شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 30 فروردین 1400
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 7,570
بازدید دیروز: 35,079
بازدید کل: 119,942,434
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 109
کاربران حاضر: 109
دانلود مقاله انگلیسی ترجمه شده به فارسی ؛ اصول علمی و خط مشی گذاری عمومی
چکیده:

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای که اصل آن را می توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید. فایل زبان انگلیسی 8 صفحه و مربوط به سال 2018 می باشد.
برای دریافت ترجمه مقاله پس از عضویت در سایت به صفحه شخصی رفته و از طریق صفحه افزایش اعتبار، به یکی از روشهای اعلام شده مبلغ مورد نظر را به سایت واریز یا منتقل نمایید. پس از افزایش اعتبار می توانید ترجمه مقاله را به صورت فایل WORD دانلود نمایید.
برای مشاهده سایر مقالات ترجمه شده سایت مدیر اینجا را کلیک کنید.


چکیده: بسیاری از موضوعات تحقیقاتی در ژئوفیزیک پیامدهای مهمی برای خط‌مشی عمومی دارند؛ دو نمونه که در اینجا مورد توجه قرار گرفته است، عبارتند از:1- شناسائی و 2- تلاش برای پیش بینی حرکت زمین لرزه‌ای در  آینده. دیگر زمینه های ژئوفیزیک این است که کارهای زیادی در زمینه توسعه مدل های ریاضی انجام می شود. اما تلاش برای آزمایش و اعتبار این مدل ها و ارزیابی عدم اطمینان آنها منجر به اتلاف زمان است.مدل‌سازان باید کار بهتر را برای روشن ساختن آنچه که شناخته شده است (از جمله برآوردهای واقع بینانه از عدم اطمینان) و آنچه که شناخته شده نیست انجام دهند. در عین حال، با توجه به محدودیت های وضعیت هنر مدل سازی، سیاست های عمومی در مورد تغییرات آب و هوایی و کاهش خطر زلزله باید تصمیم گیر‌ی‌هائی به عمل آورند؛ چنین تصمیمات سیاسی نیاز به مصالحه و جستجوی راه‌های مورد توافق دارد. ضروری است که تحقیقات علمی و تصمیمات علمی را از سیاست‌های عمومی جدا سازیم، به طوری که اولی به شدت دنبال بهترین شیوه های علم بدون مصالحه و یا تلاش برای اجتناب از اجماع می‌باشد، در حالیکه دومی عمل‌گرا می‌باشد.
کلید واژه: کاربردهای علم زمین ، زلزله ، زمین لرزه ، تغییرات اب و هوایی ، خط مشی گذاری
نویسنده(گان): مترجم: سعید کوهی
منبع: Earth-Science Reviews 176 (2018) 214–221
موضوع: خط مشی گذاری
دسته: مقالات ترجمه شده - دانلود ترجمه مقاله
سال انتشار: 2018
تعداد صفحات: 18
قیمت (تومان): 20000
بر اساس شرایط و ضوابط ارسال مقاله در سایت مدیر، این مطلب توسط یکی از نویسندگان ارسال گردیده است. در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با تکمیل فرم گزارش تخلف حقوق مؤلفین مراتب را جهت پیگیری اطلاع دهید.
 این مقاله ترجمه می باشد.
مشاهده اصل مقاله به زبان انگلیسی