شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 29 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 16,801
بازدید دیروز: 19,453
بازدید کل: 153,935,793
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 50
کاربران حاضر: 50


مصاحبه سایت مدیر با عاطفه حیدری رتبه 80 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته مدیریت صنعتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
ممنون. زبان 23.33 ،ریاضی و آمار 68.33 ، تیوری های مدیریت 23.33 ، اقتصاد خرد و کلان 31.67 ،تحقیق در عملیات 15.56 ،مدیریت تولید 31.11، مدیریت اسلامی 0

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مهندسی مکانیک-دانشگاه صنعتی شریف -15.15. خیر

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
بله، کلاس تحقیق در عملیات و آزمون. در کل، به نظر من با توجه به تغییرات زیادی که کنکور ارشد مدیریت نسبت به رشته های دیگه داره، آزمون های آزمایشی کمک چندانی نمی کنن. مگر اینکه در تنظیم وقت مشکل داشته باشید که می تونه کمی موثر باشه، ولی با تمرین در منزل هم میشه درستش کرد.
من خودم هم در آزمون دادن همیشه مشکل داشتم و یا وقت کم می آوردم یا از نظر روحی روحیه ام رو از دست میدادم، که متاسفانه در کنکور هم همین بحث روحی و نداشتن تمرکز باعث شد نتونم به اون درصد قابل قبول برای خودم برسم. شاید بعضی بتونن با شرکت در آزمون های این نقاط ضعف رو برطرف کنن ولی بستگی به خود فرد داره که آزمون براش مفید باشه یا نه. کسانی که از نظر سرعتی کند هستن و تحلیلی برخورد می کنن با مسایل، به نظر من باید مدت زیادی روی سرعت تست زنی و تسلطشون کار کنن.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از اواسط تیر ماه، به طور میانگین با روزی 3 الی 4 ساعت تا اواخر شهریور، و کم کم با افزایش ساعت تا به طور میانگین 5/5 ساعت. ماه آخر هم کمی بیشتر شد.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
به ترتیب، دانشگاه تهران، شهید بهشتی و علامه را انتخاب کردم. در گرایش تولید و تحقیق در عملیات.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
به نظر من هر کسی بستگی به نوع و روش درس خوندنش، با منابع خاصی می تونه زودتر ارتباط برقرار کنه و منبعی که برای یک نفر خیلی مفیده ممکنه برای کسی دیگه ای با شیوه ی درس خوندن متفاوت، نتیجه بخش نباشه. ولی در کل،  ریاضی و آمار رنجبران، کتاب تحقیق در عملیات آقای یگانه، مدیریت تولید آقای یگانه، تیوری مدیریت انتشارات ماهان از علیرضا سلامی، زبان ناصر زاده و دهدشتی، اقتصاد نظری. درباره ی انتخاب منبع به نظر من با مشاورانی که در موسسات مختلف هستن مشورتی داشته باشند تا توی انبوهی از منابع غرق نشن و فایده هم براشون نداشته باشه.
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
 به نظر من در همه ی درس ها به طور موازی پیش برن و از تابستون هم شروع کنند به خوندن که فشار زیادی رو متحمل نشن نزدیک کنکور. درباره ی دروس تحلیلی، کلاس رفتن میتونه مفید باشه. و اینکه نزدیک کنکور حتما یه وقت بذارن برای جمع بندی دروس، که باعث میشه همه ی مطالب بیاد توی ذهنشون
به کسانی هم که کارشناسیشون رشته های غیر مرتبط با مدیریته پیشنهاد می کنم چند جلسه مشاوره با افرادی که در موسسه های مختلف هستن یا رتبه برترای سالهای قبل هستن، داشته باشن تا بدونن از کدوم منبع ها در هر درسی شروع کنن و چه طور پیش برن