شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 5,720
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,272,803
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 45
کاربران حاضر: 45
مصاحبه سایت مدیر با مرضیه رحیمی رتبه 10 کنکور کارشناسی ارشد سال 1396 رشته مدیریت منابع انسانی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه و معدل موثر خود را بیان کنید؟
 سلام مرضیه رحیمی هستم  در کنکور ارشد 96 درصد های زیر و کسب کردم : 
زبان 12.22
اسلام 13.33
ریاضی و آمار 6.67
تئوری های مدیریت 54.44
اقتصاد 47.37
پژوهش عملیاتی 0
بازاریابی 73.33
منابع انسانی  46.67
معدل موثر    16.84
رتبه ۱۰ منابع انسانی و ۴۰ مدیریت دولتی و ۵۷ بازرگانی و ۱۳۰ مدیریت ای تی 
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه علم و فرهنگ سال ۸۹ و زمان مطالعه شاغل و دانشجو نبودم
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله  چون از زمان فارغ التحصیلیم خیلی گذشته بود و تغییر رشته ای بودم کلاس ریاضی و تئوری مدیریت و اقتصاد و بازار و شرکت کردم.کلاس نکته و تست امار و اسلام رو هم رفتم.این کلاسها برای من شخصا خیلی مفید بود چون آدم به شدت رقابتی هستم و اینکه با یه سری افرادی که هدفشون با تو مشترکه مواجه هستی به من انگیزه و انرژی میده.کلا 4 ازمون جامع شرکت کردم.سوالاتشون استاندارد نبود و فقط برای اینکه شبیه سازی کنکور باشه شرکت کردم.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
  از ۱ ابان شروع کردم و تا ۵ اردیبهشت هر روز درس خوندم کاملا منظم و با برنامه  و شاید تو این مدت 10 روز هم نشد که درس نخونم. به طور میانگین روزی 6 ساعت درس خوندم (تحت هر شرایطی )کل دوران عید رو هم با همون شدت درس خوندم .و از هفته دوم فروردین ساعات مطالعه ام رو به روزی 9 ساعت رسوندم البته به صورت مفید.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
منابع انسانی دانشگاه تهران-بازاریابی گرایش استراتژیک دانشگاه تهران –ای تی دانشگاه تهران
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان عمومی:کتاب زبان عمومی زیر ذره بین 
زبان تخصصی:متون چند سال اخیر کنکور
مدیریت اسلام:خلاصه نکات ویرایش جدید کتاب دکتر مقیمی و 2000 تست که امسال جوابگو نبود .من کتاب دکتر احسانی رو پیشنهاد میدم.خودم داشتم ولی متاسفانه کامل نخوندم
ریاضی وآمار: خیییلی خیییلی بابت این درصد ناراحتم .این درس و اخرین درس زدم .کلاس و کتاب مهندس انصاری و استفاده کردم که فوق العاده بود.با اینکه بیشتر از 45 دقیقه برای این درس زمان داشتم ولی چون روحیم و از دست داده بودم حتی سوالا رو نگاه نکردم.وقتی دیدم سوالای اسون امار و نمی تونم حل کنم(هر کدوم و 4 تا 5 دفعه حل کردم)اعتماد به نفسم و از ذست دادم.من واسه این درس خیلی زحمت کشیدم و برای درصد 60 تا 70 خونده بودم ولی متاسفانه استرس زیاد مانع شد.
تئوری های مدیریت: جزوه  و کلاس دکتر محرابیون که خیلی به فهم مطالب کمک میکنه و کتاب دکتر سید جوادین.البته خلاصه نویسی
اقتصاد: برای این درس کلاسای دکتر صادقین عااااالی بود.کل تستهای سراسری و تقریبا کل تستهای تالیفی خرد و کلان نظری رو زدم.
بازاریابی جزوه و کلاس و کتاب استاد مروج خیلی کامل بود و با اینکه امسال بازاریابی یه کم از مطالب حاشیه  ای بود ولی این کتاب کل مطالب و پوشش داده بود.
منابع انسانی : کتاب دکتر سعادت و دکتر قلی پور و خلاصه مطالب دکتر محرابیون.
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول اینکه حتما برنامه ریزی کنید و هر روز سر یه ساعت معین و یه تعداد ساعت معین درس بخونید اگر هم شاغل هستید حتما هر روز مطالعه داشته باشید حتی شده یک ساعت.از ابتدا هدفتون و مشخص کنید. دوم اینکه کنترل استرس سر جلسه خیلی مهمه.متاسفانه امسال درس اسلام و ریاضی سخت و نامتعارف بود و باعث شد تمرکزم رو روی تئوری و اقتصاد از دست بدم و نتونم از کل دانشم استفاده کنم.این موضوع رو سر جلسه در نظر بگیرید که اگر کامل به مباحث مسلط هستید ولی درسی رو نمیتونید جواب بدید پس برای همه سخته. سوم هم اینکه به نظر من بهترین زمان شروع اوایل شهریوره.
موفقیت تو کنکور ارشد فقط و فقط با تلاش زیاد امکان پذیره.من مادر یه پسر 3 ساله هستم و شاید خیلی ها بگن با داشتن زندگی متاهلی و یه بچه کوچیک خیلی سخته درس خوندن و توقع رتبه شدن ولی همه چیز به خود ادم بستگی داره.اگر بخواید میشه.سخته ولی غیر ممکن نیست.همسرم و خانواده اش خیلی بهم کمک کردن تو این مدت.واقعا ازشون ممنونم.
در اخر از اساتیدم دکتر احسانی و دکتر محرابیون و استاد مروج و مهندس انصاری که در تمام این مسیر با مشاوره ها شون بهم روحیه و انگیزه دادن صمیمانه تشکر میکنم.