شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 7,189
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,274,272
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 74
کاربران حاضر: 74


مصاحبه سایت مدیر با مصطفی بازیار رتبه 58 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت بازرگانی

/files/3213252523.jpg

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
به نام خدا
مصطفی بازیار هستم.
رتبه بدون سهمیه 31 منابع انسانی، 44 مدیریت دولتی، 45 فناوری اصلاعات و 58مدیریت بازرگانی
رتبه در سهمیه: 31 منابع انسانی، 44 مدیریت دولتی، 45 فناوری اصلاعات و 57مدیریت بازرگانی
درصد های من به شرح زیر است
زبان: 62.22
تئوری مدیریت: 55.56
اقتصاد خرد و کلان:46.67
بازاریابی:42.22
مدیریت اسلامی:42.22
ریاضی و آمار: 40

 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من فارغ التحصیل رشته مهندسی رباتیک از دانشگاه صنعتی شاهرود هستم. معدل من 13.7 بود و در حین مطالعه فارغ التحصیل بودم و کار خاصی انجام نمی دادم.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
به هیاهوی کلاس ها و دوره های کنکوری توجه نکنید، همش سرابه. در هیچ آزمون و یا کلاس خاصی شرکت نکردم. به نظرم دروس مدیریت حتی تحقیق در عملیات نیاز به کلاس نداشته باشد. اگر یک منبع مناسب انتخاب و درست مطالعه شود مفید تر خواهد بود، چرا که وقت کمتری از شما تلف خواهد شد.
در خصوص آزمون اگر چند آزمون جامع در دوران نزدیک به کنکور شرکت کرده یا اینکه خودتون در منزل شبیه سازی کنید بسیار مفید است. چند بار کنکور آزمایشی دادن، به شما کمک میکنه تا سر جلسه کنکور به راحتی وقت خود را مدیریت کنید.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من درست شش ما قبل از روز کنکور شروع کردم. روز اول بیست دقیقه مطالعه داشتم و به تدریج تا ماه دوم به شش ساعت رسید. این روند رو خیلی ملایم ادامه دادم تا در روز های قبل از کنکور به 9 ساعت رسید. توصیه من اینه که با ساعت مطالعه کم شروع کنید تا به مطالعه عادت کنید و خیلی آروم ساعت مطالعه خودتونو بالا ببرید.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
من  گرایش های مدیریت بازرگانی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران رو زدم

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان عمومی: از الان شروع کنید سه کتاب 1100 واژه، 504 واژه، لغات ضروری تافل را با هر روشی که می توانید حفظ کنید. نه فقط در کنکور بلکه همه جای زندگیتون به درد میخوره. بعد که تمام کردین سوالات کنکورعمومی از91 به بعد رو بزنید کافیه.
زبان تخصصی: در زبان تخصصی شما باید متن بخونید و متن بخونید. هر کتاب زبان تخصصی که متون کنکوری سال های گذشته، هم مدیریت و هم مدیریت  اجرایی رو داشته باشه خوبه. من از کتاب آرمان اشراقی استفاده کردم.
برای زبان جز روش بالا هر روش دیگه ای استفاده کنید اشتباهه. من زبانم در حد متوسط بود. با اینکه 1100 واژه رو نتونستم بخونم، در اجرایی 70 درصد و در مدیریت 62 درصد زدم.
تئوری مدیریت: یه کتاب جامع مثل ماهان نوشته دکتر سلامی(البته چاپ 94 به بعد) با کتاب تست دکتر پرچ کافیه. سعی کنید همین دوتا رو درست حسابی بخونید و سراغ چیز دیگه ای نرید.
مدیریت بازاریابی: کتاب دکتر مدیریت بازاریابی دکتر مناجاتی و 2000 تست بازاریابی دیگه کافی نیست!! سوالات کنکور امسال از کتاب  میسینگ هام سوال طراحی شده و تعداد معدودی از افراد از این منبع و موضوع طرح سوال از آن اطلاع داشتند!
اقتصاد خرد و کلان: من از کتاب های اقتصاد خرد و کلان دکتر محسن نظری استفاده کردم. بعضی سوالات کنکور امسال نا آشنا بود، ولی به نظرم همین دوتا کتاب کافی باشند.
مدیریت اسلامی: خلاصه کتاب های دکتر نجاری، مدیریت ما (دکتر پور عزت)،  و کتاب دکتر مقیمی توسط دکتر پورشفیع به صورت نسخه الکترونیکی منتشر شده. همون رو بخونید کافیه. من فقط هفتاد صفحه اولش رو خوندم درصد مد نظرم رو زدم.
ریاضی: فقط سوالات کنکور 85 به بعد رو زدم. جز اون چیزی نخونید اضافیه چون سوالات ریاضی و آمار خیلی تکراریه فقط حلشون وقت گیره.
آمار: از کتاب آمار برای مدیریت دکتر رنجبران چهار فصل اولش رو خوندم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
من به کسانی که بخواهند مشاوره می دهم و همیشه این توصیه رو به اون ها دارم: هدف خودتونو مشخص کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. بدون هدف، زود جا می زنید. اگر برنامه ریزی نکنید مثل اینه که در یک شب تاریک می خواهید به مقصد برسید ولی هیچ چراغی ندارید که راه رو پیدا کنید، تلاش می کنید ولی تلاشتون بهینه نیست. با هدف،برنامه و تلاش هر چقدر که می خواهید می توانید بلند پروازی کنید و مطمئن باشید به هدفتون خواهید رسید. موفق باشید