شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 15 اسفند 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 9,292
بازدید دیروز: 33,604
بازدید کل: 118,690,922
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 84
کاربران حاضر: 84
کدخبر: 17822 زمان ارسال: دوشنبه 04 اسفند 1399 - 16:08 تعداد بازدید: 79
سیاست های ارائه خوابگاه در نیمسال دوم سال تحصیلی اعلام شد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم سیاست های ارائه خوابگاه های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ را اعلام کرد.

ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه ارائه خوابگاه به دانشجویان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ گفت: برای ارائه خوابگاه، معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها تابع فعالیت آموزشی هستند که برنامه آن را معاونان آموزشی دانشگاه‌ها تنظیم می‌کنند.

وی ادامه داد: منتهی تا زمانی که ستاد مقابله با کرونا بر رعایت فاصله گذاری فیزیکی و سایر پروتکل‌های بهداشتی تاکید دارد، طبیعی است که تراکم خوابگاه‌های دانشجویی باید مطابق آن توسط معاونان آموزشی دانشگاه‌ها تعیین شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در حال حاضر دانشگاه‌ها به دانشجویان تحصیلات تکمیلی که دارای پروژه‌هایی هستند که مستلزم کار آزمایشگاهی یا مستلزم کار مزرعه‌ای در دانشکده‌های کشاورزی و یا امثال آن است، خوابگاه ارائه می‌دهند.

وی افزود: همچنین به دانشجویان رشته‌های فنی که در حال فارغ التحصیلی بوده و کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند نیز با حفظ فاصله گذاری اجتماعی خوابگاه تعلق می‌گیرد.

مطیعی با بیان اینکه سیاست دانشگاه‌ها در ارائه خوابگاه و غذا در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ همانند نیمسال اول است و همچنان ادامه دارد افزود: ضمن اینکه دکتر نمکی وزیر بهداشت نیز اعلام کرد که شاهد یک موج جدید از بیماری در اسفند ماه خواهیم بود فعلاً باید صبر کنیم ببینیم که این موج چگونه مدیریت می‌شود و وقتی شرایط عادی‌تر شود ستاد کرونا تصمیمات جدید را اعلام می‌کند و وزارت علوم هم در این راستا برنامه خود و اینکه چه میزان آموزش حضوری خواهد داشت، تصمیم‌گیری می‌کند.

وی با بیان اینکه به هر حال معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها تابع معاونان آموزشی هستند و معاونان آموزشی هم در جهت رعایت فاصله گذاری فیزیکی، حضور دانشجو را در دانشگاه‌ها محدود به کارهای عملی کرده‌اند افزود: حتی نوعی از حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها نوبت بندی شده است که دانشجو یک ترم کامل از خوابگاه نمی‌تواند استفاده کند.

مطیعی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از دانشجویان درخواست کرد در مهلت مقرر به سامانه وام‌های دانشجویی مراجعه کرده و ثبت نام کنند تا وام دانشجویان پرداخت شود.

منبع : مهر  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)