شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 12,066
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,218,944
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 121
کاربران حاضر: 122


مصاحبه سایت مدیر با سپیده مهرآفرین رتبه 2 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت دولتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام و خسته نباشید،
زبان: 33.33
اسلام: 68.89
 ریاضی و امار :58.33
تئوریهای مدیریت: 55.56
اقتصاد: 60
 مالیه عمومی و بودجه : 53.33
منابع انسانی: 13.33
+رتبه 2 مدیریت دولتی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
بنده فارغ التحصیل رشته مدیریت دولتی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 18.27 بودم و در دوران مطالعه برای کنکور وقتم کاملا آزاد بود.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟ 
بله ، بنده هم کلاس و هم آزمون های آزمایشی شرکت کردم.
از نظر بنده شرکت در کلاس ها برای افرادی که قصد دارند از زمانشان حداکثر استفاده را ببرند بسیار مفید خواهد بود
بنده در کلاس ریاضی ، آمار ، اقتصاد و تئوریهای مدیریت را شرکت کردم ،
از نظر من شرکت در آزمون های آزمایشی برای تمامی داوطلبان مفید خواهد بود، زیرا به درس خوانی نظم و انسجام میدهد و شما را موظف به رعایت برنامه و در نهایت پیشرفت میکند . شرکت در آزمون ها برای من تجربیات مفیدی به همراه داشت از جمله زمانبندی و تلاش برای پیشرفت در دروس مختلف ، و نکته مهم اینکه فارغ از هر رتبه ای که بدست می آورید بتوانید نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید و مرحله به مرحله پیشرفت را بدست بیاورید.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
تقریبا از مرداد ماه شروع به مطالعه کردم ولی نه بصورت جدی و دو درس تئوری مدیریت و زبان را مطالعه میکردم با توجه به تغییر تاریخ کنکور از اوایل مهر ماه با برنامه منسجم تلاش بسیاری کردم و خودم را محدود به ساعت خاصی نمیکردم و با تعیین حجم مشخصی از دروس برای مدت یک ماه ،یک ماه «تقریبا با برنامه آزمون» و ریز کردن برنامه ماهانه ام به هفتگی و سپس روزانه برای خودم هدف تعیین میکردم و همواره خودم را موظف به اجرای آن میکردم ، بصورتی ک بعضی روزها 5-6 ساعت و بعضی روزها به 8-10 ساعت هم میرسید بیشتر حجم مطالعه والتزام به رعایت برنامه ام برایم مهم بود، و در ماههای آخر به 12 ساعت هم میرسید.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
مدیریت دولتی/گرایش رفتار سازمانی/دانشگاه تهران

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟ 
درس تئوری مدیریت: این درس یکی از کلیدی ترین دروس برای بیشتر گرایش های مدیریت می باشد و بیشتر داوطلبین تلاش بسیاری برای مطالعه آن می کنند، مهم ترین مطلب درباره این درس این است که نباید به آن به چشم درسی کاملا حفظی نگاه کرد و فهم آن میتواند کمک بسیاری به شما بکند، منابعی که من برای مطالعه انتخاب کردم : مدیریت عمومی دکتر الوانی،مبانی سازمان دکتر رضاییان، تئوری سازمان رابینز، کتاب تست پرچ و خلاصه ای از کتاب مقیمی بود.
با توجه به حجم زیاد این درس شرکت در کلاس میتواند به فهم بهتر و افزایش سرعت مطالعه کمک کند،و سعی کنید در برنامه روزانه خود این درس را بگنجانید و مرور خود را به صورت پیوسته تا کنکور داشته باشید و مطالب را بفهمید نه فقط حفظ کنید!
درس ریاضی : برای این درس اگر پایه چندان قوی ای ندارید یا قصد کسب درصد خوب را دارید شرکت در کلاس را به شدت توصیه میکنم امری که برای من بسیار مفید واقع شد و همچنین کتاب ریاضی آقای امیر انصاری که هم درسنامه کامل و منسجم دارد و هم تستهای بسیار که از مطالعه منابع دیگر بی نیاز میشوید. و اینکه این درس شاید از دید بسیاری درس سختی باشد ولی با کمی تلاش در سرفصلهای مهم از جمله ماتریس، مشتق و توابع دو متغیره میتوانید حجم بالایی از تستها را شکار کنید.و شاید کسانی که این درس را امسال حذف کرده بودند به شدت ضرر کردند چرا که براحتی میشد تستهای متوسط و آسان را که کم هم نبودند شکار کرد.
درس آمار: مطالعه کتاب تست آقای محسن طورانی و همچنین کتاب آمار آقای طورانی انتشارات پارسه برای این درس مناسب است و تمامی مطالب را پوشش میدهد و کاملا برای کنکور کفایت میکند، و اگر احساس ضعف میکنید شرکت در کلاس میتواند بسیار مفید باشد.
درس اقتصاد : برای مطالعه این درس دو کتاب اقتصاد خرد و اقتصاد کلان دکتر نظری بسیار مناسب است و با توجه به فرار بودن مطالب مطالعه منسجم آن را به شما توصیه میکنم و سعی کنید با تست زدن زیاد و مرور چندباره آن مطالب را برای خود ملکه کنید.
درس اسلام: با توجه به طرح بسیاری از سوالات امسال از کتاب دکتر مقیمی قطعا منبع اصلی این کتاب بسیار غنی میباشد ولی به هیچ وجه مطالعه این کتاب را به شما توصیه نمیکنم چرا که بسیار حجیم است و ممکن است سردرگم شوید، کتاب مدیریت از دیدگاه اسلام دکتر احسانی تمامی مطالب مورد نیاز برای این درس را پوشش میدهد همچنین کتاب 2000 تست اسلام آقای حسینی مرام و مطالب خلاصه و نکته هایی که دکتر احسانی منتشر میکنند کاملا برای این درس کافیست .و این درس را به هیچ وجه حذف نکنید چون میتوانید با تلاشی معقول درصد قابل توجهی کسب کنید.
درس زبان: من برای این درس از فلش کارت های DLM استفاده کردم ولی متاسفانه به دلیل وقتگیر بودن مطالعه آن نتوانستم تست زیادی بزنم، که همین امر باعث افت درصد من شد ، برای تست در این درس کتاب های لغت و گرامر زیرذره بین مناسب است و تست زنی را در این درس فراموش نکنید، این درس را هرچه سریعتر شروع به مطالعه کنید و پس از رسیدن به حجم خوبی از دایره لغت شروع به تست زنی کنید هم در بخش لغت هم در بخش متن ها و هم در گرامر.
درس مالیه عمومی و بودجه: این درس شاید منبع جامع و خوبی نداشته باشد ولی من برای درس مالیه ،کتاب مالیه عمومی و بودجه حمزه خواستار و برای درس بودجه ،کتاب بودجه کیاکجوری رو مطالعه کردم . و برای تست زنی هم کتاب تست های کنکور نگاه دانش را استفاده کردم.هنگام زدن تستهای کنکوربه نکات جدیدی که برمیخورید رو حتما یادداشت کنید در هنگام مرور و جمع بندی واقعا به کارتون میاد.
درس منابع انسانی: این درس اخیرا به عنوان درسی جداگانه برای کنکور در نظر گرفته شده پس منبع تست جامعی برای آن وجود ندارد، برای مطالعه این درس من کتاب منابع انسانی دکتر آرین قلی پور و منابع انسانی دکتر اسفندیار سعادت رو مطالعه کردم، و تست های امسال از منابع دیگری هم بود که لازم است برای موفقیت در این درس آنهارا هم مطالعه کنید.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به عنوان توصیه ای مهم برای داوطلبین عزیز پیشنهاد میکنم حتما در ابتدای راه هدف مشخصی را برای خود تعیین کنند، و با تمام وجود برای آن تلاش کنند ، من در موقعی که تصمیم گرفتم در کنکور مدیریت دولتی شرکت کنم، تنها هدفم و تمام تلاشم برای کسب رتبه 1 بود و در تمام این مسیر طولانی از هیچ تلاشی دریغ نکردم و البته با مشاوره های استاد گرانقدرم آقای انصاری بدون خستگی و تا روز کنکور با انگیزه درس خوندم، همچنین جا داره از استاد مروج عزیز که در نشان دادن مسیر به من از هیچ تلاشی دریغ نکردند و سختی مسیر را برای من هموار کردند کمال تشکر داشته باشم.
 
با تشکر