شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 16,411
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,935,403
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 76
کاربران حاضر: 76


مصاحبه سایت مدیر با صفیه برهان پناه رتبه 50 کنکور کارشناسی ارشد سال 1397 رشته مدیریت دولتی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام و احترام. ممنونم. رتبه 49 در سهمیه آزاد و 50 بدون سهمیه مدیریت دولتی - صفیه برهان پناه
زبان (سفید) - اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام (44.44) - ریاضی و آمار (سفید)، تئوری های مدیریت (51.11) ، اقتصاد خرد و کلان (36.84)، مالیه (40) - مدیریت منابع انسانی (17.78).

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور مشهد تحصیل کردم و با معدل 16.55 فارغ التحصیل شدم. در حین مطالعه برای کنکور وقتم ازاد بود.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
من از کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی اصلا استفاده نکردم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من از اواخر دی ماه دقیقا 27 دی ماه 96 شروع کردم. اوایل به طور میانگین 8 ساعت مطالعه داشتم ولی به مرور روزی 12 ساعت مطالعه می کردم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
انتخاب اولم تهران بود رفتار سازمانی

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
به جز زبان و ریاضی و آمار که به علت کم بودن زمان حذف کردم بقیه دروس را همزمان با هم شروع کردم . البته منابع انسانی را دیر شروع کردم بعد از عید فقط مطالعه کردم.


کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

تئوری مهم ترین درس مجموعه مدیریت که خیلی هم تاثیرگذار است با توجه به حجم این درس و وقت زیادی که از داوطلب می گیره من پک DLM را مطالعه کردم و مجموعه سوالات طبقه بندی شده تئوری مدیریت پرچ. اصول و مبانی اسلام و مالیه DLM را مطالعه کردم. اقتصاد من فقط کلان را مطالعه کردم.، کتاب دکتر نظری. منابع انسانی یک ماه آخر فقط خلاصه کتاب دکتر قلی پور را مطالعه کردم ولی به داوطلبان توصیه می کنم حتما کتاب دکتر قلی پور را کامکل مطالعه کنند و یک ماه آخر کتابهای مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد دولتی انتشارات نگاه دانش مطالعه کردم. منابعی که من مطالعه کردم با توجه به زمان محدودی که داشتم انتخاب کردم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به نظرم بیشتر از استعداد و هوش فوق العاده داشتن، باور به خود و همت و پشتکار غعامل موفقیت افراد است. دوستان در ابتدا هدفتون را مشخص کنید و در هر شرایط برای رسیدن به اون تلاش کنید و به برنامه اتون متعهد باشید و توجه داشته باشید منابع اتون را مدام تغییر ندهید. یک منبع را با مشورت و مطالعه با دقت انتخاب کنید و تا آخر مطالعه کنید. آرزوی موفقیت برای همگی شما.