شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 08 تیر 1401
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 10,784
بازدید دیروز: 29,589
بازدید کل: 132,144,756
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 101
کاربران حاضر: 101
کدخبر: 18658 زمان ارسال: دوشنبه 30 خرداد 1401 - 08:56 تعداد بازدید: 34
جزئیات پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۱ اعلام شد

شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت‌نام و شرکت در پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ از یکشنبه ۲۹ خرداد آغاز می شود و تا روز یکشنبه ۵ تیر ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

داوطلبانی که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند می توانند در پذیرش این مرحله ثبت‌نام کنند. دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دسترس است.

داوطلبان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته‌های با آزمون این دانشگاه در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام کنند.

زمان انتخاب رشته برای رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی این دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. آن دسته از داوطلبانی که علاقمند به پذیرش در رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد هستند لازم است برای اطلاع از جزئیات از یکشنبه ۲۹ خرداد به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور مراجعه کنند.

شرایط ثبت‌نام‌ در مقطع کارشناسی ناپیوسته

داوطلبان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند منحصراً در یک مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضی شوند.

پذیرش در برخی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت. (دانشجویانی که در شهریور و یا بهمن ماه سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل خواهند شد، لازم است میانگین واحدهای گذرانده تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (۳۰ بهمن ۱۴۰۰) را در تقاضانامه ثبت‌نامی درج کنند).

تذکر مهم ۱: آن دسته از دانشجویان سال آخر، که تا زمان توزیع اینترنتی کارت شرکت در آزمون (از تاریخ اول تا سوم شهریور ۱۴۰۱) موفق به دریافت مدرک فارغ التحصیلی در مقطع کاردانی می شوند، لازم است نسبت به درج معدل فارغ التحصیلی خود در تاریخ مقرر، در قسمت مربوط به ویرایش اطلاعات در کارت ورود به جلسه، پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.

تذکر مهم ۲: متقاضیان رشته های امتحانی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (معدل کاردانی) انجام می شود لازم است در درج معدل خود دقت کافی را بعمل آورند. هر گونه مغایرت معدل و یا اعلام معدل اشتباه در صورتی که در ردیف قبولین قرار گرفته باشند منجر به لغو قبولی خواهد شد.

همه داوطلبان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند. در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش داوطلب پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

داوطلبان برای هزینه ثبت نام باید کارت اعتباری ثبت نام به مبلغ ۹۴۵ هزار ریال از سامانه خرید کارت اعتباری پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش خریداری کنند. همچنین هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به داوطلبان به مبلغ ۱۲ هزار ریال است.

چنانچه علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشید، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کنند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در انتهای دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد کنند.

داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت کنند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

چنانچه داوطلب در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه کنند و یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً و یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ (برای آن دسته از مجموعه های ثبت نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۴ شهریور ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه اول شهریور تا روز پنجشنبه سوم شهریور با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان حوزه امتحانی مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعیین می شود. داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر تعیین شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام کنند.

زمان انتخاب کد رشته محل های انتخابی:

براساس برنامه زمانی، همزمان با ثبت‌نام برای شرکت در این مرحله، داوطلبان مجموعه ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است که با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های خود اقدام کنند.

داوطلبان در انتخاب کد مجموعه ثبت نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، پس از دریافت کد پیگیری و پایان مهلت ‌ثبت‌نام، داوطلب برای اصلاح موارد فوق با مشکل مواجه خواهد شد.

منبع : مهر  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)