شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 13,802
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,220,680
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 127
کاربران حاضر: 127

سایت مدیر به روال سالهای گذشته گفتگوهایی با نفرات برتر گرایشهای مختلف رشته مدیریت ترتیب داده است.
در این بخش گفتگوی سایت مدیر با خانم سمانه شیبانی وزیری رتبه 38 کنکور کارشناسی ارشد سال 1393 رشته مدیریت بازرگانی را می خوانید.

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

زبان 32.22، ریاضی و آمار 33.33، تئوریهای مدیریت 50 ، اقتصاد خرد و کلان 53.33 ، مدیریت مالی 20 ، بازاریابی 91.11 ، معدل موثر: 18.13
رتبه 28 کارآفرینی ، 38 بازرگانی ، 74 فناوری اطلاعات و 75 دولتی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مدیریت بازرگانی دانشگاه یزد، معدل فارغ التحصیلی 18 . هنگام مطالعه برای کنکور دانشجوی ترم 7 بودم

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
من به هیچ وجه کلاس کنکور نرفتم. فقط 8 مرحله آزمونهای ماهان رو شرکت کردم که واقعا در پیشرفت برنامه ریزی من موثر بود و باعث می شد هر دو هفته یکبار آمادگیمو برای کنکور بسنجم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟ 
از اواخر شهریور شروع به مطالعه کردم و به طور متوسط روزی 6 ساعت

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
انتخابم دانشگاه تهران گرایش بازاریابی مدیریت بازرگانی است.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
در درس زبان پیشنهادم پکیج های DLM هست چون واقعا متد عالی برای حفظ و تسلط به لغات داره و همچنین متن های کنکور سالهای گذشته. برای تئوری هم کتاب تئوری ماهان واقعا جامع هست و به تعریف خیلی از دوستان DLM تئوری نتیجه ها رو باورنکردنی می کنه. برای ریاضی و آمار کتاب رنجبران کافیه. بازاریابی هم کتاب سه استاد و همچنین پکیج دی ال ام فوق العاده هست. مالی هم مناجاتی. اقتصاد هم کتابهای درس و تست دکتر محسن نظری عالیه.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
قدم اول برای هر کاری تعیین هدف هست. باید مشخص کنید که کدوم دانشگاه و کدوم رشته مدنظرتون هست. بعد هم برنامه ریزی دقیق. باید طبق برنامه عمل کنید تا به هدف تعیین شده برسید و از کسی که در این راه مشاور شما هست بخواهید که بر روی نحوه مطالعه شما و نتیجه آزمونها نظارت داشته باشد. هرگز از تلاش دست برندارید و به خدا توکل کنید چون خداوند هیچ تلاشی رو بدون نتیجه نمی ذاره. رمز موفقیت فقط پشتکاره. هر وقت نتیجه کنکورهای آزمایشی خوب نبود از اول شروع کنید و اصلا تسلیم نشید. تعداد ساعت مطالعه اصلا مهم نیست، باید با کیفیت درس بخونید و مفید. مطمئن باشید که می تونید و موفق خواهید شد.