شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 23,323
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,479,749
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 116
کاربران حاضر: 116

مصاحبه سایت مدیر با حسین شیخ نظری رتبه 3 کنکور کارشناسی ارشد سال 1396 رشته مدیریت بازرگانی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه و معدل موثر خود را بیان کنید؟
با سلام خدمت همه دوستان در سایت مدیر و همه ی مدیران خوب و موثر آینده . حسین شیخ نظری هستم . در کنکور کارشناسی ارشد 96 توانستم درصدها و رتبه های زیر را کسب کنم :
 
رتبه 3  مدیریت بازرگانی , رتبه 4 مدیریت فناوری اطلاعات , رتبه 4 مدیریت منابع انسانی , رتبه 8 مدیریت تکنولوژی , رتبه 8 کارآفرینی , رتبه 15 مدیریت حمل و نقل دریایی , رتبه 17 مدیریت دولتی و رتبه 18 مدیریت بازرگانی دریایی ( بدون احتساب سهمیه )


معدل موثر : 17.80
زبان عمومی و تخصصی : 57.78
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام : 40.00
ریاضی و آمار : سفید
تئوری های مدیریت : 72.22
اقتصاد خرد و کلان : 54.39
بازاریابی : 75.56
تحقیق در عملیات : سفید

 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
 
لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد واحد قائم شهر هستم و با معدل 17/61 در 6 ترم فارغ التحصیل شدم  و در زمان مطالعه شاغل نبودم و تمام وقتم رو برای مطالعه صرف کردم .
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
 
از اواسط شهریور مطالعم شروع شد و تا ابان و آذر متغیر بین 6-8 ساعت , از اوایل دی تا اسفند تا 10 ساعت و از فروردین به 12 ساعت  هم میرسید.
 
کدام دانشگاه ها و گرایش ها را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان انتخاب های اول خود انتخاب کرده اید؟
 
مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه تهران
 
منابع پیشنهادی شما (کتب، جزوات کلاسی و ...) در هر یک از دروس کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
 
زبان عمومی و تخصصی : خوشبختانه پایه زبانم بد نبود و کتاب هایی که استفاده کردم زبان انگلیسی عمومی مدرسان و ٥٠٤ لغت ضروری بود و برای قسمت تخصصی هم مطالعه و تست زنی فراوان از متون سال های قبل و تالیفی لازم هست که به مهارت بالایی در ریدینگ برسید و همینطور سعی کنید دایره لغات خودتون رو بالا ببرید که متن هارو خوب درک کنید .
 
مدیریت از دیدگاه اسلام : این درس هنوز تو بی ثباتی به سر میبره و متاسفانه امسال همه ی متقاظیان رو شوکه کرد . من کتاب مدیریت اسلامی مدرسان شریف و 2000 تست نگاه دانش رو مطالعه کردم که با فاکتور گرفتن سوال های عجیب و غریب امسال کتاب های جامع و خوبی بودند . پیشنهاد هم میکنم در صورت داشتن وقت ، جدیدترین تست های تالیفی از اخرین کتاب های منتشر شده هم مطالعه کنید .
 
ریاضی و آمار : من ریاضیم اصلا خوب نبود اما 3 ماه آخر برای سوال های آمار و بعضی قسمت های ریاضی اقدام کردم که متاسفانه سوال های امسال کمی دشوار بود و وقت گیر بود و ترجیح دادم سفید بزارم . اما از کتاب های خوبی که وجود داره , کتاب آمار و احتمالات 1 از مهندس  محسن طورانی و کتاب ریاضی عمومی مدرسان یا کتاب مهندس هادی رنجبران رو پیشنهاد میکنم .
 
تئوری های مدیریت : یکی از شیرین ترین درس هایی که هر روز مطالعه داشتم که البته حجم زیادی هم داره . رو این درس زیاد کار کنین که ضریب بالایی داره و سعی کنید کاملا مفهومی بفهمید درسو . من از کتاب مدرسان که خوب و کامل بود ,  2000 تست  و  سوالات 20 سال اخیر استفاده کردم .
 
اقتصاد خرد و کلان : درس شیرین و البته فرار . سعی کنید زیاد مطالعه کنید و کار کنید تا ملکه ذهنتون بشه . تصورم از این درس بعد کنکور بالای 70% بود اما با اومدن کارنامه , وقتی جواب هارو چک کردم متوجه اشتباهات خیلی ریز و نکته دار خودم شدم و پیشنها میکنم خیلی بادقت بخونید و تست بزنید . کتاب هایی که مطالعه کردم , اقتصاد خرد و کلان مدرسان , کتاب اقتصاد خرد و کلان دکتر محسن نظری و سوالات 20 سال  اخیر .
 
بازاریابی : درسی که پیش از شروع مطالعم برای کنکور بهش علاقه فراوان و مطالعات ازاد داشتم . و با توجه به ضریب 4 ای که این درس مهم و تعیین کننده با 15 سوال ناقابل داره خیلی شدید پیشنهاد میکنم این درس رو جدی بگیرید . از سال قبل همینطور که میدونید منابع جدیدی اضافه شده که اکثر سوالات از منابع جدید اومده و احتمال زیاد خواهد اومد . کتاب هایی که من مطالعه کردم کتاب بازاریابی  مدرسان و 2000 تست بودند . کتاب استاد رضا مناجاتی هم کتاب خوبیه .
 
تحقیق در عملیات : یک درس مشکل و وقت گیر که متاسفانه من در ازمون سفید گذاشتم . هنگام شروع مطالعم این درسو مدتی کنار گذاشتم و از اواخر بهمن سراغش رفتم که خیلی دیر بود و باعث شد هرچقدر به ازمون نزدیک میشدم بیشتر بیخیالش بشم . پیشنهادم به کسایی که میخوان از این درس درصد کسب کنن اینه که حتما کلاس برن و از منابع خوبی مثل کتاب تحقیق در عملیات دکتر مسعود یگانه که بسیار خوب و روان توضیح میدن استفاده کنن که البته باید زیاد تمرین حل کرد .  همچنین کتاب دکتر عارفه فدوی هم کتاب خوبیه .
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
نکته مهم انگیزه و اهداف شخصیتونه . اینکه هدفمند وارد بشین و هر موقع احساس کردین کم اوردین به هدف و ارزوهاتون فکر کنید و همین قطعا به شما انگیزه خواهد داد. من دانشجوی دانشگاه ازاد بودم برخلاف خیلی از رتبه های ممتاز این پیش داوری راجع به من وجود داشت که من موفق نخواهم شد رتبه تک رقمی بشم اما به بقیه و مهم تر از همه به خودم ثابت کردم که گذشته هیچ معنایی نداره و مهم حال و آیندس . واسه آرزوتون تلاش کنید , 100% که نه 120% باشید و به چیزه دیگه فکر نکنید . نزارید چیزی دیگه ای تو ذهنتون شکل بگیره و کاملا متمرکز بمونید . ماه های اخر بدون زنگ هشدار گوشیم صبح زود از خواب بیدار میشدم چون داستانی ذاشتم که باید مینوشتمش . اواخر دیگه خیلی خسته شده بودم ولی نور ته تونل رو میدیدم و بیشتر میدویدم  . انگیزه های من کاری , دوست صمیمیم , شخصی و مهم تر از همه مادر و پدرم که سال 94 فوت شده بود بودن , اینکه خوشحالی و رضایت رو تو صورت مادرم ببینم و حس کنم پدرم ازم راضیه بهم قدرت میداد . ازتون میخوام هدفمند و با برنامه بخونید و مطمئن باشید طعم شیرین موفقیت رو خواهید چشید . در نهایت از استادهای گرامی , دوستان گلم و اقوام عزیزم به خصوص مادر و برادرم تشکر میکنم که منو تو این راه تنها نزاشتن و ازم حمایت کردن .
 
با تشکر فراوان از سایت مدیر که این فرصت رو در اختیار بنده گذاشتن و آرزوی موفقیت دارم برای تک تک مدیران باهوش و آینده ی ایران زمین