شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 13,845
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,220,723
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 85
کاربران حاضر: 86


مصاحبه سایت مدیر با آناهیتا فرهنگ رتبه 6 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت صنعتی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
زبان 38.89، مدیریت اسلامی 40 ، تئوری های مدیریت 33.33، ریاضی و آمار 90، اقتصاد 66.67 ، تحقیق در عملیات سفید ، مدیریت تولید 40، بازاریابی 20
رتبه 6 مدیریت صنعتی ، رتبه 9 مدیریت تکنولوژی ، رتبه 19 مدیریت فناوری اطلاعات ، رتبه 107 مدیریت بازرگانی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان،معدل 16.93،نه شاغل بودم نه دانشجو

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
در آزمون های آزمایشی شرکت کردم و با مشاور برای معرفی منابع مشورت کردم.چون تغییر رشته ای بودم به نظرم شرکت در آزمون به خصوص برای زمانبندی صحیح مطالعه مطالب مفید بود ولی باید به آزمون در حد آزمون و راهنمایی نگاه شود.نمی توان سوالات موسسات را با کنکور مقایسه کرد در بعضی آزمون ها سوالات بعضی دروس خیلی استاندارد نبود اما کلا شرکت در آزمون را به خصوص برای کسانی که تغییر رشته ای هستند توصیه می کنم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از آذرماه شروع کردم با روزی حدود 6 ساعت شروع کردم و در هفته های آخر روزی 8 یا 9 ساعت مطالعه داشتم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
مدیریت صنعتی گرایش تولید دانشگاه تهران،مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات دانشگاه تهران

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان: کتاب 504 برای لغات و زبان عمومی ارشد بابک رستمی برای گرامرفصل های 1،2،3،4،5 مناسب است .از کتاب زبان تخصصی مدیریت ناصرزاده،متن ها ی زبان تخصصی ده سال اخیر کنکور سراسری را خواندم.
مدیریت از دیدگاه اسلام:کتاب انتشارات ماهان . کتاب تمام مطالب را پوشش نمیدهد اما حجم کمی دارد و با مطالعه آن می توان در حد 40 یا 50 درصد سوالات را پاسخ داد.
ریاضی و آمار: کتاب ریاضی عمومی محمودیان به جز فصل های 13،14 و آمار رنجبران فصل های 1،2،3،4.در این درس چون رشته ی کارشناسیم برق بود پایه ی قوی داشتم مطالعه کنکورهای 5 سال گذشته در این درس بسیار مفید است.
تئوری مدیریت:کتاب علیرضا سلامی انتشارات ماهان.سبک سوالات کمی عوض شده بود مطالعه کتاب تست پرچ برای سوالات کنکورهای سالهای گذشته کمک زیادی می کند.
اقتصاد:کتاب های اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری.
تولید:کتاب دکتر هایده متقی.برای تست های کنکورهای اخیر از کتاب ماهان استفاده کردم برای جمع بندی چون حجم مطالب کتاب دکتر متقی زیاد بود از یکی از جزوات سایت مدیر استفاده کردم.
بازاریابی:چون در ابتدا گرایش آی تی مورد نظرم بود این درس را مطالعه می کردم از کتاب مناجاتی با مطالعه نه چندان دقیق خواندم خیلی سرمایه گذاری زیادی روی این درس نکردم ولی کلاسبک سوالات در این درس عوض شده بود نظری در مورد منابع این درس با توجه به سبک سوالات امسال ندارم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول از همه علاقه بسیار نقش مهمی دارد مدیریت رشته ی شیرینی است و اگر به آن علاقه داشته باشید و دروس آن را خوب مطالعه کنید موفق می شوید!داشتن هدف معقول و برنامه ریزی مناسب خیلی لازم است.
سوالات کنکورهای سالهای گذشته بسیار مهم هستند از کتاب انتشارات نگاه دانش استفاده کردم بسیاری از سوالات کنکور تکراری هستند یا با خواندن نکات پاسخ های سوالات کنکورهای گذشته قابل پاسخگویی هستند و اگر سوالی را شک دارید خیلی بهتر است نزنید پاسخ اشتباه تاثیر منفی روی رتبه شما دارد.
مشاوره و کمک گرفتن از کسی که این مسیر را طی کرده است بسیار مفید است استفاده از سایت مدیر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منابع و سوالات کنکورهای گذشته خیلی خوب بود و از سایت مدیر تشکر میکنم.
از خانواده ام که محیط آرامی را برای من فراهم کردند و همواره پشتیبان من بودند قدردانی می کنم!انشالله همگی موفق باشید!