شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 12,740
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,219,618
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 83
کاربران حاضر: 83


مصاحبه سایت مدیر با هومن بینش رتبه 32 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت بازرگانی


 ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام و تشکر از شما

زبان انگلیسی 6.67 ،  مدیریت از دیدگاه اسلام 48.89 ،  ریاضی و آمار 71.67 ،  تئوری های مدیریت 36.67 ،  اقتصاد خرد و کلان 75 ،  بازاریابی 68.89 
رتبه گرایش بازرگانی 32، گرایش فناوری اطلاعات 65، گرایش کارآفرینی 35، گرایش منابع انسانی 49
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟

من دانشجوی رشته مهندسی برق از دانشگاه سمنان بودم و با معدل 15.18 فارغ التحصیل شدم.
 
آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟

ابتدا شاغل بودم ولی از حدود عید تنها روی درس ها تمرکز کردم.
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟

من در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و به مطالعات خودم از کتب مرجع باور داشتم ولی با توجه به تغییر رشته ام در آزمون های آزمایشی شرکت کردم که با مدل سوال گرفتن تو این رشته آشنا بشم، که به نظرم با برق خیلی متفاوت بود و چند مرحله آزمون رو به دوستان تغییر رشته ای توصیه میکنم.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

بطور جدی تقریبا از اواخر دی ولی از درس اقتصاد یکم پیش مطالعه داشتم، ساعات مطالعه اوایل خیلی کم بود، به نظرم کیفیت مطالعه خیلی بیشتر از مدت مطالعه اثربخشه، با این حال از حدود 8-9 ساعت قبل عید و 10-11 ساعت بعد تعطیلات عید در روز مطالعه داشتم.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟

به ترتیب بازرگانی بین الملل و بازاریابی، دانشگاه تهران – شهید بهشتی – مدرس – علامه
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
 
زبان انگلیسی
: برای زبان شاید نشه منبع خاصی تعریف کرد، من ابتدا 504 رو خوندم و بعد کتاب آرمان اشراقی که شنیده بودم خوبه رو خوندم، ولی در کنکور زمان زبان رو برای اقتصاد و ریاضی گذاشتم که فکر میکنم باعث بهبود رتبه م شد. ولی اصلا زبان رو سفید نگذارین که اثر خیلی بدی روی رتبه داره...
مدیریت از دیدگاه اسلام : این درس به نسبت جدیده، من کتاب دکتر پورعزت رو خوندم که تو کنکور  سوالات کمی از اون اومد و میگفتن از کتاب آقای مقیمی اومده ولی همیشه این مدل درسها رو به روش رد گزینه میشه با احتمال بالایی درست زد که منم همین کارو کردم.
ریاضی و آمار : پایه ی ریاضی ام نسبتا خوب بود ولی کتاب های ریاضی و آمار هادی رنجبران رو خوندم که رضایت بخش بود. البته توصیه دارم به دوستان که حتما سوالات ریاضی چند سال اخیر رو مکررا حل کنن، تجربه نشون داده مدل های سوال تکراری همیشه هست، و برای تسلط به این درس باید مدلهای زیادی از سوالات رو حل کرد.
تئوری های مدیریت : این درس رو نمیشه از یه کتاب خوند و انتظار بالایی داشت بلکه باید از چند مرجع خونده بشه، من از کتاب ماهان خوندم که به نظرم واسه کسی خوبه که این دروس رو قبلا خونده باشه چون بیشتر نکته ها رو ردیف کرده و کمتر مفاهیم رو میرسونه ،که واسه افراد تغییر رشته ای این رو توصیه نمیکنم.
اقتصاد خرد و کلان : این درس خیلی جالبی هست و برای درصد بالا آوردن سخت نیست، باید مفاهیم رو فهمید و بعد سوال حل کرد و مرور کرد. من از کتاب های دکتر نظری خوندم که رفرنس کاملی واسه این درسه و همین کتب رو خوب بخونید کافیه...
بازاریابی : واسه این درس از کتاب دکتر مناجاتی خوندم که خیلی خوب توضیح داده بود ولی تو کنکور امسال ظاهرا چند تا سوال خارج از این کتاب بود که نشد بزنیم..
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

اول اینکه باید فکر کنیم که چرا ارشد میخونیم، چرا مدیریت میخونیم، چه هدفی تو زندگی داریم  بعد از شفاف سازی این موارد میشه واسه خوندن هدف گذاری کرد، بنا به گفته ای کارها در گرو اهداف شان هستند، پس به اندازه ی هدفمون تلاش میکنیم و نتیجه میگیریم، چه بهتر که هدف های بالاتری داشته باشیم. پس به اهداف تون فکر کنید و آنها را باور کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید( بدون برنامه تلاش های شما جهت درستی ندارند ) و لوازم اجرای آن را فراهم کنید و با تلاش در جهت آن و اعتماد به صاحب امور مطمئن به رسیدن به آن باشید.