شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,894
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,481,320
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 120
کاربران حاضر: 120

مصاحبه سایت مدیر با محمدرضا ارغوان رتبه 46 کنکور کارشناسی ارشد سال 1398 رشته مدیریت دولتی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام خدمت شما و همه ی داوطلبان عزیز
دیدگاه اسلام 28.89
ریاضی و آمار 8.77
تئوری مدیریت 18.89
اقتصاد 59.65
زبان 4.44
مالیه و بودجه 60
منابع انسانی 31.11
رتبه 40 در سهمیه آزاد و 46 بدون سهمیه و معدل موثر 18.36

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
فارغ التحصیل رشته مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور اوز با معدل کل 17.57. تا پایان دی ماه که امتحانات پایان ترم، ترم 7 ( ترم آخر ) به پایان رسید دانشجو بودم و بعد از آن وقتم آزاد بود.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من از اوایل آبان ماه با میانگین روزی 4 تا 5 ساعت شروع کردم و به مرور این میزان را افزایش داده و به 10 تا 11 ساعت رساندم.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
توسعه منابع انسانی دانشگاه شیراز
توسعه منابع انسانی دانشگاه علامه طباطبایی
توسعه منابع انسانی دانشگاه تهران و...
 
ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
من چون با برنامه ی آزمون های آزمایشی جلو می رفتم سعی می کردم که طی بازه زمانی آزمون ها به آن میزان که باید برسم. همچنین سعی می کردم که در یک روز دروس حفظی را پشت سر هم نخوانم. مثلاً اگر دیدگاه اسلام را می خواندم بعد از آن یک درس حل کردنی مثل ریاضی را می خواندم تا تنوع ایجاد شده و موجب خستگی ام نشود.
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
من فکر می کردم چون از تابستان شروع نکرده ام، اگر بخواهم از کتاب های مرجع استفاده کنم شاید وقت کم آورده و آن طور که باید نخوانده باشم. به همین خاطر از پکیج کتاب و آزمون یکی از موسسات استفاده کردم و فکر می کنم برای خلاصه تر خواندن مناسب باشد، اما اگر می خواهید که جامع تر و کامل تر بخوانید باید از کتاب های مرجع استفاده کنید. من فقط درس مالیه عمومی و بودجه از کتاب مرجع استفاده کردم و آن هم به خاطر اینکه از مصاحبه ی سایت مدیر با بچه های پارسال متوجه شدم که منبع سوالات این درس عوض شده و بیش تر سوالات از کتاب آقای مقیمی به نام بودجه ریزی دولتی طرح می شود و همین گونه نیز بود و اکثر سوالات درس مالیه عمومی و بودجه از این کتاب طرح شده بود و برای باقی دروس نیز می توانید از منابع معرفی شده توسط سایت مدیر علی الخصوص ستاره دارها استفاده کنید.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟توصیه من به دوستان این است که به خدا توکل کرده و با تلاش و مشتکار به جلو حرکت کنند و در این راه اگر مشکلی برایشان پیش آمد، امیدشان را از دست ندهند و به هدفشان توجه کرده و روی آن تمرکز کنند و مطمئن باشند که خداوند پاداش سعی و تلاش آن ها را به بهترین شکل خواهد داد. همچنین هیچ درسی را سفید نگذارند یا صفر نزنند چون که برای جبران آن باید تلاش بیشتری کنند و همچنین هیچ درسی را دست کم نگیرند که درصد آن درشان بسیار پایین می آید همان طور که درصد درس تئوری من پایین آمد.
 
در پایان می خواهم از پدر و مادر عزیزم که دلسوزانه مرا در این راه حمایت کردند تشکر کنم و همچنین از دوستان عزیزم حجت قبادی و حسین حجازی فرد که کمک های بسیاری به من کردند تشکر کنم.
                                      با تشکر از سایت خوب مدیر