شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,501
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,480,927
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 75
کاربران حاضر: 76

مصاحبه سایت مدیر با یاسمن هاشمی رتبه 5 کنکور کارشناسی ارشد سال 1397 رشته مدیریت مالی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

با سلام یاسمن هاشمی هستم رتبه ام بدون سهمیه 5 و در سهمیه 2 
زبان: 46.67
ریاضی: 50.88
اقتصاد: 87.72
مالی: 77.78
ریسک: 47.62
حسابداری: 64.44
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه 
معدل موثرم 20 
بله هم نیمه ی اول و هم نیمه ی دوم سال 96 دانشجو بودم
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله من چون با درسی مثل ریسک آشنایی نداشتم کلاس این درس بسیار به من کمک کرد و آزمون های آزمایشی رو هم بسیار مفید میدونم مخصوصا در تمرین برای کنترل استرس و زمان سر جلسه کنکور و رسیدن به یک استراتژی
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از اواخر مرداد شروع کردم ولی به خاطر امتحاناتم دی رو کلا نخوندم به طور میانگین اگر بخوام بگم روزی 6 ساعت ولی خوب 1 روز در هفته و گاها مهمونی یا شرایط خاصی بود که به خودم استراحت میدادم و کلاس های دانشگاه هم بود که مجبور بودن برم.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
اول پول و بانکداری دانشگاه تهران و دوم بیمه دانشگاه تهران
 
ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
من چون به شخصه با متنوع خوندن ارتباط بیشتری برقرار میکردم از همون اول هم هر روز 4 تا 5 درس رو میخوندم اولیت با دروس اختصاصی ام  یعنی حسابداری ریسک و مالی بود بعد اقتصاد و در نهایت ریاضی 
سعی میکردم هر روز این ها رو داشته باشم اما زمانی که روی هر کدوم میزاشتم بستگی به میزان پیشرفتم داشت.کلا این شیوه ی درس خوندن رو به شدت پیشنهاد میکنم چون در روز کنکور هم باید بتونید همه ی دروس رو در کوتاه ترین زمان به یاد بیارید که این میتونه تمرین بسیار خوبی باشه
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
 
ریاضی :کتاب دکتر محمودیان 
من پایه ی ریاضی خوبی داشتم به همین خاطر خیلی برام حالت آموزشی نداشت بیشتر مرور و یادآوری بود.توضیحات و پوشش دهی مباحث کنکور این کتاب بسیار خوب بود و توضیحات اضافی هم نداشت که من خیلی از این مختصر و در عین حال جامع بودنش راضی بودم.برای تست هم تست های سراسری رو میزدم فقط
آمار:کتاب دکتر طورانی
البته من جلد اول رو که آمار 1 بود فقط خونده بودم که متاسفانه امسال برخلاف سال های پیش از آمار 2 هم سوال داشتیم که تعدادشون کم هم نبود و درصد ریاضی ام پایین اومد. در رابطه با آمار 2 چون خودم نخوندم نمیتونم توصیه ای داشته باشم.
اقتصاد:کتاب خرد و کلان دکتر نظری 
اقتصاد از اون درس هایی که به نظرم باید چندین بار خونده بشه تا نکات ریز و زیادش تو ذهن بمونه.توصیه ام اینکه اصلا  از اول شروع به حفظ کردن نکنن ،تحلیل کنن و هر کدوم رو با علت بفهمن و در مرحله ی اخر اگر هم میخوان حفظ کنن با دانش و تحلیل باشه.تست هم تست های کنکور رو میزدم و هم چنین تست های کتاب 2000 تست
مالی:کتاب راس و کتاب دکتر مناجاتی + 2000 تست 
من هر دو کتاب رو خوندم.کتاب راس چون منبع اصلیه خیلی کمک میکنه اما خوب حالت کنکوری نداره ولی کتاب دکتر مناجاتی کاملا حالت کنکوری داره.توصیه ام اینکه هر دو رو باهم دوستان مطالعه بکنن. درس تخصصی هم هست راه دوری نمیره.
ریسک: کتاب دکتر گرجی آرا+ 2000 تست
کتاب ایشون بسیار جامع و مسلط شدن بهش میتونه درصد بالایی رو براتون بیاره البته که من به خاطر کمی بی دقتی درصدم خیلی جالب نشد.
حسابداری:کتاب مروری جامع دکتر نوروش و کرمی+ 2000تست
البته من کلا باکتاب بسیار راحتم و با اینکه این درس بسیار درس سنگینیه و کلاس هم نرفته بودم خیلی خوب از روی کتاب مطالب رو فهمیدم و مسلط شدم.به نظرم کلا کتاب خودآموزیه شاید کمی قسمت صنعتیش اذیت کننده باشه که با کمی تلاش و تمرین اون بخش رو هم به تسلط میرسین.
برای زبان هم من چون زبانم خوب بود فقط اون اواخر متن های کنکور های سراسری رو میزدم و فروردین نگاهی هم به کتاب لغات زیر ذره بین انداختم که کتاب خوبی بود ولی چون دایره لغات مورد استفاده ی کنکور بسیار وسیع خیلی نمیشه روش سرمایه گذاری کرد.
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
در کل به نظرم تلاش مستمر خیلی مهمه و هم چنین حفظ روحیه. تحت تاثیر جو قرار نگیرید و فقط تلاش خودتون رو بکنید مطمئن باشید که نتیجه ی تلاشتون رو خواهید دید.