شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 11,362
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,218,240
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 136
کاربران حاضر: 138


مصاحبه سایت مدیر با حسین خدایاری خرم رتبه 50 کنکور کارشناسی ارشد سال 1399 رشته مدیریت دولتی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام.
با تشکر و ممنون از سایت مدیر برای در اختیار گذاشتن منابع و سایر اطلاعات مورد نیاز شرکت کنندگان. در آزمون رتبه من در مدیریت دولتی بدون سهمیه ۵٠ و درس هامو به صورت زیر زدم:
 زبان انگلیسی: ٢٣.٣٣
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام: ٣٣.٣٣
ریاضی و آمار: سفید
تئوری های مدیریت: ٣٠
اقتصاد خرد و کلان: ٧٣.٣٣
مالیه عمومیو بودجه: ٣٣.٣٣
مدیریت منابع انسانی: ۶۴.۴۴

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
سن من ٢٣ سال  و در مقطع کارشناسی دانشجو رشته حسابداری دولتی در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در حال تحصیل بودم. معدل موثر در کنکور ١۶.١٧
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از اوایل اسفند ماه شروع به مطالعه کردم و متوسط روزی ٧ الی ١٠ ساعت مطالعه داشتم. البته بعضی روزها بیشتر هم می شد و کل وقتم رو در حال درس خوندن بودم به خاطر اینکه دیر شروع کرده بودم و تقریبا ٢ ماه زمان داشتم برای کنکور ارشد ولی به دلیل شیوع کرونا فرصت بیشتری پیدا کردم و تا اواسط مرداد به مطالعه ادامه دادم. اما در این حین برای امتحانات ترم پایانی ١ ماه فرصت برای مطالعه کنکور را نداشتم.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
رشته مدیریت دولتی گرایش سیاست گذاری علم و فناوری داشگاه صنعتی شریف انتخاب اول و بعد از اون دانشگاه شهید بهشتی

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
درس ها رو به صورت مجزا خوندم. یعنی اول تئوری مدیریت شروع کردم بعد از اون رفتم سراغ اقتصاد و به ترتیب بقیه درس ها. چون رشتم حسابداری بود و آشنایی با مدیریت نداشتم ترجیح دادم که از درس تئوری شروع کنم و به نظرم انتخاب درستی برای شروع بود.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
من قبل از شروع کردن به اینکه چی بخوام بخونم برای ارشد فکر میکردم. اول میخواستم مالی شرکت کنم ولی بعد نظرم عوض شد و برادر بزرگترم رشته سیاست گذاری علم و فناوری را پیشنهاد داد و من هم بعد از یکم تحقیق راجب این رشته علاقه مند شد. اول از همه باید مشخص کنیم که برای چه رشته ای میخوایم بخونیم. برای منابع هم به سایت مدیر سر میزدم و منابع پیشنهادی خود سایت و همچنین رتبه برتری های سال ٩٨ رو می خوندم.
 
تئوری های مدیریت: کتاب دکتر سید جوادین و جلیلیان رو خوندم و بعد از اون کتاب سوالات طبقه بندی شده مهرداد پرچ هم کمک بزرگی بود. 
 
مدیریت منابع انسانی: برای این درس هم فصل ۴ ام  کتاب جلیلیان و هم کتاب دکتر آرین قلی پور رو مطالعه کردم و به نظرم هم درس راحت و جالبی بود. 
 
مالیه و بودجه ریزی دولتی: برای این درس اول کتاب دکتر محمد مقیمی رو گرفتم ولی به دلیل اینکه حجمش بالا بود و من هم دیر شروع کرده بودم به خوندن تصمیم گرفتم که کتاب مدرسان شریف رو بگیرم برای مطالعه و به نظرم کتاب خوبی بود و انتظار داشتم درصد بالایی رو بزنم تو کنکور ولی به نظرم یکم سخت تر شده بود سوالای امسال این درس. 
 
اقتصاد خرد و کلان: برای این درس بهترین کتاب کتاب های محسن نظری هستش و خیلی خوب توضیح داده. بار اول که خوندم یکم گیج شدم ولی برای بار دوم که میخوندم کامل می فهمیدم. مثلا فصل ١ خرد رو که خوندم خیلی برام گنگ بود ولی برای بار دوم که خوندم کاملا متوجه شدم.
 
مدیریت از دیدگاه اسلام: برای این درس هم که بچه های پارسال کتاب دکتر مقیمی رو معرفی کرده بودند و من هم گرفتم برای خوندن ولی چون که حجم کتاب بسیار بالا بود و من تقریبا ١ ماه و نیم آخر تصمیم گرفتم که این درس رو شروع کنم یک جزوه خلاصه همین کتاب رو از تو اینترنت دانلود کردم و خوندم. تقریبا ۶٠ صفحه بود و یک کلیتی از این درس بهم داد.
 
زبان انگلیسی: برای زبان من اصلا یه صفحه هم نخوندم چون میدونستم که زبان ارشد خیلی سخته و به دلیل اینکه وقت کمی داشتم وقت رو درسهای دیگه گذاشتم ولی چون زبان هم خوب بود تو کنکور یه نگاه انداختم و چیزایی که بلد بودم رو زدم.
 
در آخر هم برای جمع بندی کتاب سوالات طبقه بندی شده کنکور جلد ١ و ۴ از انشارات نگاه دانش رو مطالعه کردم که تو منابع معرفی شده سایت هست.
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به نظرم اول از همه هدف گذاری بکنند برای خودشون و مشخص باشه که چه رشته ای رو میخوان. اگر من برگردم به عقب برای درس بودجه و مالیه عمومی و مدیریت از دیدگاه اسلام وقت بیشتری میذارم و اینکه نحوه خاصی برای خوندن وجود نداره که همه با اون روش بخوان رتبه خوبی بیارن و موفق بشن و به نظرم هر کس روش خودش رو داره و تنها چیزی که نیازه برنامه ریزی برای درس خوندن. نه کلاس کنکور شرکت کردم و نه آزمون یا چیز دیگه ای. فقط کتاب هایی که به عنوان منابع معرفی می شد رو گرفتم و تا ٢ روز قبل از کنکور هم برنامه درس خوندنم رو میدونستم. من برای درس خوندن درس ها رو تک به تک ١ بار خوندم و بعد برای بار دوم همه درسها رو هم زمان با هم مرور می کردم و در آخر هم برای جمع بندی فقط تست زنی میکردم.