شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 25,539
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,481,965
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 93
کاربران حاضر: 94

مصاحبه سایت مدیر با محمدرضا ممتازی رتبه 98 کنکور کارشناسی ارشد سال 1396 رشته مدیریت مالی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه و معدل موثر خود را بیان کنید؟
باسمه تعالی
زبان 3.33
اسلام 8.89
تئوری مدیریت 0
ریاضی و آمار 60
اقتصاد 43.86
مدیریت مالی 61.54
ریسک 30.95
حسابداری 11.11

رتبة 98 مدیریت مالی  -  معدل مؤثر   18.16


رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟

بنده دانشجوی ترم ۸ مهندسی صنایع دانشگاه تهران بودم و معدلم تا پایان ترم هفت، 16.61 بود و شاغل هم نبودم.


از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟ 

من از مرداد شروع به مطالعه کردم. در تابستان روزی حدوداً ۲ ساعت، در پاییز و زمستان حدوداً ۴ الی ۵ ساعت و از عید تا کنکور هم حدوداً روزانه ۶ ساعت مطالعه داشتم.
 
کدام دانشگاه ها و گرایش ها را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان انتخاب های اول خود انتخاب کرده اید؟
به ترتیب دانشگاه­های تهران، بهشتی، علامه طباطبایی، خوارزمی، صنعت نفت و فارابی دانشگاه تهران را انتخاب نمودم.
 
منابع پیشنهادی شما (کتب، جزوات کلاسی و ...) در هر یک از دروس کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

منابع مورد استفادة بنده این­ها بودند:
اسلام: کتاب ۲۰۰۰ تست نگاه دانش
ریاضی: کتاب ریاضی ماهان
آمار: کتاب آمار ماهان
اقتصاد: کتاب اقتصاد ماهان
مدیریت مالی: کتاب آقای مناجاتی
ریسک: کتاب دکتر گرجی آرا انتشارات نگاه دانش
حسابداری: کتاب حسابداری مالی و صنعتی مدرسان شریف
دربارة درس اسلام باید بگویم که سؤالات کنکور امسال ارتباط چندانی با مباحثی که بنده از کتاب ۲۰۰۰ تست خواندم نداشت. در کل احساس می­کنم که این درس را باید به طور فشرده از عید تا کنکور خواند، زیرا نمی­توان هیچ گونه اطمینانی به منابع طراحی سؤال داشت و حجم هر منبع نیز زیاد است و لذا بهترین کار این است که بعد از تعطیلات عید به صورت نکته و تست جمع­بندی شود.
برای درس زبان توصیه می­کنم اگر زبانتان خوب است حتماً روی این درس حساب کنید. اگر مثل من زبان متوسطی دارید، توصیه می­کنم در انتهای آزمون­ هایتان یک نگاهی به سؤالات Readingبیندازید. قطعاً چند سؤال پیدا می­شود که به آن­ها پاسخ دهید.
تئوری مدیریت را هم توصیه می­کنم مطالعه نکنید.
درس ریاضی و آمار من از ابتدا وضعیت مطلوبی داشت و وابستگی خاصی به منبع نداشتم. به دانشجویان و داوطلبان رشته­ های مهندسی توصیه می­ کنم که اهتمام ویژه­ ای به این درس داشته باشند.
درس اقتصاد خرد و کلان درس مشکل و پیچیده و کاملاً فراری است. به نظرم هیچ منبع مطالعه و تست مناسبی برای این درس وجود ندارد و پیشنهاد می­کنم برای این درس به کلاس بروید، ولی اگر اصرار روی منبع وجود دارد، پیشنهاد بنده کتاب ماهان و یا کتاب دکتر نظری است.
درس مدیریت مالی تا حد زیادی مفهومی بود و نوسانات زیادی در آن داشتم. کتاب مناجاتی به نظرم منبع بسیار خوبی است و نثر روانی هم دارد. برای تست هم کتاب ۲۰۰۰ تست نگاه دانش پیشنهاد می­ شود.
برای درس ریسک هم کتاب دکتر گرجی­ آرا را پیشنهاد می­کنم که این کتاب نیز بسیار روان و قابل فهم است و کتاب ۲۰۰۰ تست نگاه دانش نیز منبع کافی برای تست می­باشد.

درس حسابداری نقطة ضعف اصلی من بود. از آن جایی که من دانشجوی مهندسی بودم و هیچ پیش زمینه ­ای در این درس نداشتم، همواره با آن مشکل داشتم و به همین دلیل نیز این درس را چندان مطالعه نمی­کردم. اشتباه فاحش من این بود که برای این درس کلاس نرفتم و اگر این درس را کمی بالاتر می­زدم، قطعاً تأثیر بسیار شگرفی بر رتبه ­ام می­گذاشت، ولی با همة ‌این تفاسیر، کتاب مدرسان شریف تألیف آقای مشایخی را بسیار پسندیدم، اما منبع اصلی و کامل این درس، کتاب دکتر کرمی و نوروش است که توصیه می­ شود همین منبع را مطالعه کنید. برای تست نیز همان کتاب مدرسان شریف و همچنین ۲۰۰۰ تست نگاه دانش بسیار مناسب است.


به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به دانشجویان مهندسی توصیه می­کنم که ریاضی و آمار خود را قوی حفظ کنند و با این پشتوانه به سراغ دروس تخصصی بروند. دروس مدیریت مالی و ریسک را می­توان با کمک منابع خوبی که عرض کردم خواند، ولی اکیداً توصیه می­کنم که برای درس حسابداری حتماً و حتماً کلاس بروند و مطمئن هستم که اگر از پس حسابداری بربیایند، هیچ مانع مستحکمی برای موفقیتشان وجود ندارد.