 22 بود!با این که من فک میکنم سوالا مثل سالای قبل بود اما واقعا امسال کلا درصدا پایین بودن-به نظر شما این نوسان شدید درصدای نفرات برتر تو چند سال اخیر علتش چیه؟ سوال بعدی من اینه که آیا واقعا خواستن توانستنه؟؟ منم برای شما دوست عزیز آرزوی موفقیت میکنم-با تشکر مجدد از شما و دوست خوبم سایت مدیر

گل‌وردی به محسن : 1391/06/02

سلام.محسن جان من اصلا اعتقاد ندارم امسال سوال ها مثل سال قبل بود.شما اگر به فایل جوابای تئوری مدیریت امسال را که سایت مدیر هم برای دانلود گذاشته نگاه کنید حدود 15 سوال از 25 سوال یا از منابع غیر معمول بود یا اینکه هنوز منابع طرح سوال مشخص نشده،همینطور به شدت سخت بودن 10 سوال واژگان زبان و به همه اینها میشه سوالای جدید و عجیب مالیه را هم اضافه کرد.پس باید درصد ها را در همون سال و در شرایط یکسان مقایسه کرد.در مورد سوال دوم هم در مورد خودم جواب داده من هدف داشتم به علاوه انگیزه و با وجود اینکه نگران و نا امید از نتایج قبل از اعلام نتایج بودم،به اونی که خواستم رسیدم اگرچه اگر خوش شانس تر بودم حتی بهتر از این می تونستم بشم.

elnaz : 1391/06/17

سلام تبریک میگم ..من مدیریت دولتی میخونم ترم5..خیلی به راهنماییتون احتیاج دارم و مطمینم بهم کمک میکنه... چندین بار خواستم تغییر رشته بدم به بازرگانی یا ارشد بازرگانی شرکت کنم با مشورت و صحبتایی که داشتم..اما هنوز تصمیم نگرفتم ..بنظر شما با در نظر گرفتن اینکه من کار کاملا اداری خیلی علاقه ندارم باید چه راهی رو انتخاب کنم؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

گل‌وردی به elnaz : 1391/06/18

سلام. خیلی ممنون.ببینید بحث انتخاب دولتی یا بازرگانی را با کار اداری و غیر اداری جمع نکنید.بازرگانی رشته ای هست با گرایشات مالی ،بیمه و بازاریابی.این رشته هم تو مراکز دولتی بازار داره و هم خصوصی و آزاد.مدیریت دولتی هم الان بازار کار دولتی اداریش عالیه تقریبا همه سازمان های دولتی برای استخدام کارمنداشون یه رشته را مدیرریت دولتی می زارن.تو بانک ها هم بازار داره مگر بانک های خصوصی مثل پاسارگاد که میلشون به بازرگانی بیشتره.دولتی هم بازار کار خصوصی داره ولی کم تر از بازرگانی چون ماهیت رشته دولتی،امور اداری دولتیه،مگر اینکه شما یک مهارت ویژه ای سوای مدرکتون داشته باشین که اون حسابش جداست.اگر هدف و علاقتون مشخص باشه به نظر من انتخاب یکی از این دو راحت میشه.البته به شما بگم بازار کار تو کشور ما اصلا قابل پیش بینی نیست.«انشالله که حرفام مفید بوده باشه...:

elnaz : 1391/06/18

سلام حق با شماست من منظورم دقیق بیان نکردم، اولویت بندی من بین علاقه و بازار کار،مطمینا علاقه اس،منظورم کاری که فقط با ورقو کاغذ سروکار نداشته باشه ...کارای تحقیقاتی ،تولیدی علاقه دارم ، خیلی ممنون میشم اگه باز هم راهنماییم کنید.

سینا 11 : 1391/07/11

سلام . کتاب حسابداری علوی رو از کجا میشه تهیه کرد؟ دربه در دنبالشم همه جا انقلابم نبود!!!!!!!!!!!!!!!

سینا 11 : 1391/07/11

سلام . کتاب حسابداری علوی رو از کجا میشه تهیه کرد؟ دربه در دنبالشم همه جا انقلابم نبود!!!!!!!!!!!!!!!

سال پایینی : 1391/07/26

سلام و خسته نباشید به شما بعد از یه کنکور سخت و یه رتبه ی خوب.میخواستم بدونم بودجه فرجوند خوبه یا کیاکجوری ؟ ممنون از شما

گل‌وردی به سال پایینی : 1391/07/28

سلام. هر دو کتاب منبع خوبی هستن ولی سالی که ما کنکور دادیم از فصول نه چندان مهم فرج وند یکی دو سوال اومد بود اگر وقتتون کمه فقط کجوری را بخونید ولی اگر وقت دارید هردو اونا رو بخونید.

گل‌وردی به سینا11 : 1391/07/28

سلام .من خودم از سایت های فروش کتاب خرید کردم و برام 3روزه آوردن.

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)