شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 28 مرداد 1401
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 18,111
بازدید دیروز: 28,419
بازدید کل: 134,026,396
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 87
کاربران حاضر: 87
کدخبر: 18717 زمان ارسال: شنبه 08 مرداد 1401 - 00:15 تعداد بازدید: 152
مدرسه حکمرانی در دانشگاه علامه راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مدرسه حکمرانی در دانشگاه علامه طباطبایی در حال شکل گیری است و با راه‌اندازی این مدرسه، دانشگاه می‌تواند در ارتباط با حاکمیت و آینده نظام نقش‌آفرین باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، عبدالله معتمدی در مراسم راه اندازی میز دانشگاه-دولت در دانشگاه علامه طباطبایی به اهمیت این میز اشاره کرد و گفت: رابطه بین دانشگاه و دولت همیشه مطرح بوده است و دانشگاه انتظار دارد رابطه نزدیک تری با دولت برقرار کند چرا که این رابطه هم به دانشگاه و هم به دولت برای پیشبرد امور کمک می کند. دولت می تواند از پتانسیل و ظرفیت دانشگاه برای حل مسائل استفاده کند و دانشگاه نیز برای انجام کارهای مختلف در حوزه های ماموریتی خود به حمایت دولت نیاز دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه علامه طباطبایی تجربه هایی به شکل نهادینه و منظم داشته است که می تواند از آنها در کمک به دولت استفاده کند. امیدواریم بر اساس این تجربه ها، شرایطی فراهم شود که امکان ارتباط متقابل دانشگاه و دولت به شکل معنادار تری افزایش پیدا کند.

معتمدی تاکید کرد: ظرفیت دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان دانشگاه تخصصی علوم انسانی، ظرفیت جدی، تخصصی و فوق العاده ای است. در دانشکده‌ها و رشته‌های مختلف ما سرمایه های ملی وجود دارند که بعضی از این سرمایه ها تجربه کار اجرایی و بعضی ها هم دانش و تخصص دارند که می توانند به دولت کمک کنند و استفاده نکردن از این ظرفیت، شایسته نیست.

وی تاکید کرد: دولت دارد به سمتی حرکت می کند تا از ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه استفاده کند و این مسئله بسیار امید آفرین است. امیدواریم در سال تحصیلی جدید که شاهد باز شدن دانشگاه ها هستیم، شاهد نزدیکی دانشگاه و دولت نیز باشیم.

وی از انتخاب دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه، برای راه اندازی میز دانشگاه دولت ابراز خرسندی کرد و بیان کرد: ما به دنبال انجام کارهای جدی و معنادار با عمق و محتوای بیشتر هستیم به همین دلیل از دکتر ابوالقاسم فاتحی دهاقانی درخواست کردیم مسئولیت این میز را در دانشگاه بپذیرد و رابطه دانشگاه با دولت را برقرار کند تا با این کار هم ما بتوانیم شاهد حضور مسئولان دولتی در دانشگاه باشیم و هم آنها به حرف های دانشگاهیان توجه کنند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اعلام اینکه مدرسه حکمرانی نیز در دانشگاه علامه طباطبایی در حال شکل گیری است، ادامه داد: موضوع حکمرانی فراتر از دولت است و با شکل‌گیری مدرسه حکمرانی، دانشگاه می تواند در ارتباط با حاکمیت و آینده نظام نقش‌آفرین باشد.

منبع : مهر  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)