شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 17,968
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,936,960
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 92
کاربران حاضر: 92

مصاحبه سایت مدیر با مهدی نورمحمدی رتبه 72 کنکور کارشناسی ارشد سال 1398 رشته مدیریت بازرگانی

 
ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

                                                          به نام خدا
ممنون بابت تبریک .درصد های من در دروس مختلف به شرح زیر است :
زبان عمومی و تخصصی : 36.67 درصد
مدیریت اسلامی: 62.22 درصد
ریاضی و آمار : 5.26 درصد
تئورهای مدیریت: 41.11 درصد
اقتصاد خرد و کلان :47.37 درصد
بازریابی : 48.89 درصد
تحقیق در عملیات : سفید
رتبه‌ی بدون سهمیه ی من در گرایش بازرگانی 72 و با سهمیه 61 شده است.

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
رشته ی تحصیلی بنده در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار بوده است و از دانشگاه اراک فارغ التحصیل شده ام. معدل کارشناسی من 15و 71 می باشد. در هنگام مطالعه برای کنکور فارغ التحصیل شده بودم و به شغل خاصی هم مشغول نبودم . 24 سال سن دارم .
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

      تقریبا از تابستان پارسال مطالعه در برخی از دروس را آغاز کرده بودم اما به صورت مرتب و با برنامه حدود 2 ماه تقریبا روزی 10 ساعت مطالعه میکردم .

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟

      گرایش های بازریابی و بین الملل در مدیریت بازرگانی اولویت های اول و دوم من بودن و دانشگاه شهید بهشتی و علامه را در اولویت قرار دادم . با توجه به فایل موجود در سایت مدیر که راهنمای بسیار خوبی برای انتخاب رشته و تخمین قبولی است احتمالا در گرایش بین الملل دانشگاه علامه قبول می‌شوم.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟

      بعضی از دروس از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، مثلا من برای درس بازاریابی زمان بیشتر گذاشتم . در هر صورت این شیوه که ابتدا یک درس را کامل مطالعه کرد سپس به سراغ دروس دیگر رفت را پیشنهاد می کنم. البته این کار ملزم به برنامه ریزی و داشتن وقت کافیست. اگر داوطلب وقت کمی دارد بهتر است زمان خود را برای مطالعه بین دروس تقسیم کند.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

درس زبان : برای درس زبان منابع گوناگونی وجود دارد اما به نظر من مهم ترین منبع خود سوالات کنکور است . من در این درس متن های خود کنکور بعلاوه واژگان چند سال اخیر را مطالعه کردم البته برای زبان زیاد وقت نگذاشتم (حدود ده روز) . دوستان اگر وقت بیشتری برای این درس بگذارند حتما درصد خوبی کسب خواهند کرد
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام : سوالات امسال کنکور (98) تماما از کتاب آقای مقیمی بود البته این کتاب حجیم است و دوستان اگر می خواهند در این درس درصد خوبی را کسب کنند باید مطالعه این کتاب را در اولویت قرار دهند
ریاضی و آمار: من درس آمار را اصلا مطالعه نکردم، بنابراین نمی توانم در مورد این درس نظری بدهم اما برای درس ریاضی کتاب آقای رنجبران را توصیه می کنم البته من با اینکه وقت زیادی برای ریاضی گذاشتم تنها توانستم به یک سوال پاسخ دهم . اصولا برای موفقیت در این درس باید وقت زیادی صرف کرد و با توجه به یکسان بودن ضرایب به داوطلبان مخصوصا اگر زمان کمی برای مطالعه دارند توصیه می کنم وقت این درس را به دروس دیگر اختصاص دهند و تنها فقط در صورت داشتن زمان کافی به سراغ این دو درس بروند .
تئوری های مدیریت : برای این درس کتاب آقای سید جوادین را مطالعه کردم و به دوستان توصیه میکنم که خواندن این کتاب را به علت حجیم بودن در اولویت قرار دهند.
نکته بعد اینکه این کتاب چهار بخش دارد که از بخش اول آن 19 سوال مطرح می شود (من فقط بخش اول را خواندم) بنابراین خواندن بخش اول اهمیت بیشتری دارد ولی با برنامه ریزی و گذاشتن وقت کافی قطعا می شود تمام کتاب را خواند در نتیجه اگر وقت کافی ندارید فقط بخش اول را بخوانید.
اقتصاد خرد و کلان : برای این دو درس کتاب های دکتر نظری بهترین منبع هستن .
به دانشجویان توصیه می کنم هر دو کتاب را مطالعه کنن و سوالات پایان فصول را به دقت حل کنند . شخصا به علت نداشتن وقت کافی صرفا کتاب اقتصاد خرد را مطالعه کردم که توانستم 9 سوال از 10 سوال این درس را پاسخ دهم بنابراین با مطالعه هر دو کتاب دوستان می توانن درصد خوبی در این درس کسب کنند.
تحقیق در عملیات : این درس را مطالعه نکردم
بازریابی : من برای این درس دو کتاب سه استاد و کتاب آقای مناجاتی را مطالعه کردم.
به نظر می رسد کتاب سه استاد دیگر منبع این درس نباشد چونکه در کنکور سوالی ندیدم که صرفا با خواندن آن کتاب قادر به پاسخگویی به آن بود بنابراین به دوستان توصیه میکنم  بیشتر روی کتاب آقای مناجاتی تمرکز کنند، کتاب دیگری که دوستانم به آن اشاره کردن و من خود آن را مطالعه نکرده م کتاب آقای نوروزی است.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

به دوستان توصیه میکنم روی درس بازریابی وقت بیشتر بگذارند زیرا این درس از اهمیت زیادی برخوردار است همچنین بهتر است برای این درس منابع گوناگونی را تهیه کنند
در مورد بقیه ی دروس هم توجه کنند  که بعضی از دروس حجیم هستن و لازم است وقت کافی برای آن ها در نظر بگیرند. در هر صورت اگر دوستان بصورت 6 ماه با برنامه ریزی و بصورت مرتب مطالعه داشته باشند قطعا رتبه ی خوبی را کسب خواهند کرد.