شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 18,008
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,937,000
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 79
کاربران حاضر: 79

سایت مدیر به روال سالهای گذشته گفتگوهایی با نفرات برتر گرایشهای مختلف رشته مدیریت ترتیب داده است.
در این بخش گفتگوی سایت مدیر با آقای امیر رضایی رتبه 18 کنکور کارشناسی ارشد سال 1392 رشته مدیریت مالی را می خوانید.


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
باسلام خدمت اعضای سایت مدیر و همه داوطلبین
از سایت خوب Modir.ir به خاطر اطلاع رسانی کامل رشته های مختلف مدیریت تشکر میکنم.
من در کنکور 92 رشته مدیریت مالی شرکت کردم و رتبه م 18 شد، درصدای من توی دروس مختلف: مدیریت سرمایه گذاری و ریسک 75.44%، مدیریت مالی 70.18%، حسابداری 46.67%، اقتصاد 80%، ریاضی آمار 34.17% و زبان سفید.

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟
من ورودی 88 مدیریت بازرگانی دانشگاه مازندران-بابلسر هستم معدلمم 79/16

آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
در حین کنکور دانشجو بودم

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
مثل اکثر بچه های دیگه از تابستان بعد از ترم 6 شروع به درس خوندن کردم. به طور متوسط تابستون روزی 7تا8 ساعت مطالعه داشتم و تونستم تا آخر تابستون تقریبا 80% مطالب رو یه دور بخونم و چارچوب اصلی کار دستم بیاد

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟   این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
از مهر به بعد همراه برنامه ی آزمونای آزمایشی یکی از موسسات پیش رفتم و 8 مرحله رو شرکت کردم، من از هیچ کلاسی استفاده نکردم

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
انتخاب اول من مدیریت مالی تهران، دوم مدیریت مالی شهید بهشتی که فک کنم همینو قبول بشم، سوم مدیریت مالی علامه و چهارمی حقوق مالی تهران رو انتخاب کردم.


کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
واسه ریسک تقریبا اکثر منابع رو خوندم، ریسک شارپ ترجمه شریعت پناهی، ریسک جونز ترجمه تهرانی، مبانی مهندسی مالی راعی سعیدی  و سرمایه گذاری پیشرفته راعی پویان فر،
واسه حسابداری کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی و صنعتی 4 استاد رو خوندم که فک میکنم منبع کاملیه، برای مدیریت مالی کتاب دکتر تهرانی فوق العاده است ضمن اینکه من مدیریت مالی نوین ترجمه دکتر جهانخانی روهم به عنوان مکمل خوندم و خیلی مفید بود، برای اقتصاد خرد و کلان نظری رو خوندم، برای ریاضی آمار کتابای هادی رنجبران رو خوندم، زبان هم نخوندم البته به هیچکس توصیه نمیکنم که زبان رو کنار بذاره.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
من در دوران کنکور با بچه های دیگه در ارتباط بودم و از یکی از دوستام که پارسال مدیریت مالی علامه قبول شد مشاوره و راهنمایی میگرفتم و این از لحاظ انگیزشی به نظر من خیلی مهم هستش، به بچه ها توصیه میکنم که اول اطلاعاتشون رو کامل کنن و بعد به فکر رقابت باشن، به نظر من تست زدن توی تابستون مفید نیست جز درس ریاضی آمار. از مهر به بعد خلاصه نویسی رو پپشنهاد میکنم مخصوصا در درس ریسک و حسابداری که حجمشون زیاده.
در آخر میخام  به بچه ها بگم که با یه برنامه ریزی خوب و دقیق و اطلاعات کامل و انگیزه قوی و به امید فردایی بهتر خیلی راحت میشه توی کنکور موفق شد و این مرحله رو پشت سر گذاشت.
برای همه شما آرزوی موفقیت میکنم.