شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 23,753
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,480,179
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 63
کاربران حاضر: 63


مصاحبه سایت مدیر با سیده نیلوفر جوادی رتبه 5 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت دولتی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
یا لطیف
زبان : 12.22
مدیریت اسلامی : 62.22
ریاضی و آمار : 15
تئوری مدیریت : 31.11
اقتصاد : 55
مالیه عمومی و بودجه : 77.78
منابع انسانی : 31.11

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مدیریت دولتی ، دانشگاه تهران ، معدل تا ترم 7 ((18.47)) به علت آنکه معدل ترم آخرم هنوز مشخص نشده است معدل تا ترم 7 را بیان کردم . معدل موثر کنکور ((20)) . بنده در حین مطالعه برای کنکور دانشجو بودم و به کاری مشغول نبودم .

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بنده در آزمونهای آزمایشی شرکت کرده بودم و از این جهت که به خواندنم جهت میداد به دانشجوها توصیه میکنم که اگر درس خواندن با برنامه آزمونها برایشان راحت است در تمامی آزمونها و اگرنه در 3آزمون جامع شرکت کنند. من از اول مهر ماه که دوره جدید درس خواندنم بود برنامه ام را برمبنای بودجه بندی آزمون آزمایشی قرار دادم و سعی میکردم به تمامی بودجه بندی برسم و به این ترتیب در آزمونهای جمع بندی که معمولا بعد از دو آزمون برگزار میشد مطالب باردیگر تکرار میشد و چندین بار مطالب را به این شیوه دوره میکردم . من از این شیوه در کنکور کارشناسی خود نیز استفاده کرده بودم.قرار گرفتن در فضای آزمون به شما کمک خواهد کرد تا جو آزمون برایتان عادی شود و از این جهت ترسی در وجودتان نباشد.
بنده در 2کلاس اقتصاد و نکته و تست تئوری مدیریت شرکت کرده بودم که هر دو برایم مفید بود.
کلاس اقتصاد را در تابستان شرکت کردم که در فهم مطالب اقتصاد خیلی به من کمک کرد .
کلاس نکته و تست هم در فاصله دو یا سه هفته مانده به کنکور شرکت کردم که مطالب خوبی برایم داشت.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
با توجه به این که ابتدا قرار بود کنکور بهمن ماه برگزار شود و اواسط مردادماه ماه اعلام شد که کنکور اردیبهشت ماه است بنده از 6تیرماه شروع به خواندن کردم. با توجه به این که تیرماه ماه مبارک رمضان بود روزانه 5-6ساعت در پاییز و زمستان با توجه به این که درسهای دانشگاهم نیز بود 8 ساعت اما از اواخر اسفند تا روز کنکور 10ساعت مطالعه داشتم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه تهران-مدیریت دولتی-گرایش مدیریت رفتار سازمانی

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای درس تئوری مدیریت پیشنهاد من کتاب تئوری های مدیریت ویژه آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تالیف دکتر سیدجوادین و جلیلیان و کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر مقیمی است.به نظرم این دو منبع کامل ترین منبع برای درس تئوری مدیریت است.
برای درس اقتصاد کتاب اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری.به داوطلبان پیشنهاد میکنم تا آنجا که میتوانند از هر منبعی تست اقتصاد حل کنند چون در تسلط این درس خیلی موثر است .
در درس مالیه و بودجه به دلیل آنکه منبع کاملی وجود ندارد از منابعی که سایت مدیرمعرفی کرده بود خودم جزوه ای تهیه و از آن استفاده کردم.البته از کتاب مالیه و بودجه ماهان و DLM  هم در این درس استفاده کردم.
در درس اسلامی پیشنهاد من به داوطلبان کتاب مدیریت اسلامی دکتر مقیمی است . با خواندن این کتاب به بخش زیادی از سوالات جواب خواهید داد. من خودم از یک جزوه جمع بندی استفاده کردم که تقریبا تمامی منابع در درس مدیرت اسلامی در آن گنجانده شده بود. این جزوه در کنار کتاب دکتر مقیمی منبع کاملی خواهد بود .
در درس منابع انسانی از کتاب مدیریت منابع انسانی ماهان و کتاب دکتر سعادت استفاده کردم.اما با توجه به این که این درس 2سال است در کنکور ارشد مطرح شده منبع ثابتی برای آن وجود ندارد و پیشنهادم به داوطلبان آن است که از منابعی که سایت مدیر معرفی میکند حتما استفاده کنند.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
تنها توصیه ام به داوطلبان این است که به راهی که انتخاب کرده اند باور داشته باشند ، خود  و توانایی هایشان را باور کنند و بدانند کنکور تنها جزئی از مسیر موفقیت است و برای آنکه به سلامت آن را طی کنند نباید نا امید شوند . از درس خواندن لذت ببرند و سختی های راهش را به امید نتیجه شیرین تحمل کنند.
با تشکر فراوان از سایت مدیر برای ارائه اطلاعات خوب و کارآمدش