شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 5,850
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,272,933
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 46
کاربران حاضر: 47


مصاحبه سایت مدیر با شادی مرآتی رتبه 12 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود
را بیان کنید؟
به نام خدا
باسلام و احترام،
شادی مرآتی هستم. رتبه 12مدیریت بازرگانی،  14مدیریت فناوری اطلاعات ، 21 مدیریت تکنولوژی،  25 مدیریت منابع انسانی و 32 مدیریت صنعتی
بازاریابی 60%
اقتصاد خردو کلان 58.33%
تئوری مدیریت 48.89%
تحقیق در عملیات 46.67%
ریاضی آمار 38.33%
زبان 37.788%
مدیرت در اسلام 31.11%

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 18.84
بله من در طول کنکور دانشجو ترم 6 و 7 دانشگاه بودم و 41 واحد درسی داشتم.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله، با توجه به حجم زیاد واحدهای دانشگاهم تصمیم گرفتم 90% دروس رو با برنامه اساتید در تابستان ببندم و در آزمون ها و کلاس ها شرکت کردم. اینکه چقدر این آزمون ها و کلاس ها در موفقیت افراد تاثیر داره بستگی به شرایط و افراد داره، ولی در کل، یکسری از دروس مثل OR  هستند که واقعا به کلاس و استاد مجرب نیاز دارند اما  شرکت کردن در کلاسهای مابقی دروس مشروط بر اینکه اکثر یادگیری فرد در کلاس اتفاق بیفته ، می تونه کمک زیادی به داوطلب بکنه و موجب صرفه جویی در وقتش بشه.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
تقریبا از اول مرداد با شروع کلاسها منم شروع کردم.
زمان مطالعه ام نوسان زیادی داشت چون مشغله دانشگاه و امتحانات دانشگاه رو داشتم ، 3  روز به طور کامل سرکلاس بودم و بعضی روزها هم واقعا خسته می شدم . اما به جرات می تونم بگم به هر زحمتی که شده با برنامه اساتید و کلاسهام پیش می رفتم به طوریکه هر جلسه ای که تدریس می کردند، می خوندم و تست هاشو می زدم... یک برنامه بسیار دقیق داشتم و سعی می کردم اونو به طور کامل انجام بدم، بنابراین  بعضی روزا مجبور بودم تا 11 ساعت مطالعه داشته باشم اما بعضی روزا اصلا درس نمی خوندم مثلا یک ماه به دلیل امتحانات دانشگاهم  درس  نخوندم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
بازرگانی بین الملل دانشگاه تهران
بازاریابی دانشگاه تهران

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان: پک اول  DLM و متن های کنکور... در واقع برای زبان باید قلق متن ها و  گرامر را با تست فراوان یاد بگیریم و تمامی لغات کنکور را حفظ کنیم...
ریاضی: کتاب تست آقای محمودیان... این درس نیاز به تست فراوان از کنکورها دارد...
آمار : کتاب آقای طورانی... این درس بخصوص در ماه های پایانی نیاز به تست دارد... در این درس توصیه می کنم فصول مهم خوانده بشه و در ماه های پایانی تست های پیش بینی استاد طورانی که در سایتشون منتشر می کنند حل بشه.
تحقیق در عملیات: جزوه و کتاب های قورت بده استاد بزرگوارم آقای ایمن پور ... با توجه به رویکرد صنایعی کنکور93و94 من هم تست های کتاب صنایع ایشون رو زدم هم کتاب مدیریت ایشون، که کمک بسیاری به من کرد. این درس مزیت رقابتی بزرگی در کنکور هست و به دلیل اینکه خیلیا صفر می زنند، تاثیر بسزایی دارد.   ولی در انتخاب استاد و منبع دقت زیادی لازمه به دلیل اینکهOR  به دانش خاص و استاد مجرب نیاز داره. اگه می خوایید درسی رو کنار بذارید بدونید جلسه کنکور ، با آزمونها فرق می کنه و ممکنه اون درسایی که روش حساب کردید رو نتونید بزنید ... پس بهتره همه درساتون رو به درصد نرمال برسونید.
بازاریابی : کتاب بازاریابی استاد مروج از انتشارات پارسه و فصل های مهم کتاب 2000 تست...  کتاب استاد مروج جامع است و اصول بازاریابی کاتلر و سه استاد را در برمی گیرد و باید چند بار مرور شود... در رابطه با منبع مسینگهام اظهار نظر سخته ولی چیزی که مشخصه اینه که باید اول کاتلر و سه استاد خونده بشه . کلاس نکته و تست استاد مروج هم در این درس کمک بسیاری به من کرد.
تئوری مدیریت: من کتاب جامع ماهان ، تست استاد پرچ و تست های کنکور رو مطالعه کردم. در این درس توصیه  می کنم اول یک فصل را مطالعه کنید و بعد تست های کنکورش را بزنید تا جاهایی که مهمه و مدلی که ازش تست طرح می شه دستتون بیاد . به دلیل اینکه تئوری حجم بسیاری دارد، تمرکزتون رو بیشتر روی جاهای مهم بذارید . برای منبع مقیمی  هم من کلاس نکته و تست استاد محرابیون به همراه خلاصه های ایشون رو استفاده کردم.
اقتصاد خرد و کلان :  جزوه استادم و کتاب دکتر نظری ... شاید اولش از اینکه این درس یادتون می ره اذیت شید اما بعدش شیرین ترین درستون می شه ... اقتصاد نیاز به زمان و مرور های پی در پی همراه با تمامی تست هاش داره .... در هر باری که مرور می کنید تمامی تست های فصل با صحیح غلط رو از اول بزنید و سعی کنید حتما رفع اشکال کنید، اینکار کمک زیادی به من کرد...  به دلیل اینکه هر سال سوالات مفهومی تر می شه لازمه که مفهومی این درس رو یاد بگیرید و به تست های کتاب نظری اکتفا نکنید ...
مدیریت در اسلام: من فقط دو هفته آخر این درس رو از خلاصه ها و کتاب 2000 تست خوندم... کتاب 2000 تست منبع بسیار خوبیه .
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به نظرم برای موفقیت اولین گامی که باید بردارید انتخاب درست و آگاهانه هدف ، منابع و کلاسهاتون با توجه به استراتژی مطالعه تون هست. بعد باید برنامه جامع ای داشته باشید که اونو به هفته ها تقسیم کنید و به برنامه پایبند باشید. در آخر محیط و روحیه اتون بسیار مهمه... بدونید خستگی طبیعیه و شما نیاز دارید روحیه جنگجو داشته باشید و هر وقت که خسته شدید با دوستاتون و خانواده تون یه مقدار از درس فاصله بگیرید و دوباره به مسیرتون برگردید و یه راند دیگه واسه هدفتون بجنگید و یادتون باشه کسی که همواره یه راند دیگه می جنگه بلاخره موفق می شه.
 خیلی مهمه که انرژی و وقتتون رو تا اردیبهشت ماه مدیریت کنید و تفریح و درستون هردو با هم باشه...کنکور و رتبه همه چیز نیست و لحظه های فوق العادتون سر کلاس با اساتید، تلاش کردنتون، درس خوندنتون لذت بخشه.  مسیر خوبه ... از مسیرتون با آرامش لذت ببرید و با علاقه و اعتماد به نفس تلاش کنید و مطمئن باشید نتیجه بهتری می گیرید.
در آخر اول از خانواده ام  و  بعد از اساتید بزرگوارم و مشاورم که دراین مسیر همراه من بودند، بخاطر تمامی زحمات و راهنمایی های بی دریغ تشکر می کنم و برای همه داوطلبان آرامش و موفقیت آرزو می کنم.
 
موانع چیزهای وحشتناکی است که هرگاه شما چشمهایتان را از هدف دور نگاه دارید آنها را می بینید.