شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 13,628
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,220,506
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 100
کاربران حاضر: 100
مصاحبه سایت مدیر با الهه مهری رتبه 7 کنکور کارشناسی ارشد سال 1398 رشته مدیریت صنعتی

 
ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
زبان 3.33%  اسلام 71.11%  تئوری 18.89% اقتصاد 78.95% ریاضی و آمار 40.35% تحقیق در عملیات 22.22% تولید 46.67% بازاریابی 42.22%
و رتبه هام 7صنعتی 15 ای تی و 39 بازرگانی
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
من فارغ التحصیل رشته مدیریت مالی از دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم و معدلم 19.46بود و درحین مطالعه کاملا زمانم آزاد بود نه دانشجو بودم نه شاغل
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من  از اواسط مرداد شروع کردم و ابتدا روزی 3ساعت میخوندم ؛باشروع آزمون های آزمایشی به 7ساعت رسید و این اواخر 12 یا13 ساعت.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
به دلیل علاقه زیادی که به رشته مدیریت بازرگانی داشتم؛علیرغم رتبه خوبم تو صنعتی، انتخاب اولم مدیریت بازرگانی بود و بعد مدیریت پروژه و آی تی دانشگاه تهران رو انتخاب کردم.
 
ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
من ابتدا که شروع کردم اسلام و اقتصاد خرد و بازاریابی رو خوندم. با شروع کلاس هام روی 4 درس تئوری و او ار و امار و ریاضی فقط تمرکز کردم و پا به پای کلاس هام پیش رفتم. بقیه دروس رو با شروع آزمونها طبق بوجه بندی و برنامه ریزی مشاورم خوندم. ضمن اینکه درسهای قبلی که حین کلاس ها و تابستون خونده بودم هم مرور میشد و رها نکردم.
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
اسلام:فقط کتاب مقیمی کامل ترین و بهترینه. من از جزوه کمکی که مشاورم توصیه کرد استفاده کردم با اینحال نکاتی که بنظرم مهم بود هم از کتاب داخل جزوم بطور خلاصه آوردم.
ریاضی و آمار: تو این زمینه کتاب کامل زیاده ولی لزوما واسه یادگیری خوب نیستن چون مطالب زائد و خارج از سوالات کنکور زیاد داره مخصوصا برای کسی با پایه ریاضی ضعیف. من برای این دو درس کلاس رفتم و از کتاب طورانی و رنجبران صرفا جهت تست و مرور استفاده کردم.
اقتصاد:کتاب نظری رو خوندم و خلاصه کردم.بنظرم خلاصه برای این درس حیاتیه چون نیاز به مرور زیاد داره. تستای تالیفی نظری و کنکور رو چندین و چندبار زدم. بعد از تعویق رو 2000هم کار کردم. برای این درس کلاس نکته و تست هم رفتم.
تئوری: فقط کتاب جوادین (البته من خودم نخوندم و دیر فهمیدم که این منبع بیشتر کمکم میکرد.)
او ار:این درس هم مثل ریاضی و آمار میمونه. مطالب سخت و پیچیده توضیح داده شده. توصیه من بازم برای این درس کلاس هست. خودم کلاس رفتم و فقط از تستای کتاب فدوی استفاده کردم. برای این درس هم کلاس نکته و تست رفتم که کمک خیلی زیادی به من کرد.
تولید: از کارگاه های استاد محمدیان و جزوشون استفاده کردم. فکر نمیکنم منبع بهتری در این درس وجود داشته باشه.
بازار:من کتاب مناجاتی رو خوندم که کتاب خوبی بود ولیکن برگردم عقب کتاب مروج رو هم میخوندم کنارش. 2000هم برای این درس زدم
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول از همه توصیه میکنم برای راهی که انتخاب کردین ارزش قائل باشید،توی راهتون سست نشید  و تا آخر با همه سختاش برای هدفتون بجنگین. برای خودتون و توانایی های ارزش قائل باشید و خودتونو دست کم نگیرید. منم یه روزی فکر میکردم رفتن به دانشگاه خوب غول بی شاخ و دمه ولی همه تلاشمو کردم و تونستم. هیچ وقت خدا و خواستش رو فراموش نکنین چون فقط کافیه براتون بخواد چیزی رو.
دوم اینکه سعی کنید سبک مطالعاتیتونو پیدا کنید (اگه تا حالا پیدا نکردین) مثلا من با نوشتن یاد میگیرم برای همین شاید تایم مطالعاتیم بیشتر میشد ولی مطمین بودم از یادگیریم. سبک مطالعاتی خودتون رو داشته باشید و بهش ایمان داشته باشید و از کسیم تقلید نکنید.
سوم اینکه توی کنکور مدیریت سعی کنید تحت تاثیر اسم ها و حاشیه ها و جو ها نباشید. جز اینک سرمایه تون (پول و زمان) هدر میره و باعث ناامیدی و سردرگمی تون میشه اتفاق دیگه ای نمی افته. به هر راهی و هرچیزی که انتخاب کردین تا اخر اعتماد کنید.
چهارم مرور و خلاصه نویسی فراموش نشه و بارها و بارها تستای ستاره دارتون برنید تا به تسلط برسید.
یه نکته دیگه ای که بگم حتما تو آزمون آزمایشی شرکت کنین فقط صرفا به دلیل مدیریت استرس و مدیریت زمان و نحوه زدن ترتیب دروس. سایر موارد مثل رتبه و میانگین و ... بنظرم بی اهمتیه چون تو کنکور چیزای عجیب غریب زیاد اتفاق میفته.
و اینکه حتما حتما راجع به کلاس هایی ک قصد دارین برید، منابعتون و مشاوری که قصد انتخابشو دارید تحقیق کنین و با چشم باز توی این راه برید. بازم میگم چشم بسته به چیزی صرفا بخاطر شهرتش اعتماد نکنید.
در اخر خداروشکر میکنم که تا اخر این مسیر کنارم بود و از مشاورم؛ دکتر نوری فرد عزیز و تیم فوق العاده خوبشون که این راهو برای من هموار کردن بسیار ممنونم.
 
الهه مهری
 
با تشکر