شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,494
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,480,920
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 68
کاربران حاضر: 69

مصاحبه سایت مدیر با مریم حسن پور رتبه 36 کنکور کارشناسی ارشد سال 1397 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان
بنده مریم حسن پور هستم و موفق شدم در کنکور کارشناسی ارشد  رتبه در سهمیه 34 مدیریت بازرگانی و54فناوری اطلاعات و78مدیریت تکنولوژی و55کارآفرینی و47منابع انسانی کسب کنم.
درصدها دروس:
زبان 15.56
اصول ومبانی مدیریت از دیدگاه اسلام 64.44
ریاضی و آمار 5.26
تئوری های مدیریت 58.89
اقتصادخرد وکلان 43.86
تحقیق در عملیات 4.44
بازاریابی 68.89
معدل موثر 18.42
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مترجمی زبان عربی دانشگاه بین المللی امام خمینی معدل:17/9. خیر در حین مطالعه دانشجو وشاغل نبودم

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
خیر اصلا در هیچ کلاسی ثبت نام نکردم و خودم مطالعه کردم. با توجه به نقاط قوت خودم در دروس حفظی و خودخوان تصمیم گرفتم که در کنکور این استراتژی  اعمال کنم که در دروس تئوری مدیریت و بازار و اسلام مطالعه زیاد داشته باشم و این دروس را تقویت کنم و به نظرم کسانی مثل من که تغییر رشته ای هستن هم میتونن حتما بدون کلاس به موفقیت برسن.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من از شهریور دروس تئوری های مدیریت و بازاریابی وزبان رو شروع کردم و این یک ماه فقط همین3درس روحدود3-4ساعت  میخوندم و از مهر برنامه ریزی جزئی و کلی برای تمام دروس کردم و همه دروس را وارد برنامه ام کردم و روزی حدود6-7ساعت میخوندم که البته همیشه هم ثابت نبود و یک روز که کمتر میخوندم روز بعد حتما جبران میکردم و دو برابر میخوندم که البته از دی ماه به10-12ساعت رسوندم.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
گرایش بازاریابی و بازرگانی بین الملل شهید بهشتی و گرایش بازاریابی و بین الملل علامه طباطبایی
 
ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
من دروس ضریب بالا مدیریت بازرگانی رو مهمتر میدونستم و ساعت بیشتری رو برای مطالعه و دوره برای این دروس اختصاص دادم.البته هر کسی توانایی ها و علایق خاص خودش را داره و من شخصا دروس تئوری و بازاریابی رو بیشتر از ریاضی و or که بسیار ضعیف بودم ترجیح دادم و پیشنهاد میکنم که سعی کنید حتما به نقاط قوت و ضعف خودتون توجه کنید و بر اساس آنها درس بخونید و اگر شخصی مثل من ریاضیش ضعیف هست تلاش نکنه که در کمتر از یکسال نقاط ضعفشو تبدیل به قوت بکنه به نظر من بیشتر روی نقاط قوتتون کار کنید که حتما نتیجه بهتری میگیرید.
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای زبان عمومی من کتاب لغات زیرذره بین آقای جهانشاهی خوندم و از ماه اسفند هر روز 5تست لغات کنکور میزدم که متاسفانه نتونستم ادامه بدم و تا اواسط اسفند بود ولی به داوطلبان کنکور سال بعد توصیه میکنم که حتما زبان رو از تابستون شروع کنن و اگر مثل من زبانشون ضعیف هست سعی کنن از تابستان زبان عمومی رو بخونن و  دایره لغاتشون رو افزایش بدهند و از اسفند شروع کنن به تست زدن. برای گرامر من خودم جزوه ای که در سایت برای گرامر دبیرستان بود خوندم ولی تست های کنکور گرامر یکم جزیی تر هست و نتونستم جواب بدم. و برای زبان تخصصی من خودم کتاب آقای اشراقی خریدم که فقط تست های کنکور رشته های مختلف رو دارند برای تمرین تستها زبان تخصصی این کتاب، خوب هست ولی من خودم کتاب زبان تخصصی آقای ناصرزاده رو پیشنهاد میکنم که مهارت های جواب به سوالات زبان تخصصی رو هم داره. زبان رو سعی کنید هر روز حدود2ساعت بخونید.
اسلام من کتاب آقای مقیمی و2000تست آقای حسینی مرام و تست هایی که در اینترنت بود خوندم .
تئوری های مدیریت کتاب آقای سیدجوادین و تست های 15سال کنکور ارشد مدیریت بازرگانی و مدیریت کسب وکار رو خوندم این درس به دلیل حجم زیاد باید زودتر شروع کنید و تکرار و مرور زیادی داشته باشید.
ریاضی و آمار:برای درس ریاضی من کتاب آقای رنجبران فصل های مجموعه و تابع و ماتریس رو خوندم که البته به خاطر سختی مبحث تابع برای خودم تصمیم گرفتم که این مبحث رو حذف کنم و تست های کنکورش رو جواب ندم که البته در کنکور خوش شانس بودم و تونستم یه سوال ماتریس رو جواب بدم و درس آمار من فقط فصل یک کتاب آقای طورانی خوندم که 2سوال کنکور بسیار سخت بود و این درس رو اصلا نتونستم جواب بدم.
اقتصاد کتاب اقتصاد خرد و کلان نظری خوندم و توصیه میکنم که داوطلبای کنکور و به خصوص تغییر رشته ایها این درس رو مفهومی بخونن و مرور زیاد وتست فراوان بزنن چون اقتصاد خیلی درس فرار هست و باید تست زیاد بزنید البته من کتاب های2000تست اقتصاد خرد و کلان رو داشتم ولی تصمیم گرفتم که فقط تست های خود کتاب مرجع رو بخونم و تست های سراسری بزنم.
تحقیق در عملیات کتاب آقای یگانه رو خوندم (البته فقط فصل های آسون 1مدل برنامه ریزی خطی-2روش ترسیمی-3مدل تخصیص-4مدل شبکه رو خوندم که مباحث راحت تحقیق در عملیات هستن و به تغییر رشته ایها پیشنهاد میکنم که این مباحث رو حداقل بخونن و اصلا صفر نذارن)
بازاریابی کتاب آقای مروج و 2000تست آقای جلیلیان وابراهیمی و پادکست های صدای مدیر خوندم و چون این درس ضریب بالای مدیریت بازرگانی هست حتما این درس رو جدی بگیرید و بیشتر هم تست ومرور کار کنید
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول که توصیه میکنم سعی کنید برای هر درس یک کتاب انتخاب کنید و از تعدد کتاب خودداری کنید چون برای دوره جمع بندی و مرور کارتون بسیار سخت میشه. وسعی کنید که از هرزمانی که شروع به خوندن برای کنکور میکنید حتما روحیه و انگیزه بالا داشته باشید و وقتی که خسته و یا حتی از درس خوندن دلزده شدید که واقعا خیلی عاااادی هست کلیب های انگیزشی ببینید و به هدفهاتون و دانشگاهی که دوست دارید فکر کنید و تجسم کنید که خیلی میتونه کمکتون کنه و موثر باشه. سعی کنید که هر هفته جمعه ها برای هفته بعد برنامه ریزی کنید و عصر جمعه ها هم حتما استراحت و تفریح کنید. من خودم وقتی تصمیم گرفتم مدیریت برای ارشد بخونم همه بهم گفتن که نمیتونم و یک سال رو از دست میدم ولی من خودم ایمان داشتم و مطمئن بودم که حتما قبول میشم میخواستم بگم که وقتی یک تصمیمی گرفتید به خودتون قول بدین که حتما باید بهش برسید و با تمام توان و قدرت برای رسیدن بهش تلاش کنید هیچ چیز در این دنیا با کمک و توکل به خداوند غیرممکن نیست. من وقتی شهریور شروع به خوندن کردم بالای کتاب برنامه ریزیم نوشتم رتبه200 و بعد از 5ماه خوندن که تقریبا بیشتر کتابهارو تموم کرده بودم به رتبه زیر50فکر میکردم و در کتاب برنامه ریزم نوشتم و خداروشکر رسیدم. سعی کنید حتما هدفهاتونو تو برگه بنوسید و تو اتاقتون جلوی چشمتون بذارید که تو ذهنتون تعهد به وجود بیاره و تلاشتونو بیشتر کنه و مطمئن باشید که حتما بهش میرسید. چون کنکور واقعا قابل پیش بینی نیست سعی کنید که هیچ درسی رو سفید نذارید و مطمئن باشید که حتی 1تست هم حتما رتبه شما رو تغییر میده و سعی کنید که در جلسه کنکور اصلا استرس نداشته باشید چون به نظر من 50درصد درس خوندن هست و50درصد خود جلسه کنکور که سعی کنید با آرامش جواب تست هارو بدهید و تاحد امکان از غلط زدن خودداری کنید که نمره منفی نگیرید و همچنین سعی کنید که تست زیاد کار کنید حتمااااا چون سوالات کنکور تستی هست حتما باید مدیریت زمان بین درس هارو داشته باشید و تمرین کرده باشید که زمان کم نیارید . در آخر برای همه آرزوی موفقیت میکنم و از برادرم تشکر میکنم که همیشه کمکم کرد  و همچنین از خانوادم تشکر میکنم که این یک سال مثل همیشه ازم حمایت کردند و ممنون از سایت مدیر که این امکان را در اختیارم گذاشت ممنونم.