شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 16,502
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,935,494
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 109
کاربران حاضر: 109
کدخبر: 19451 زمان ارسال: چهار شنبه 23 خرداد 1403 - 09:25 تعداد بازدید: 165
جزئیات مصاحبه علمی بیش از ۳۰۰۰ پذیرفته شده دکتری در دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه‌طباطبائی ضمن تشریح جزئیات مصاحبه از پذیرفته‌شدگان مرحله نخست آزمون نیمه متمرکز دکتری این دانشگاه گفت: این فرایند از تاریخ ۱۹ خردادماه آغاز شده است و تا ۲۷ خردادماه سال جاری ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، سید روح‌الله زرگرباشی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه‌طباطبائی در خصوص نحوه برگزاری مرحله دوم ارزیابی تخصصی آزمون نیمه متمرکز دکتری این دانشگاه گفت: آزمون دکتری هر سال بر اساس روال مشابهی انجام می‌شود و بر مبنای آزمون کتبی، تعدادی از داوطلبان که درصدی از نمره را کسب کرده‌اند برای آزمون شفاهی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند. پذیرش بر اساس معرفی چندبرابر ظرفیت از طرف سازمان سنجش آموزش کشور و با بررسی سوابق علمی و مصاحبه است.

وی افزود: امسال تعداد سه هزار و ۴۰۰ داوطلب برای مصاحبه مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری در دانشگاه علامه‌طباطبائی معرفی شدند که از این تعداد دو هزار داوطلب برای شرکت در مصاحبه دکتری ثبت‌نام کردند. برای این داوطلبان از تاریخ ۱۹ تا ۲۷ خردادماه ۱۴۰۳، نوبت مصاحبه در نظر گرفته شده است.
زرگر باشی با اشاره به کاهش ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه علامه‌طباطبائی، ادامه داد: از مجموع مصاحبه شوندگان، تعداد ۳۶۶ نفر در ۶۸ رشته محل پذیرفته و در مقطع دکتری دانشگاه علامه‌طباطبائی مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی گفت: برای سهولت در انجام مصاحبه‌ها، تعداد ۶۸ کمیته تخصصی، متشکل از سه تا پنج عضو هیئت علمی، مدیر گروه و رئیس یا معاون آموزشی به عنوان ناظر ایجاد شده است، که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در محل مصاحبه حضور دارند و داوطلبان را مورد سنجش و ارزیابی علمی قرار می‌دهند.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه‌طباطبائی افزود: همه فرآیندهای ثبت‌نام داوطلبان همچون ارائه مدارک و بررسی آن‌ها در دانشگاه علامه‌طباطبائی به صورت الکترونیکی انجام شده است و هیچ داوطلبی قبل از مصاحبه، مراجعه حضوری نداشته است. برای هر داوطلب کارت مصاحبه دکتری با زمان و ساعت مشخص صادر شده است تا داوطلبان بدون هیچگونه مشکلی در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنند. چنانچه داوطلبی به دلایل قابل قبول در روز و ساعت تعیین شده در محل مصاحبه حاضر نشود، بر اساس دستور سازمان سنجش می‌تواند در جلسه مصاحبه تاخیری که به زودی اعلام می‌شود، شرکت کند.

وی با اشاره به اینکه نتایج نهایی از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود، تاکید کرد: بعد از انجام مصاحبه‌ها، این فرآیند دوباره به صورت دقیق کنترل می‌شود و پس از تایید نهایی در تارنمای سازمان سنجش برای اعلام نتایج، بارگذاری می‌شوند.

گفتنی است، داوطلبان مقطع دکتری فرصت داشتند از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ خردادماه سال ۱۴۰۳ با مراجعه به آدرس https://azmoon.atu.ac.ir، نسبت به ثبت‌نام برای شرکت در مرحله دوم ارزیابی تخصصی آزمون نیمه متمرکز دکتری اقدام کنند. همچنین جدول زمان‌بندی مصاحبه بر اساس شیوه‌نامه سازمان سنجش آموزش کشور تنظیم شده و از داوطلبان خارج از برنامه زمانی اعلام شده مصاحبه گرفته نمی‌شود.

منبع : ایسنا  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)