شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,667
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,273,751
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 71
کاربران حاضر: 72


مصاحبه سایت مدیر با محبوبه دهاقین رتبه 8 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام و با تشکر از شما.
زبان : 44.44
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام : 22.22
ریاضی و آمار : 38.33
تئوریهای مدیریت : 54.44
اقتصاد خرد و کلان :41.67
تحقیق در عملیات : سفید
بازاریابی : 84.22
رتبه 8 مدیریت بازرگانی و کارآفرینی و رتبه 10 مدیریت فناوری اطلاعات و منابع انسانی
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
رشته مدیریت مالی از دانشگاه علوم اقتصادی با معدل 18.41 و در سال 91 فارغ التحصیل شدم.
در حین مطالعه برای کنکور شاغل بودم.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله.با توجه به اینکه شاغل بودم وفرصت زیادی برای مطالعه نداشتم در کلاس ها و آزمون شرکت داشتم که نقش بسیار مهمی در موفقیت من داشت.به علت اینکه باعث صرفه جویی در وقت و انسجام دادن به مطالعات و همچنین ارائه برنامه برای مطالعه شد و همچنین قرار گرفتن در محیط درسی و صحبت های اساتید باعث ایجاد انگیزه بسیار می شد.شرکت در آزمون ها هم برای زمان بندی و قرارگرفتن در شرایط و نحوه ی مدیریت جلسه بسیار مفید یود.


از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

من از اواسط مهرماه با کلاس ها شروع به درس خواندن کردم و حدودا روزی 3  ساعت مطالعه داشتم به این صورت که بعد از هر کلاس همان دروس رو مطالعه می کردم و تست هاش رو می زدم و نکات مهم رو خلاصه می کردم و روز بعد در راه سعی می کردم بخونم تا مسلط بشم و بیشتر حجم مطالعه رو در روزهای جمعه داشتم  که 8-9 ساعت درس میخوندم و سعی می کردم همه درسهایی که در طول هفته خونده بودم رو مرور کنم و تست بزنم.و 4 روز قبل از کنکور رو مرخصی بودم و اون چند روز 12-13 ساعت درس می خوندم و سعی می کردم تمامی مباحث رو مرور کنم و تست بزنم.

 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
انتخاب اولم بازرگانی بین الملل دانشگاه تهران هست.
 
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

برای درس بازاریابی کتاب استاد مروج از انتشارات پارسه که بسیار جامع و کامل بود و همچنین کلاس ایشون که بسیار پر انرژی بود و باعث انگیزه بسیار می شد و نحوه ی تدریس ایشون کاملا مفهومی و با مثال های عینی بود که با توجه به اینکه سوالات بازاریابی از امسال به سمت مفهومی شدن رفته کلاس ایشون بسیار مفید است و همچنین کتاب 2000 تست بازاریابی برای تسلط بیشتر .برای درس تئوری مدیریت هم کلاس استاد محرابیون و کتاب تست استاد پرچ که پیشنهاد می کنم حتما جواب تست ها باید خوب خونده بشه.برای درس آمار ،کلاس و کتاب استاد طورانی. ریاضی جزوه و کتاب استاد انصاری و برای تسلط بیشتر و کتاب آقای رنجبران، و اقتصادخرد و کلان کتاب آقای نظری.برای زبان هم من کتاب 504 و لغات ضروری تافل و 400 کلمه ضروری مدیریت و به مرور تست های سالهای پیش رو خوندم.ضمن اینکه کتاب مجموعه سوالات کنکور ارشد مدیریت از انتشارات نگاه دانش برای هفته های آخر برای جمع بندی بسیار مفید یود.

 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

به نظرم مهمترین نکته برای درس خوندن این هستش که با تمرکز و علاقه و بدون استرس درس بخونن و وقتشون رو صرف خوندن قسمت های مهم بکنن و در این مورد تست خوانی بسیار کمک می کنه. و در طول مدتی که درس می خونن نکات مهم رو خلاصه نویسی کنن تا در روزهای پایانی بتونن در مدت زمان کم مباحث مهم رو مرور کنن.
پیشنهادم برای داوطلبین این هستش که با آرامش و اعتماد به نفس درس بخوانند و نگران مدت زمان کم و درسهای زیاد نباشند.من خودم از اواسط مهرماه شروع به درس خوندن و کلاس رفتن کردم و قبلا از اون هیچ مطالعه ای نداشتم ضمن اینکه در طول مدتی که درس می خوندم هر روز تا ساعت 4:30 سرکار بودم و مشغله ی کاری زیادی هم داشتم و بعد از اون هم تا ساعت 9 شب کلاس بودم و عملا در طول روز بیشتر از 2-3 ساعت وقت برای مطالعه نداشتم. و توصیه می کنم داوطلبین نگذارند اتفاقاتی که در دوران کنکور می افته بهشون استرس بده، مثلا در دوره کنکور من حذف شدن درس مدیریت مالی و افزایش ضریب درس بازاریابی و سرجلسه کنکور کم شدن سوالات ریاضی و آمار از جمله مسائلی بود که تنش داوطلبین رو توی اون مدت زیاد کرد اما باید بدونیم که این شرایط برای همه داوطلبین هست و همه از موقعیت مساوی و شانس مساوی برخورداریم.
در آخر از استاد بزرگوارم جناب آقای مروج بخاطر تمامی زحمات و راهنمایی های بدون دریغ و کلاس فوق العاده شون تشکر می کنم و برای تمامی داوطلبین آرزوی موفقیت دارم.