شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 5,701
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,272,784
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 70
کاربران حاضر: 71

مصاحبه سایت مدیر با ابوالفضل رشید رتبه 55 کنکور کارشناسی ارشد سال 1397 رشته مدیریت بازرگانی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان در سایت مدیر و همچنین تمامی داوطلبین گرامی، ابوالفضل رشید هستم و در کنکور۹۷تونستم رتبه و درصد های زیر را کسب کنم
رتبه بدون سهمیه ۵۵ بازرگانی، ۱۱۰فناوری، ۱۱۲کارآفرینی، ۱۰۸منابع انسانی
رتبه در سهمیه آزاد ۵۱ بازرگانی، ۱۰۱ فناوری، ۹۶کارآفرینی، ۹۸منابع انسانی

بازاریابی 82.22
تئوری 45.56
اقتصاد 49.12
اسلام 66.67
معدل موثر 18.64

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من دوران کارشناسیو در دانشگاه صنعتی شاهرود و طی ۷ترم و معدل ۱۷/۷۵ طی کردم و حین مطالعه برای کنکور نه شاغل بودم و نه دانشجو

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
خیر بنده در کلاس و یا آزمونی شرکت نکردم

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
با توجه به زمان اتمام دوران کارشناسیم از اوایل بهمن ماه شروع کردم به خوندن ولی خب بطور ویژه از عید بطور میانگین۱۲ساعت مطالعه میکردم تا بتونم به سطح بقیه شرکت کنندگان برسم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
انتخاب اول من بازاریابی دانشگاه فردوسی مشهد و سپس بازاریابی دانشگاه های بهشتی و علامه طباطبایی و مدیریت استراتژیک تربیت مدرس بود.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
خیر من با توجه به زمان اندکی که داشتم فقط روی ۴درس متمرکز شدم و همزمان باهم مطالعه میکردم این دروس رو‌.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
بازاریابی: بدون هیچ شکی کتاب بازاریابی دکتر مروج رو توصیه میکنم که حتما توسط داوطلبین مطالعه بشه و وقتشون رو صرف منبع دیگه ای نکنن حتی برای تست زنی. تمامی۱۵سوال کنکور توسط این کتاب پوشش داده شده بود و داوطلبین اگر بصورت دقیق این کتاب رو مطالعه بکنن میتونن به راحتی درصد بالایی رو کسب کنن.
۲.اسلام: من از عید شروع کردن به خوندن این درس و فلش کارت های دی ال ام رو خوندم که واقعا عالی بود باتوجه به زمان محدودی که داشتم و شاید اگر دقت بیشتری داشتم درصد بالاتری رو کسب میکردم.
۳.اقتصاد: بدون شک کتاب های خرد و کلان دکتر نظری فوق العاده کتاب های مهم و مفیدی هستن و توصیه من به داوطلبین مطالعه این کتاب هاست
۴.تئوری مدیریت: من برای این درس فلش کارت های دی ال ام رو خوندم که البته با توجه به تنگی وقت فرصت نشد کامل بخونمش و تست های سال های قبل و مقیمی و پورشفیع رو خوندم ولی خب در کل فلش کارت ها منبع بسیار مناسبی هستن بنظر خودم

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
توصیه م اینه که اگر دیر شروع کردین به هیچ وجه ناامید نشین و استرس زمان رو نداشته باشین و با تمرکز فقط به مطالعه منابعتون بپردازین‌ و اینکه وقتتون رو صرف چند منبع مختلف نکنین و ابتدا بهترین منبع رو انتخاب کنین و روی همون متمرکز بشین و به توانایی هاتون ایمان داشته باشین تا به هدفی که ترسیم کردین دست پیدا کنین. با آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان گرامی.
در آخر هم تشکر میکنم از خانواده م و همسرم بابت حمایت هایی که داشتن ازم و از شما بابت وقتی که در اختیار بنده قرار دادین.