شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 17,077
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,936,069
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 110
کاربران حاضر: 111


مصاحبه سایت مدیر با محمد بنی عامریان رتبه 75 کنکور کارشناسی ارشد سال 1399 رشته مدیریت مالی


 ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
به نام خدا

باعرض سلام محمد بنی عامریان هستم رتبه در سهمیه 64 و بدون سهمیه 75 را کسب کردم.
حسابداری: 64.44
مدیریت مالی: 40
ریسک: 24.44
اقتصاد: 78.33
ریاضی: 50
اسلام: 22.22
زبان و تئوری سفید

رتبه ی 75 بدون سهمیه و رتبه ی 64 درسهمیه رشته ی مدیریت مالی کارشناسی ارشد سال 1399

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
رشته ی من در مقطع کارشناسی مدیریت صنعتی بود و توانستم با معدل 20 از دانشگاه قم فارغ التحصیل بشوم ودر زمان مطالعه برای ارشد دانشجو بودم و متولد سال 1376 هستم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از اواخر مرداد ماه به طور جدی شروع کردم ساعات مطالعه ام اوایل حدودا 3 تا 4 ساعت بود
و برای اسفند و فروردین به روزی حدود 7 تا 8 ساعت رساندم
و با تعویق چند باره ی  کنکور تونستم تا زمان کنکور روزانه 5 ساعات درس بخونم و ماه اخر رو مجددا به روزی 8 ساعت رسوندم

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
گرایش مهندسی مالی و بانکداری دانشگاه تهران
مدیریت مالی شهید بهشتی
گرایش مهندسی مالی و بانکداری علامه
مهندسی مالی فارابی تهران
مدیریت مالی امام حسین (ع)
مدیریت مالی خوارزمی
به این دلیل دانشگاه خوارزمی رو بعد از دانشگاه تهران فارابی و امام حسین(ع) زدم چون خوابگاه متاسفانه نداشت.
و بعد از دانشگاه خوارزمی شبانه های دانشگاهای تهران رو زدم
و متاسفانه امسال چند تا گرایش منجمله بیمه و حقوق مالی  حتی چند تا دانشگاه مثل دانشگاه اصفهان پذیرش نداشتن و پذیرش نسبت به سال های قبل واقعا کمتر بود.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
بله ترتیب خاصی داشتم  ماه اول دروس ضریب  4 رو مطالعه کردم (مالی, ریسک, حسابداری)
و از ماه دوم دروس ضریت3 ریاضی و اقتصاد رو اضافه کردم و درس اسلام رو ماه اخر به برنامه ام اضافه کردم.
البته یک توصیه به همه ی داوطلبان می کنم که از همون ماه های اول سعی کنن دروس ضریت 2 اسلا م وحتی تئوری رو شده روزی یک ساعت بخونن چون درس هایی بسیار ساده و به راحتی میتونن به سوالات جواب بدن ورتبشونو تغییر بده.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
خوب اول یک نکته ای رو بگم که قبل ازشروع برای خوندن ارشد سعی کنید منابع خوبی رو پیدا کنید من هم جا داره از سایت مدیر تشکر کنم که تونستم با استفاده از این سایت منابع خوبی رو جمع اوری کنم.
مدیریت مالی : من برای این درس از کتاب تهرانی و مناجاتی استفاده کردم . ولی کتاب مناجانی برای من بهتر بود چون رشته ی من مالی نبود کتاب مناجاتی با جزئیات بیشتر توضیح میده و کتاب تهرانی خیلی به این جزئیات نمی پردازه وبرای کسانی که رشته ی کارشناسیشون مالی نیست توصیه میکنم کتاب مناجاتی رو مطالعه کنند التبه من برای این درس از جزوه ی دکتر نوردرخشان هم استفاده کردم که جاداره همینجا از زحمات ایشون تشکر کنم.
حسابداری : من از کتاب حسابداری نورورش استفاده کردم ولی حجمش خیلی زیاده در این درس هم از جزوه ی دکتر نوردرخشان استفاده کردم.

ریسک: من برای این درس از دو کتاب گرجی ارا و صفوی استفاده کردم ولی کتاب گرجی ارا جزئیات بیشتری رو گفته وبرای دوستانی که رشتشون مالی نیست به نظر من این کتاب بهتره البته من در این درس هم از جزوه ی دکتر صفوی استفاده کردم که از زحمات ایشون هم تشکر میکنم.

اقتصاد خرد وکلان: به نظر من جامع ترین کتاب کتاب نظری است هم برای خرد وهم برای کلان
این کتاب یک مقدار کلی توضیح داده وباید تست هارو بزنید تا بیشتر متوجه ی این درس بشید یه نکته ی مهم هم بگم سعی کنید هر روز این درس اقتصاد رو مطالعه کنید چون درس فراریه.

ریاضی وامار:هردو از کتاب رنجبران استفاده کردم
یه نکته هم برای این دودرس چون حجم مطالب بالاس اول یک نگاهی به سوالات چند سال اخیر بندازین وسعی کنید رو اون مباحث مانور بدید که سوالای بیشتری از اون مباحث میاد چون هر ساله تقریبا از قسمت های خاصی سوال میاد
وسعی کنید فرمولای امار وریاضی رو روی یک کاغذ بنویسید و روزی یک بار مرور کنید به این صورت میتونید درصد خوبی رو بزنید.

اسلام:کتاب دکتر مدرسی رو من برای این درس مطالعه کردم یکی از دلایل انتخاب این کتاب این بود که فصل به فصل تست داره بر خلاف کتاب مقیمی و این میتونه کمک خوبی بکنه.

یه نکته مهم دیگر در مورد همه دروس که از استاد عزیزم دکتر نوردرخشان یاد گرفتم این بود که سعی کنید تمام تمرکزتون رو روی سوالات ارشد از سال85 به بعد بزارید و این سوالات رو هر چه بیشتر بزنید خیلی بهتره(من خودم بالای 10 بار این سوالات رو حل کردم)ومن اصلا از کتاب 2000 تست در هیچ دروسی استفاده نکردم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
1_سعی کنید حتما حتما یک برنامه ی هفتگی برای خودتون بنویسید و تموم تلاشتونو بکنید که بهش عمل کنید برنامتونو خیلی رویایی ننویسید که نتونید انجام بدید وناامید بشد و تو برنامتون حتما زمان استراحت وتفریح قرار بدید.
2_سعی کنید مطالعه ی دروستون پیوسته باشه یعنی بینش فاصله نیفته, شده حتی روزی یک ساعت درس بخونید یا نکاتتون رو مرور کنید چون اگر فاصله بیفته برگشت سخت میشه.
3_یه نکته هم درمورد کلاس ها بگم اینه که کلاس رفتن به نظر من شخص به شخص فرق داره چون یکی ارتباطش با کتاب خوبه ونیازی به کلاس ندا
ره ویکی هم ارتباط  خوبی با کتاب نداره ونیاز به جزوه و کلاس داره واینکه کلاس بری ودیگه کتاب و نخونی کار اشتباهی است وباید کتاب وجزوه مکمل هم باشن.
4_و نکته ی پایانی که نکته ی بسیار مهمی هست اینه که به نظر من درس خوندن تا زمان کنکور 50 درصده و سرجلسه ی کنکور 50 درصد دیگس سعی کنید سر جلسه ی کنکور اصلا استرس نداشته باشید چون تمام تلاشتونو انجام دادید و مطمئن باشید نتیجه اش رو میبینید که من متاسفانه نتونستم سرجلسه استرسمو به خوبی کنترل کنم و باعث شد به اون شکلی که میخواستم نتونم به سوالات پاسخ بدم وگرنه میتونستم راحت رتبه ی خودم رو به زیر 10 برسونم.
ولی به هر حال باز هم خدارو شکر که تونستم رتبه ی خوبی رو کسب کنم.
و در آخر هم از تمام اعضای خانواده ام برای حمایتشون سپاسگذارم.

با آرزوی موفقیت برای تمام داوطلبان.