شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,940
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,481,366
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 100
کاربران حاضر: 100

مصاحبه سایت مدیر با یاسمن ردایی رتبه 64 کنکور کارشناسی ارشد سال 1396 رشته مدیریت صنعتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه و معدل موثر خود را بیان کنید
با سلام و تشکر
زبان 34.44
مدیریت از دیدگاه اسلام 22.22

ریاضی 26.67
تئوری مدیریت 17.78
اقتصاد 33.33
تحقیق در عملیات 6.67
مدیریت تولید  46.67
معدل موثر من 17.67 بود و رتبه 64 صنعتی رو کسب کردم.

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟

رشته کارشناسی ام مهندسی فناوری اطلاعات در دانشگاه تهران جنوب بود و در زمان مطالعه برای کنکور دانشجو و شاغل نبودم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

از دی به طور پراکنده و حدود 2 الی 3 ساعت شروع به مطالعه کردم ولی بخش اصلی مطالعه را از فروردین و با روزی 6 تا 7 ساعت آغاز کردم.

کدام دانشگاه ها و گرایش ها را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان انتخاب های اول خود انتخاب کرده اید؟

با توجه به رشته کارشناسی ام انتخاب های اولم فناوری اطلاعات بود بعد در مدیریت صنعتی به ترتیب گرایشهای  های های تولید، زنجیره تامین و کیفیت دانشگاه تهران و سپس تولید و کیفیت بهشتی و مدرس را انتخاب کردم.

منابع پیشنهادی شما (کتب، جزوات کلاسی و ...) در هر یک از دروس کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای مطالعه ریاضی و آمار کتاب های آقای رنجبران بسیار کامل هستند که من به دلیل کمبود وقت به خواندن  فصول مهم از هر کدام اکتفا کردم، اقتصاد خرد و کلان کتاب های آقای نظری منبع کاملا جامع و کاملی هستند، برای درس تئوری قسمتی از فلش کارتهای DLM را خواندم و خوشبختانه به همه سوالات آن قسمت ها پاسخ صحیح دادم به نظرم برای کسی که روی این درس زمان مناسب بگذارد و همه فلش کارت ها را بخواند می تواند منبع مفیدی باشد، اسلام کتاب 2000 تست که من فقط 2 بخش اول آن را خواندم،برای زبان از منبع خاصی استفاده نکردم لغات 504 را خواندم و تست های کنکورهای اخیر را زدم به طور کلی توصیه ام خواندن کتاب زیر ذره بین و زبان تخصصی آرمان اشراقی است، و مهم ترین نکته زدن تست های درک مطلب هرچه بیشتر است. درس تولید جزوه آقای یگانه با حجم کم و در عین حال کامل است و الیته همراه با زدن تست های کنکورهای اخیر بسیار مفید است. توصیه ام برای درس تحقیق در عملیات زدن تست های زیاد است چون همواره بیشتر تست ها در چارچوبی مشخص هستند مطالعه جزوه کلاسی آقای یگانه و تست های زیاد یرای این درس توصیه می شود. در آخر  شرکت در آزمون به خصوص آزمون های جامع کمک بسیار بزرگی برای مدیریت زمان و در عین حال سنجیدن خودتان است.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
حتما با برنامه ریزی مطالعه کنید و خلاصه نویسی را فراموش نکنید زیرا در روزهای آخر کمک بسیار زیادی به یادآوری مطالب میکند. اگر زمان زیادی ندارید حتما فصول مهم هر درس را شناسایی کرده و زمانتان را بر تسلط به این فصول اختصاص دهید. تا جایی که ممکن است درسی را حذف نکنید و سعی کنید درصدی هرچقدر کم هم برای هر درس کسب کنید.قرار نیست به همه سوالات پاسخ دهید پس در جلسه آزمون به سوال های دشوار و زمان بر پاسخ ندهید و اگر زمان اضافه آوردید به آن ها بازگردید. در آخر اینکه رتبه خوب در کنکور ارشد کار بسیار دشوار و دست نیافتنی نیست و با مطالعه کافی قابل دست یافتن است کافی است استرس تان را کنترل کنید.
با سپاس از سایت مدیر که کمک زیادی به علاقه مندان به این رشته می نماید.