شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 7,171
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,274,254
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 59
کاربران حاضر: 59


مصاحبه سایت مدیر با حیدر بال زده رتبه 52 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت مالی

 

/files/HHH21.jpgضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
ممنون
اسلام20درصد
ریاضی و آمار 48.33 درصد
اقتصاد خرد و کلان 45 درصد
مدیریت مالی 55.56 درصد
ریسک و سرمایه گذاری 82.2 درصد
حسابداری مالی و صنعتی 48.89 درصد
  رتبه 52 در گرایش مدیریت مالی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مهندسی مواد و متالورژی -دانشگاه علم و صنعت ایران
-معدل 14.99
شاغل بودم .

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله بنده چون پایه دروس تخصصی نداشتم در سه درس حسابداری -مالی و ریسک کلاس شرکت کردم همچنین در 4 یا 5 تا آزمون آخر شرکت کردم .
آزمون و کلاس نقش کاتالیزگر را ایفا میکند و این بدین معنا نیست که هرکس شرکت حتما قبول میشود و هرکس شرکت نکند قبول نمیشود ، نه اینگونه نیست قطعا  افرادی بودند که هرچه کلاس بود شرکت کردند و حتی مجاز نشدند و چه افرادی بودند که حتی یک کلاس هم شرکت نکردند و رتبه ی عالی بدست آوردند . میشه گفت رابطه ی قطعی بین کلاس و قبولی وجود ندارد ولی بین سعی و تلاش هدف دار فرد  و قبولی رابطه مستقیم وجود دارد .

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
بنده ابتدا از تیر و مرداد به صورت جسته و گسیخته مطالعه میکردم .روزانه شاید دو ساعت . بعد از وقفه ی 4 ماهه .حدودا آذر ماه روزانه 3-4 ساعت مطالعه داشتم . باز بدلیل مسائل کاری و شخصی با وقفه حدودا سه ماهه بود اواسط بهمن ماه تا آخرین روز قبل از امتحان هم مطالعه ای در حدود 5 ساعت داشتم . لازم به ذکر است ساعات مطالعاتی شرط کافی برای قبولی نیست و مطالعه کیفی اهمیت بیشتری دارد که بنده هم با همین دیدگاه مطالعه میکردم زیاد دنبال ساعت مطالعاتی بالا و بدون کیفیت نبودم .

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
به امید خدا به احتمال زیاد با توجه با رتبه ی بنده دانشگاه علامه قبول بشوم .
دانشگاه تهران و بهشتی را هم بالاتر از علامه قرار داده ام .

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
اسلام کتاب پورعزت حدود 30 درصد اسلام از این کتاب آمده بود . کتابی با نویسندگی مقیمی نیز وجود دارد که به نظر میرسد منبع اصلی آن کتاب باشد بنده با توجه به وقت کم قادر به مطالعه این کتاب نبودم /
ریاضی کتاب ماهان  در کنار ان کتاب کتاب محمودیان نیز استفاده شد . کتاب ماهان از نظر حجمی کم است و مناسب برای افرادی است که وقت کمتر و پایه ی قوی تر دارند .از نظر محتوا یکسان هستند ./
آمار: بنده از کتاب هادی رنجبران استفاده کردم .
کتب ریاضی و آمار همه ی انتشارات تقریبا مشابهت بالایی دارند هرکدام را مطالعه کنید مناسب است چون از نظر محتوا تفاوتی ندارند عملا.فقط ببینید کدام نگارش به شما کمک بیشتری میکند .
اقتصاد خرد و کلان :کتاب اقتصاد خرد و کلان مهدی قاسمی و کتاب خرد و کلان نظری . کتاب اول که اشاره شد درسنامه ی بهتری دارد و برای افرادی که پایه ی ضعیف تر دارند توصیه میشود و کتاب نظری برای افراد با پایه قوی تر توصیه میشود چون برخی مباحث در این کتاب بسیار خلاصه است .
مدیریت مالی: سه کتابی که تقریبا همپوشانی بالای 70 درصدی دارند . 1.آموزش گام به گام مدیریت مالی نویسنده مناجاتی 2.مدیریت مالی نویسنده تهرانی 3.مدیریت مالی نوین جلد اول نویسنده راس مترجم جهانخانی . این سه کتاب تقریبا همه مباحث مالی را پوشش میدهند .
ریسک و سرمایه گذاری : جزوه ی آقای گرجی آرا - مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته راعی -کتاب ریسک و سرمایه گذاری سهیل ذوقی-
کتاب ویلیام شارپ نیز جزو کتب منبع مهم است که در صورت داشتن وقت بیشتر توصیه میشود مطالعه شود بنده چون زمان کمی داشتم مطالعه نکردم
حسابداری مالی و صنعتی:راستش بنده از جزوه ی آقای نوردرخشان استفاده کردم در کنار آن از کتاب تست حسابداری مالی و صنعتی نویسنده داریوش محمدی که مجموعه ی تستی از سوالات حسابداری مالی و صنعتی است .کتاب اصول حسابداری جلد اول مترجم نوروش نیز استفاده شد .(جلد آبی رنگ)
تئوری و زبان هم بنده مطالعه ای نکردم پس طبعا نظری ندارم .
 یک ماه مانده به امتحان  نیز توصیه میشود تست کنکور های سال گذشته بررسی گردد

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
نحوه ی مطالعه ی هر فرد مختص به آن فرد است و نمیتوان نسخه ای خاص برای همه پیچید . ولی سعی و تلاش جهت دار میتواند هرآدمی را به نتیجه ی مورد نظرش برساند این سعی و تلاش اگر صرفا سعی و تلاش باشد و جهت مناسب نداشته باشد معمولا نتیجه دلخواه را رقم نمیزند .پس سعی شود بعد از توکل بر خدا اهداف به طور واضح مشخص شود و سپس با داشتن هدف مشخص شروع به مطالعه کنند .به طور کلی کنکور فقط به سعی و تلاش مرتبط نیست و باید مهارت تست زنی و سرعت عمل نیز همزمان بالاتر رود چون اگر کسی حتی اگر علامه دهر باشد ولی نتواند در وقت تعیین شده سوالات را حل کند نمیتواند موفق شود .در انتخاب کتاب و منابع وسواس زیاد به خرج ندهند .بنده در دو درس بعد از اینکه متوجه شدم منبع اولیه جوابگو نیست منابع مطالعاتی را تغییر دادم ؛منابعی که همه توصیه میکنند ولی مشکل بنده را حل نکردند که مجبور به تغییر منبع شدم .سعی شود هرکس خود را با خودش مقایسه کند و به دیگران کاری نداشته باشد.
در مورد رشته مدیریت مالی کماکان یکی ار بهترین رشته های نه تنها مدیریت بلکه در بین تمام رشته های موجود است پس طبعا رقابت آسانی در پیش نخواهند داشت.
با امید موفقیت دوستان
 
با تشکر