شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 5,784
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,272,867
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 66
کاربران حاضر: 66


مصاحبه سایت مدیر با سیمین لطیفی رتبه 68 کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 رشته مدیریت بازرگانی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفاً درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام  و تشکر از سایت مدیر ،سیمین لطیفی هستم  رتبه 68 مدیریت بازرگانی.
ریاضی و آمار:86.67
تئوری مدیریت:40
تحقیق در عملیات :15.56
اسلام :40
بازاریابی:46.67
اقتصاد خرد و کلان :71.67
زبان: سفید

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ‌التحصیل شده‌اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
در رشته‌ی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد تهران غرب با معدل 16.98 فارغ‌التحصیل شدم و در دوران کنکور دانشجو بودم.

آیا در کلاس‌های کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمون‌ها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود مؤثر می‌دانید؟ 
بله، من کلاس درس‌های بازاریابی ،ریاضی، آمار،اقتصاد،تحقیق در عملیات و تئوری مدیریت  شرکت کردم.آزمون آزمایشی نیز شرکت می کردم قطعاً شرکت در کلاس‌ها خیلی مؤثر بود و آزمون ها به جمع بندی و یافتن نقاط ضعف و قوت کمک کرد.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من در تابستان کلاس شرکت کردم و مطالب را همراه با کلاس و برنامه ریزی اساتید مطالعه می کردم .از پاییز همراه با آزمون ها درس ها را جمع بندی کردم  و میانگین روزی 7 ساعت میخواندم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه های تهران ،شهید بهشتی و علامه و گرایش های بازاریابی ، بازرگانی بین الملل و تجارت الکترونیک

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید
درس ریاضی:کتاب ریاضی استاد انصاری انتشارات پارسه.من برای درس ریاضی کلاس ایشون رو هم شرکت کردم با جزوه ایشون پیش رفتم که همه مطالب راپوشش می داد و روش های تستی که یاد می دادند به سرعت پاسخ دادن تست ها خیلی کمک کرد. درسنامه ی کتاب و هم تست ها عالی بودن. با توجه به حجم بالای تست های کتاب مطلبی نبود که ندیده باشم و قطعا درصد ریاضی به رتبه من در کنکور کمک بزرگی کرد.
درس آمار:برای آمار کلاس استاد طورانی را شرکت کردم و کتاب ایشون را نیز مطالعه کردم و در تمام آزمون ها و همچنین در جلسه کنکور به مطلبی که جدید باشد برخورد نکردم.در عین حال که مطالب را مفهومی یاد گرفتم با راه حل های ساده تر که مناسب زمان کنکور بود آشنا شدم که بدون شرکت در کلاس امکان پذیر نبود.
درس بازاریابی: کتاب بازاریابی استاد مروج انتشارات پارسه.به علت اینکه تغییر رشته داده بودم با این درس آشنایی نداشتم ولی بعد از شرکت در کلاس استاد مروج بسیار به بازاریابی علاقه مند شدم. ایشون بسیار مفهومی تدریس می کنند و مثال هایی که در کلاس می گفتند باعث می شد این درس از حفظی بودن خارج شود و به خوبی در ذهن بماند. همیشه درصد های خوبی در آزمون ها کسب میکردم و در کنکور به سوالات مربوط به کاتلر و برخی سوالات مسینگهام مطرح شده در کلاس پاسخ دادم ولی با توجه به اینکه منبع جدیدی اضافه شده بود درصد دلخواه هم را کسب نکردم و توصیه میکنم دوستان با توجه به اضافه شدن منبع جدید و مهم بودن این درس در گرایش بازرگانی حتما کلاس را شرکت کنند.
درس تئوری مدیریت: منابعی که من برای مطالعه انتخاب کردم  کتاب تست پرچ و خلاصه ای از کتاب مقیمی بود.
با توجه به حجم زیاد این درس شرکت در کلاس می تواند به فهم بهتر و افزایش سرعت مطالعه کمک کند و همچنین ممکن است مطالب فراموش شده و داوطلب را خسته کند بنابراین بهتر است  مطالعه تئوری را در برنامه روزانه خود قرار بدهند و سعی در فهم مطالب داشته باشند تا حفظ کردن آنها.
درس اقتصاد خرد و کلان :من برای این درس کلاس های استاد صادقین را شرکت کردم و کتاب آقای نظری را برای تست زدن انتخاب کردم. تست زدن زیاد و مرور فرمول ها در این درس می تونه خیلی مؤثر باشه.
درس اسلام:من وقت زیادی برای این درس نذاشتم با شرکت در نکته تست آقای احسانی، مطالعه جزوه ایشون و مرور اجمالی کتاب 2000 تست 40درصد در آزمون زدم.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
انگیزه ی قوی، انتخاب هدف درست ،علاقه و پشتکار،تمرکز بر کیفیت به جای کمیت ,انتخاب منابع و کلاس های مناسب و در نهایت مدیریت مناسب جلسه کنکور از عوامل مهم موفقیت هستند.
و در آخر اینکه دوران کنکور در عین سختی برای من لذت هم بخش بود. و در آخرین روزها همیشه به این فک می کردم که من همه تلاشم رو کردم پس جایی برای نگرانی و استرس وجود ندارد.اگر تلاش کنید حتما نتیجه اش رو می بینید.