شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 16,552
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,935,544
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 96
کاربران حاضر: 96


مصاحبه سایت مدیر با محسن نوروزی رتبه 56 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت صنعتی
 

http://8pic.ir/images/b1yegjmgqnrn5pdwpsuu.png

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام و خسته نباشید به همه داوطلبان کنکور. درصدهای اینجانب،زبان 47.78،اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام 6.67،ریاضی و آمار 28.33،تئوری های مدیریت 32.22،اقتصاد خرد و کلان 38.33،تحقیق در عملیات 35.56،مدیریت تولید 44.44 . بازاریابی سفید،رتبه بازرگانی 620،صنعتی 56،مدیریت فناوری 71، مدیریت دولتی 397.

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من دانشجوی مدیریت صنعتی دانشگاه صنعتی شاهرود،با معدل 17.88 .در ترم مهر 24 واحد و ترم بهمن ده واحد درسی داشتم اما شاغل نبودم.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
من در هیچ کلاسی شرکت نکردم. اما در آزمون های یک موسسه 4 آزمون جامع شرکت کردم.آزمون ها خیلی کمک به کنترل استرس و تسلط بر زمانبندی می‌کنند.فکر می کنم شرکت در آزمون در یک موسسه خوب می تواند کمک زیادی به فرد بکند.اما مهمترین مسئله فقط تلاش داوطلب  و شناخت از خودش است.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من در مرداد شروع به مطالعه کردم روزی بین 2  تا 3 ساعت تا اواخر شهریور مطالعه نمودم.،ولی با شروع دانشگاه تا دی نتوانستم به مطالعه بپردازم و بیشتر درگیر درس ها بودم.اما از بهمن شروع کردم و روزی بین 3 تا 4 مطالعه می‌کردم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
من چون متاهل هستم گزینه اول را دانشگاه فردوسی مشهد (1-تولید و عملیات 2-تحقیق در عملیات) انتخاب نمودم.سپس هم به انتخاب دانشگاه های تهران پرداختم .که گزینه اول خیلی محتمل تر است.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
درباره زبان فکر میکنم گوش دادن به متون انگلیسی در هنگام بیکاری ،توی ماشین و  ... خیلی کمک می‌کند.من کتاب 504 رو خوندم.اما فکر می‌کنم کتاب 4000 لغت انگلیسی بخصوص جلدهای 4 و 5 و 6 خیلی بهتر باشد.زیرا هم متن روان تر هم جذاب تر و هم فایل های صوتی خوبی دارد و خیلی بهتر از حفظ کردن 504 و 1100 واژه است. البته این دو کتاب هم اگر خوانده شودند خیلی خوبه ولی خوب کمی سخت و فرارند.کتاب زردرنگ داور ونوس، و متون مدیریتی و مقاله های جدید. و یادگیری اصول پاسخ دادن به متن و تمرین آن هم خیلی موثره.گرامر هم به راحتی میشه دو تا چهار عدد رو زد.
تولید کتاب هایده متقی، اقتصاد خرد محسن نظری و کلان تیمور رحمانی،
تئوری کتب رضاییان و تستهای سایت مدیر ولی کمی تئوری غیر قابل پیش بینی هست که چه منابعی میاد.و باید چند بار مرور بشه و این نکته هم در نظر داشت که  در نزدیکی ارشد ،ماه آخر با توجه به حجم دروس چقدر وقت باید به این درس اختصاص بدهیم.
تحقیق در عملیات کتاب محمدرضا مهرگان با حل کردن تمریناش به نظرم برا درصد 50 کافیه.
تئوری اسلامی من کتاب پورعزت رو روزنامه وار خوندم  ،ولی کسانی هم که یک جزوه 70 صفحه‌ای فکر می‌کنم از پور شفیع رو در یک  روز خوندند به راحتی بالای 50 درصد زدند.
                                        
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
توکل و اعتماد به خدا خیلی مهمه.داشتن آرامش و اینکه همیشه ذهن مون رو تو بهترین حالت نگهداریم. اینکه انگیزه خودمون رو حفظ کنیم و ناامید نباشیم که همسرم خیلی به من در این زمینه کمک کرد و از ایشون واقعا ممنونم. حتما روزی بین 30 تا 45 دقیقه ،  ورزش کنند . برنامه ریزی خوبی داشته باشند و به اون عمل کنند. سعی کنند حتما به مباحث آزمون سالهای قبل مسلط بشوند اما اصلا توقع نداشته باشند حتما شبیه اونها رو توی جلسه ببینند. تسلط با تمرین به دست می آید و فهمیدن صرف مطالب و یا حفظ آنها کافی نیست.