شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
شنبه 08 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,541
بازدید دیروز: 25,986
بازدید کل: 144,480,967
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 60
کاربران حاضر: 61


مصاحبه سایت مدیر با امیر نیری ملکی رتبه 56 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته مدیریت دولتی

 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با سلام و عرض خسته نباشید .
زبان 10
ریاضی و آمار صفر
تئوری مدیریت 47.78
اقتصاد 45
مالیه عمومی و بودجه 17.78
منابع انسانی 46.67
مدیریت اسلامی 33.33

رتبه 56 مدیریت دولتی


رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی از دانشگاه محقق اردبیلی هستم و معدل دوره کارشناسیم 13 بوده.
خیر نه شاغل بودم و نه دانشجو.


آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟

خیر متاسفانه و یا خوشبختانه من در هیچ آزمون و کلاسی شرکت نکردم ولی به دوستانم که تصمیم دارن در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند توصیه میکنم قبل از کنکور حتما در یکی از آزمونهای آزمایشی جامع شرکت کنند ، حداقل برای کاهش استرس و تنظیم زمان پاسخگویی به سوالات در کنکور اصلی ، که مورد دوم به نظرم خیلی مهم هستش چون که بیشتر داوطلبان همیشه از کمبود وقت گلایه دارن و به نظرم دلیل عمده این کمبود وقت هم بی تجربه بودن اکثر داوطلبان در مورد نحوه تست زنی و تنظیم دقیق وقتشون هستش ، شرکت تو یک یا دو مورد از کنکورهای آزمایشی جامع میتونه کمک شایانی به داوطلبان بکنه.


از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

من از اواسط مرداد شروع به مطالعه کردم و تا اواسط مهر متوسط سه یا چهار ساعت مطالعه داشتم ولی از اواسط مهر تا روز قبل از کنکور   میانگین روزانه 7 ساعت مطالعه میکردم.


کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟

الویتهای من در انتخاب رشته به این ترتیب بود : دانشگاه تهران _ دانشگاه تربیت مدرس _ دانشگاه شهید بهشتی _دانشگاه علامه طباطبایی _دانشگاه تهران گرایش مالی و اقتصادی _دانشگاه تهران پردیس قم ...
در مورد گرایشها هم سعی کردم گرایش منابع انسانی را در الویت قرار بدم .


کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

زبان : من متاسفانه برای زبان مطالعه جدی نداشتم و فقط چند هفته مانده تا آزمون ، سوالات کنکور سالهای قبل و مطالعه کردم و به دوستان هم حتما توصیه میکنم از سوالات کنکورهای سالهای قبل غافل نباشن .

مدیریت اسلامی : با توجه به اینکه این درس از منابع جدید واسه ارشد بود وقت چندانی واسه مطالعه منابع اصلی نداشتم. من با کمک سایت مدیر جزوه ی گروه بیست رو از سایتشون دانلود کردم و تا روز کنکور این جزوه رو جسته و گریخته مطالعه کردم که به نظرم بهترین منبع تو اون مدت کم باقی مونده تا کنکور همین جزوه بود .

تئوری مدیریت : من برای این درس کتاب جامع تئوری ماهان رو تهیه کردم و تا روز کنکور 6 دور این کتاب رو دوره کردم و خداروشکر راضی هم هستم.

اقتصاد : کتاب اقتصاد خرد و کلان دکتر نظری این دو تا کتاب فوق العاده ان و بنظرم  کآفی باشن ، اگر هم وقت اضافه داشتین برای مطالعه این درس  کتاب 2000 تست اقتصاد خرد و کلان رو هم برای تثبیت مطالب این درس تهیه کنید .

مالیه عمومی و بودجه : من کتاب مالیه عمومی و بودجه ماهان رو همراه با سوالات کنکور سالهای قبل خوندم.

منابع انسانی : کتاب دکتر اسفندیار سعادت کتاب خیلی خوب و کاملی هستش .

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
مطمئن باشید کسی که واقعا زحمت میکشه و با عشق و علاقه و هدف پا تو مسیری میزاره حتما موفق میشه و هیچ وقت زحمتهاش بی نتیجه نخواهد بود ، توکلتون همیشه به خدا باشه و هیچ وقت تسلیم و نا امید نشید چون انسان به امید زندست .
موفق باشید ، یا علی