شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
سه شنبه 08 خرداد 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 1,291
بازدید دیروز: 24,839
بازدید کل: 152,489,709
کاربران عضو: 3
کاربران مهمان: 122
کاربران حاضر: 125


مصاحبه سایت مدیر با سیدرضا طیبی رتبه 15 کنکور کارشناسی ارشد سال 1393 رشته مدیریت صنعتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با  سلام واحترام . ممنون.
زبان : 11.11
ریاضی:30
تئوری:51.67
اقتصاد:60
تحقیق در عملیات:46.67
مدیریت تولید:66.67
رتبه  15 مدیریت صنعتی
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من فارغ التحصیل مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد واحد ساوه  با معدل 16.80  هستم .
من متاهل و دارای یک فرزند هستم و شاغل هستم.
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
با توجه به تغییر رشته و عدم آشنایی در درسهای تحقیق در عملیات و مدیریت تولید استاد شیخان موسسه نصیر شرکت کردم  که واقعا عالی بودند و تاثیر بسزایی در نتیجه من داشت . 8 مرحله آزمون آزمایشی موسسه ماهان نیز شرکت کردم که نظم خیلی خوبی به درس خوندنم داد .
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
با توجه به انکه شاغل بودم و متاهل ، از ابتدا با یک برنامه دقیق جلو رفتم . از  اردیبهشت ماه  و با درس تئوری شروع کردم . و با توجه به اینکه  تا ساعت 4 بعدازظهر هر روز سر کار بودم  و باید زمانی را هم به خانواده اختصاص می دادم با روزی 3  - 4  ساعت شروع کردم و بطور مستمر این مقدار را به  8-6 ساعت تا ماه آخر رساندم .( به طوری که شاید  اواخر مجبور بودم تا ساعت 3 صبح بیدار باشم تا اون مقداری که تو برنامم بود رو تموم کنم و صبح باید 8 سرکار بودم . )
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه تهران –  هر دو گرایش تولید و تحقیق در عملیات
با توجه به زمینه کاریم  هر دو گرایش  کاملا  میتونه به من کمک کنه .
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
باید ابتدا از مدیریت محترم سایت مدیر تشکر کنم که واقعا اطلاعات و دید خوبی رو در زمینه انتخاب منابع و انتخاب رشته و ....... را در اختیار داوطلبان قرا میدهد  .
 
زبان : متاسفانه  زبان رو حذف کردم  و با اطلاعات شخصی این درصد رو بدست آوردم 
 
ریاضی : با توجه به  پایه خوبم در این درس ، از جزوه موسسه پارسه مطالعه کردم و از کتاب محمودیان تست می زدم .البته متاسفانه این درس رو هم زیاد جدی نگرفتم  ولی درکل  با توجه به وقت کمی که صرف مطالعه اش کردم و عوض شدن نوع سوالات در کنکور امسال و سخت تر شدن  از این درصد راضی هستم .
تئوری:  معجزه = DLM   واقعا عالی بود  . من در دروس حفظی کاملا مشکل داشتم اما با DLM   تونستم کامل مطالب رو  یاد بگیرم . البته  همزمان از کتاب ماهان و کتاب تست پرچ استفاده می کردم و 3 هفته آخر نیز 3 بار نکات تکمیلی سایت DLM   رو مرور کردم که بسار عالی بودند .و البته با توجه  به طرح شدن 3 ، 4  سوال  خارج از منابع و سخت تر شدن سوالات امسال  از این درس نیز راضی هستم . در کل DLM    + تست پرچ   منبع ایده آلی برای خوب نتیجه گرفتن در این درس هست .
اقتصاد خرد و کلان : کتاب های خرد و کلان  آقای دکتر نظری . و خلاصه نویسی و چندین بار مرور . به نظرم به جای استفاده از کتاب 2000 تست ، همون کتاب درس رو چندین بار مرور کردن نتیجه بهتری دارد
 
و در مورد دو درس تولید و تحقیق :
مدیریت تولید  شیخان   واقعا  عالی و جامع و کنکوری هست
تحقیق در عملیات شیخان   خیلی کمکم کرد .
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اگر به عقب بر می گشتم حتما درس زبان رو جدی می گرفتم چون  اگه  چند درصد بهتر میزدم حتما می تونستم تک رقمی شم . هیچ درسی رو کنار نگذارید مخصوصا زبان . انتظار همه چیز رو داشته باشید مثل امسال که هم نوع و تعداد سوالات رو تغییر دادن ، هم زمان رو کم کردند ، هم ترتیب درسها رو عوض کردند و به طور کلی نسبت به سالهای قبل سخت ترش کردند .  با توجه به پایه درسی و نقاط قوت و ضعفتون منابع رو انتخاب کنید ، چون انتخاب منابع خوب گامی بلند برای رسیدن به موفقیت در این زمینه هست .
 
و صحبتیخودمونی با دوستان عزیزم
قبل از شروع هر کاری هدفتون رو مشخص کنید . و برای رسیدن به اون هدف ، تلاش کنید و بجنگید . برای رسیدن به موفقیت باید سختی کشید ، و مطمئن باشید بعد از هر سختی ، آسانی  نیز به سراغمون می آید . و جالب تر اینکه وقتی به هدفت میرسی تمام سختی ها رو شیرین می بینی  و عموما سختی ها فراموش میشن .
به دور از حاشیه و« منم منم» تلاش کنید و بدونید که همین «منم ها » مانع رسیدن به موفقیت میشن .
زمانهایی می شد که واقعا میخواستم دیگه کنکورو کنار بگذارم  و بیخیال ادامه تحصیل بشم ولی وقتی به هدفم نگاه می کردم بعد از استراحت یکی دو روزه دوباره با قدرت ادامه میدادم و شاید  در این 8،7  ماه چندین بار این اتفاق افتاد .
 
 و حرف پایانی
اگه تلاش و کوشش خودمو مرکز ثقل یک مثلث در نظر بگیرم باید از1 - حمایت های همسر عزیزم که بی شک اگه کمک ، برنامه ریزی ومشاوره و محبت های ایشون نبود واقعا نمی تونستم  از پس کنکور بربیام و2- حمایت های  بی دریغ پدرعزیزم  ودعاهای مادر عزیزم  و وجود دختر عزیز م پرنیان که وجودش آرامش بخش  برای من  هست  3-  و حمایتها و راهنمایی  ها مدیر عزیزم جناب آقای مهندس موسوی نژاد     به عنوان سه راس اصلی  موفقیتم ازشون نام ببرم  و از همشون تشکر کنم  و امیدوارم بتونم محبت ها و حمایتهاشونو  را جبران کنم .
 
با آرزوی سلامتی ، موفقیت و پیروزی  برای دوستان عزیزم