شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 16,662
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,935,654
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 86
کاربران حاضر: 87


مصاحبه سایت مدیر با هادی نشاطی رتبه 50 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته کارآفرینی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
به نام خدا
سلام ، ممنون از تبریک و سپاس فراوان از تیم سایت مدیر
زبان عمومی وتخصصی /انگلیسی : 40
ریاضی وآمار : 65
اقتصادخردوکلان : 46.67
بازاریابی : 77.78
بقیه ی دروس را سفید باقی گذاشتم !!!
بازرگانی : 116  ، دولتی : 504، صنعتی : 336، فناوری اطلاعات :191، تکنولو‍‍‍‍ژی :443، مالی : 612، کارآفرینی : 50 ، مدیریت منابع انسانی : 172 ،‌ مدیریت حمل ونقل دریایی بین قاره ای :147 ، مدیریت بازرگانی دریایی :78
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، در شهریور 91 فارغ التحصیل شدم، بنده تا 1 آبان 93 مشغول گذراندن دوره ی خدمت ضرورت و کار بودم و پس از آن تصمیم به شرکت در کنکور نمودم که در این بازه هم کار میکردم . معدل موثرم 15.48 بود.
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
خیر ، بنده در هیچ کلاسی شرکت نکردم و تنها در 3 آزمون آزمایشی جامع شرکت کردم که بسیار مفید بوده و شرکت در آن را توصیه میکنم.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
بنده تقریبا از 1 آبان شروع کردم و تنها 2 درس اقتصادخردوکلان و بازاریابی را مطالعه نمودم با توجه به اینکه اولین بار با این مفاهیم آشنا میشدم بسیار جالب بود برای بنده و با توجه به فرصت کمی که داشتم تصمیم گرفتم دروس کم اما با درصد بالا بزنم (بالاخص بازاریابی) که خدا را شکر جواب داد . ریاضی و زبان را با اتکا به پایه ی مهندسی ام زدم و مطالعه ای نداشتم!
  در ابتدا متوسط روزی 5 ساعت میخواندم اما دو هفته ی پایانی را به توصیه ی یکی از دوستان فشرده و با بازدهی بالا 10 ساعت خواندم که شدیدا رتبه ام را بهبود بخشید!

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
فقط مدیریت بازرگانی گرایش ها به ترتیب بازاریابی ، بازاریابی بین الملل ، بیمه ،‌ تحول
دانشگاه ها به ترتیب(روزانه) : تهران ، بهشتی ، مدرس ، علامه
و سپس شبانه های دانشگاه های فوق به ترتیب

 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
بهترین منبع به نظرم مطالعه ی دقیق و موشکافانه ی همین سایت مدیر میباشد. سریع ترین راه جهت موفقیت استفاده از تجربیات دیگران میباشد و تنها مشاور بنده همین سایت مدیر بود که جا دارد دوباره تشکر کنم .
مطالعه ی تست های سال اخیر از خود دروس مهمتر میباشد! دوستان ابتدا یک نگاهی به تست ها بیندازید تا بدانید چگونه  و در چه سطحی و کدام دروس را مطالعه نمایید.
در مورد اقتصاد خرد و کلان ، کتاب دکتر نظری را خواندم و برای جا افتادن مفاهیم ، تست های 20 سال اخیر را کامل تجزیه و تحلیل کردم . خلاصه برداری شدیدا توصیه میشود.
در مورد بازاریابی فقط کتاب کامل دکتر مناجاتی ، برای زدن درصد بالا این کتاب را چندین بار دوره و مرور نمایید و همه ی تست های سال های اخیر را کامل بررسی نموده  و چندین بار مطالعه فرمایید تا حفظ شوید!
ریاضی و زبان به منابع معرفی شده از سایت مدیر مراجعه نمایید!
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
این توصیه را به داوطلبان عزیز دارم که مفید و هدف دار بخوانید . زدن تعداد دروس کم تر با درصد بالا  ، قطعا از زدن دروس بیشتر با درصد کم تر بهتر است چرا که وقتی روی دروس کمتری زوم نمایید خواندن شما مفهومی تر و عمیق تر بوده و در این حالت تعداد تست هایی که در زدن آن شک و شبهه دارید به حداقل رسیده وبه تبع آن راندمان مطالعه ی شما بالا خواهد رفت . در پایان ، از خواندن سطحی بپرهیزید ! با توجه به نقاط قوه تان دروس را اصولی و مهندسی انتخاب نمایید و با توجه به وقتی که دارید به بهترین شکل مدیریت نمایید تا به هدف تان برسید ... انشا الله.