شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 13,764
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,220,642
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 90
کاربران حاضر: 90

سایت مدیر به روال سالهای گذشته گفتگوهایی با نفرات برتر گرایشهای مختلف رشته مدیریت ترتیب داده است.
در این بخش گفتگوی سایت مدیر با خانم پریسا قادری رتبه 54 کنکور کارشناسی ارشد سال 1393 رشته مدیریت بازرگانی را می خوانید.


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
به نام خدا
سلام به همه دوستان و عزیزان و تشکر ویژه از سایت بسیار خوب مدیر به خاطر تمام راهنمایی ها و انگیزه هایی که این مدت از این سایت گرفتم.
به لطف خدا رتبه 54 بازرگانی و منابع انسانی ، 58 فناوری اطلاعات ، 59 کار آفرینی و 119 مدیریت دولتی
درصدها : زبان :43.33  ، ریاضی و آمار : 20  ، تئوری مدیریت : 40 ، اقتصاد :61.67  ، تحقیق در عملیات: 24.44 مالی : 6.67   ،  بازاریابی : 86.67 معدل موثر 15.25

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
رشته لیسانس مهندسی نرم افزار سال 86  از دانشگاه شیخ بهایی اصفهان سال 86  با معدل  15.20
بله ، شاغل هستم ، با نزدیک شدن به زمان کنکور از زمان کارم کم کردم .

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله ، در آزمون های آزمایشی شرکت می کردم ولی کلاس کنکور نه، به نظرم آزمون خیلی لازمه، هم برای زمان بندی و برنامه ریزی و هم انگیزه گرفتن

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
تقریبا از اردیبهشت و خرداد بود شروع به درس خواندن کردم اوایل نهایتا روزی 3 تا 4 ساعت ولی با نزدیک شدن به  آخر تابستان بیشتر میشد البته مواقعی هم بود که یکی دو هفته اصلا درس نخواندم ، به نظرم این که از چه زمانی شروع کنیم مهم هست ولی مهمتر از ان کیفیت و پیش رفتن طبق برنامه است. با شروع مهر و آغاز آزمون ها برنامه جدی تری داشتم چون طی دو هفته باید یک سری  سر فصل ها را به اتمام می رسید، می تونم بگم بهترین مزیت آزمون ها همین بود، از نتیجه آزمون اول به بعد بود  که دقیقا فهمیدم اگه درست پیش برم می توانم نتیجه خوبی بگیرم.دو ماه آخر تقریبا روزی 14 ساعت

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه تهران –مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیکی

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان: توصیه  میکنم به بچه هایی که قصد دارن زبان را سفید بگذارن یه تجدید نظر جدی کنند ، چون واقعا تعیین کننده است . من تا قبل از این که تصمیم به ارشد بگیرم اصلا زبانم خوب نبود ،از تابستان شروع به حفظ لغت کردم پک های 1و 2 dlm   زبان را خواندم ، تقریبا 2700 تا لغت خفظ کردم . در کنارش متون تخصصی می خواندم و البته نرم افزار 504  که روی گوشی نصب کردم برای استفاده از زمان های مرده.
تئوری مدیریت: به نظر من برای یک رتبه خوب باید استراتژی داشت، با کمی سرچ و تحقیق از مصاحبه ها و کارنامه ی سال گذشته به این نتیجه رسیدم که باید در 3 درس قوی بود و برگ برنده زبان باشه و پژوهش عملیات و البته نداشتن درصد صفر .
من روی تئوری ، بازاریابی و اقتصاد حساب ویژه ای کرده بودم، در آزمون ها تقریبا به نتیجه ای که می خواستم رسیدم ، همچنین در آزمون ارشد هم همین طور ، البته به جز تئوری که خیلی خیلی کمتر از چیزی شد که فکر می کردم.
من هیچ آشنایی با درس تئوری نداشتم ، به بچه ها توصیه می کنم اگر مثل من پیش زمینه  قبلی ندارند حتما با DLM شروع کنند، من با dlm تئوری را به خوبی حفظ کردم و با تکرار ها و مرور زیاد طبق برنامه اش کم کم یاد گرفتم . ماه آخر پرچ را 2 بار دوره کردم ، و کمک کرد تا مفهومی یاد بگیرم و با تست سید جوادین دوره کردم
می تونم بگم ترکیب این سه تا منبع درصد بالایی را تضمین میکنه : dlm  و پرچ که واقعا متن روانی داره و تست سید جوادین که واقعا عالیه.
ریاضی و آمار: خیلی وقتی براش نگذاشتم . تا دو ماه آخر درصد زیادی در آزمون ها نداشتم ، ولی دو ماه آخر فقط ریاضی های 10 سال کنکور را دوره کردم . به نظرم بین زبان و ریاضی ، زبان ارزش سرمایه گذاری بیشتری داره، درصد 20 و 25 ریاضی فقط برای بالا بردن میانگین درصدها کافیه.
اقتصاد: فقط کتاب های دکتر نظری. من با کتاب 2000 تست یاد گرفتم ولی توصیه ام اینه که به جای خواندن 2000 تست چندین بار خود کتاب نظری را دوره کنند، و البته هیچ درسی به اندازه اقتصاد احتیاج به یاداشت برداری نداره، روزهای آخر مرور این یاداشت ها و نکته ها معجزه میکنند
بازاریابی: درصد مورد علاقه ام بود در همه آزمون های آزمایشی رتبه ام تک رقمی میشد در این درس ، فقط dlm  بازاریابی خواندم ، البته کتاب 3 استاد را هم گرفتم ، ولی dlm  برای این درس کفایت میکنه و تست 2000 برای مرور.
پژوهش (تحقیق در عملیات): این درس برای من که خودم می خواندم و یاد می گرفتم واقعا سخت بود، اوایل تصمیم گرفتم تا سر ثانویه دیگه حذف کنم ولی ماه آخر کلاس رفتم ، واقعا یاد گرفتم ، گرچه پژوهش امسال خیلی سخت بود.
مالی: درس حذف شده من بود، ولی در آخرین آزمون آزمایشی تصمیم گرفتم درصدم صفر نباشه، فقط دو فصل اول را خواندم به امید یک یا دو سوال ، ارشد هم همین طور شد ، فقط یک سوال جواب دادم. پس میشه بازم نتیجه گرفت هیچ درسی را کامل کنار نگذاریم.
و در آخر مرور 10 سوال کنکور انتشارات نگاه دانش بهترین راه جمع بندی مطالب است

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول این که همیشه به خدا توکل کنید ، به خودتان و توانایی تان ایمان داشته باشید ، این مهمترین مسئله است، به خودتان انگیزه بدهید، نگذارید هیچ چیز جلوی موفقیت شما رو بگیره ، اگر به خودتان ایمان بیاورید موفقیت شما حتمی است.