شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 16,426
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,935,418
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 91
کاربران حاضر: 91
مصاحبه سایت مدیر با محدثه ربیعی رتبه 73 کنکور کارشناسی ارشد سال 1398 رشته مدیریت دولتی

 
ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام و عرض خسته نباشید به مجموعه سایت مدیر و مخاطبین عزیز و گرامی. بنده با لطف و یاری خداوند و دعای خیر خانواده ام ،توانستم در کنکور ارشد سال ۹۸ ،رتبه ۶۳ با سهمیه در مدیریت دولتی و رتبه ۶۸ در مدیریت منابع انسانی را کسب کنم.
درصد های اینجانب به این صورت بوده است:
مدیریت از دیدگاه اسلام              42.22
ریاضی                                    42.11
تیوری مدیریت                           37.78
اقتصاد خرد و کلان                      68.42
مدیریت منابع انسانی                 46.67
زبان                                         سفید
مالیه عمومی و بودجه                 سفید
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من از دانشگاه سراسری دامغان با رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شدم و با معدل ۱۶/۵۸ و در حین مطالعه کنکور نه شاغل بودم و نه دانشجو. و متولد سال ۱۳۷۴ هستم
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
تقریبا از دی ماه شروع به مطالعه کردم ولی به دلایل شخصی پیوسته نخوندم و به طور متوسط روزهایی که مطالعه داشتم شاید روزی ۴ ساعت خوندم. و دوره عید تقریبا مطالعه ای نداشتم و بعد از عید و با توجه به زمان تاخیر کنکور مطالعه ام را افزایش دادم (باز هم پیوسته نخوندم) و به روزی تقریبا ۶-۷ ساعت رسوندم و با کم کاری و پیوسته نخوندن درسا ، نهایتا نتونستم برخی دروس رو دوره کنم و این اتفاق باعث شد برخی دروسی رو صفر درصد بزنم و ریسک نکنم.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه های تهران و شهید بهشتی و علامه طباطبایی با گرایش های مدیریت دولتی: توسعه منابع انسانی و خط مشی گذاری عمومی و مالیه و بودجه عمومی و مدیریت تحول را انتخاب کنم
 
ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
تقریبا همه دروس رو باهم پیش می بردم البته بستگی به نقاط قوت و ضعف افرادم داره به عنوان مثال بنده در درس محاسباتی مثل ریاضی و اقتصاد توانایی یادگیری بهتری داشتم و زمان کمتری صرفش کردم.
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
منابعی که استفاده کردم همان منابعی هست که سایت مدیر و دوستان رتبه برترسال های گذشته اشاره کردن.
تئوری مدیریت: کتاب دکتر سید جوادین و این درس جزء دروسی هست که به هیچ عنوان نباید حفظ کنید و باید مفهومی درک کنید. تمام قسمت های این درس مهم هستن من به شخصه اشتباهی که کردم این بود، قسمت هایی از این درس که فکر می کردم مهم نیستن و در کنکور های سال های پیش نیومده بودند مطالعه و مرور چندانی نداشتم و متاسفانه از همین بخش های به ظاهر بی اهمیت سوالایی داده بودن. تست های آخر هر فصل رو فقط من زدم.
منابع انسانی: من در این درس پیشنهادی که میتونم‌بدم اول کتاب دکتر قلی پور رو مطالعه کنید و به ازای هر فصلی که مطالعه میکنید ، فصل مربوطه کتاب سعادت هم مطالعه کنید. و اینجوری فصل به فصل از کتاب قلی پور و سعادت رو پیش ببرید.من درصدم خیلی بیشتر از چیزی بود که سازمان سنجش اعلام کرد و هنوز برام جای سواله ‌ک چرا درصدم در این درس پایینه چون با مطابقتی که با کلید واژه ها دادم بیش از ۶۰ درصد سوالات رو جواب دادم.در این درسم نیازی به تست خاصی نیست. فقط تست سال های قبل رو بزنید و مطالعه و مرور روی این کتاب ها داشته باشید
اقتصاد: کتاب آقای قاسمی رو مطالعه کردم فوق العاده بود و تستی هم کار نکردم. همین کتاب با تست های داخل کتاب رو زدم همین. و خیلی خیلی از این کتاب راضیم.
اسلام: کتاب دکتر مقیمی رو خوندم البته نه همه ی کتاب رو. بخش های انتهایی کتاب رو نخوندم و کاش زمان بیشتری برای این درس میزاشتم چون به راحتی می تونید درصد بالایی ازش کسب کنید
ریاضی : کتاب دکتر انصاریان رو خوندم به نطرم کتاب خیلی خوبیه البته کسانی که ریاضیشون در حد متوسط هست پیشنهاد میکنم که بخونن چون به صورت ریز توضیح نداده و بخش هایی رو به صورت کلی مطرح کرده.
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
یکی از ویژگی های کنکور این است که باید پشتکار خوبی داشته باشید و هیچ وقت خسته نشید و حتی اگر نیاز به استراحت و فرصتی برای تجدید قوا داشتید بازهم درس رو ول نکنید، پیوسته بخونید حتی اگر ساعت مطالعتون رو نیاز داشتید و خسته شدید کم کنید. یادتون باشه افرادی که رتبه برتر میشن نه استعداد خاصی دارن نه باهوشن، فقط پشتکار و برنامه و منبع خوبی دارن و برای رسیدن به هدفشون هیچ وقت کم نمیارن. خودتون‌رو باور داشته باشید و اول و آخر از خدا کمک بخوایید قطعا خدا کمکتون میکنه.
 
در آخر از خدای مهربون ممنونم که لطفش شامل حالم شده و شرمنده اول خودش بعدش خانوادم نشدم. از پدر و مادر عزیزم و خواهر عزیزتر از جونم و آقارضا که همیشه و همیشه پشتم بودند و در هرکاری مشوق و راهنمای خوبی برای من بودند و پابه پای من اومدن و شرایط رو برام مهیا کردن تا بتونم درس بخونم  یک دنیا ممنونم و زبانم توانایی تشکر محبت های شما رو نداره بهترین های زندگیم. ❤🌹