شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 7,019
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,274,102
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 66
کاربران حاضر: 66


مصاحبه سایت مدیر با هادی صداقت رتبه 35 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت بازرگانی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
به نام خدا.با سلام.خیلی ممنون.هادی صداقت هستم.رتبه 35 بازرگانی/20صنعتی و 28 آی تی
درصدام:زبان.24.44/ریاضی:63.33/مدیریت اسلامی:40/تئوری مدیریت:48.89/اقتصاد:41.67/تحقیق در عملیات:57.78/بازار:37.87 و تولید:سفید
معدل موثر: 17.16

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مدیریت بازرگانی دانشگاه شیراز.معدلم 15.9 هستش.دانشجو بودم

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
کلاسی نرفتم.آزمون هم دو تا ازمون جامع به جای دوستم حسین که ازمونا رو نمیرفت دادم و همینجا هم ازش تشکر میکنم.رتبه اولیم شد 270 و دومیش 10.به نظرم بچه ها اگه وافعا قصد ازمون دادن رو دارن حتما آزمونا رو شرکت کنن چون تقریبا یک سوم بچه ها ثبت نام میکنن ولی شرکت نمیکنن.در کل به نظرم 2-3 تا ازمون جامع میتونه کمک کنه

 از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
قصد داشتم که از تابستون شروع کنم ولی چون کنکور افتاد تو اردیبهشت به طور جدی از مهر شروع کردم.تو تابستون 504 رو خوندم.از اول مهر روزهایی که کلاس داشتم 3-4 ساعت و روزایی که کلاس نداشتم 7-8ساعت میخوندم.جمعه ها استراحت میدادم به خودم.هفته ای 35تا40 ساعت میانگین میشد.بهترین دوران درس خوندن من بین دو ترم بود و نزدیک عید ولی تو عید زیاد نشد بخونم

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
تجارت الکترونیک دانشگاه تهران.کسب و کار الکترونیکی دانشگاه تهران.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان:درس مهمیه حتی اگه قراره 30 درصد بزنید.همین سی درصد شما رو 60-70 تایی جابه جا میکنه.کتاب زیرذره بین رو داشتم ولی کلماتش خیلی زیاده و فکر کنم همون کتابای 504 و تافل کافی باشه.تافل رو نخوندم.بیشتر وقتتون رو برای متنا بذارین.شاید اگه تمرین بیشتری رو متن داشتم میشد بالاتر بزنم.گرامر هم کلا نخوندم و نزدم.
مدیریت اسلامی:کتاب خاصی نداشتم.مطالبی که تو بعضی سایتا خونده بودم به دردم خورد.ولی فکر کنم کتاب مقیمی و 2000تست مفید باشه.میگن که تو کنکور 13 تا از 15 تا از 2000 تست بوده.
تئوری:اول کتابای رفتار و مبانی و تجزیه و تحلیل دکتر رضاییان رو خوندم.بعدش کتاب الوانی و منابع انسانی سعادت رو.بعدش کتاب ماهان سلامی رو خریدم و همش اونو خوندم.کتاب مقیمی رو من نخونم ولی شماها حتما بخونید.برا تست هم کتاب پرچ نشر کتاب مهربان کتاب خوبیه.کتاب سیدجوادین هم کتاب کاملیه و اکثرا بچه ها از روی اون خونده بودن
ریاضی :ریاضی به همراه تحقیق در عملیات تنها درسایی بود که بعد از بهمن شروع کردم.ریاضی کتاب مدرسان شریف رو داشتم و اونو میخوندم و تستاشو میزدم.اونایی رو که نمیتونستم درست حل کنم رو علامت میزدم تا بعدا دوباره حل کنم.آمار هم کتاب طورانی البته کتابم قدیمی بود.
تحقیق در عملیات:کتاب تست مهرگان تنها کتابی بود که برای این درس خوندم.اگه پایه ریاضیتون قویه حتما رو این درس سرمایه گذاری کنید.
اقتصاد:کتاب خرد و کلان نظری و تستای داخلش.
بازاریابی:کتاب مناجاتی رو 3 بار خونده بودم ولی امسال از کتاب نوروزی سوال اومد ولی میشد تا اطراف 70 درصد زد و منم فکر میکردم بین 50 تا 60 زدم ولی اخرش نمیدونم چی شد که شد 37.کتاب نوروزی + کتاب مناجاتی برای سال بعد احتمالا کافی باشه.
برای دوران جمع بندی هم از کتاب های 15 سال کنکور نگاه دانش استفاه کردم. این کتابا واقعا کتابای خوبیه و واقعا تاثیر گذاره.همیشه مثل سوالای سالهای قبل سوال میدن مخصوصا آمار و ریاضی.سبک سوالای این درس هیچ تغییری نکرده نسبت به سالهای پیش.بعضی اوقات هم سوال تکراری هست.به خصوص تو تئوری.امسال هم این مورد چند تا بود.
دوران جمع بندی دوران مهمیه.من به شخصه تو دوران جمع بندی مخصوصا دوهفته اخر موفق نبودم

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول توکل کنید به خدا
دوم هدفتون رو مشخص کنید
مهمترین روز روز ازمون .خیلیا به خاظر استرس اون تو اون روز کلا زحماتشون رو هدر میدن
نگران کمبود وقت تو روز کنکور نباشین. آخرش یه نیم ساعت هم وقت اضافه میارید.
با توجه به اینکه بیشتر دانشجوهای امروزی سرشون تو گوشیشون و دنیای مجازیه خیلی راحت میشه یه رتبه خوب بدست اورد.یه چند ماهی بدون دنیای مجازی فکر نمیکنم برای کسی ضرری داشته باشه.
در آخر هم از هم خونه ایم تشکر میکنم که هر موقع مشکلی داشتم به کمکم اومد و همچنین از خانواده ام و دوستانم که مشکل درسیمو رفع میکردن