شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 11,199
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,218,077
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 122
کاربران حاضر: 122


مصاحبه سایت مدیر با پریسا قادری رتبه 90 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
خیلی ممنون
زیان: 14.44  مدیریت از دیدگاه اسلام: 35.56  ریاضی و آمار: سفید  تئوری: 45.56  اقتصاد: 20  تحقیق در عملیات: 11.11  بازاریابی: 84.44  تولید: سفید منابع انسانی: سفید
رتبه ی 90 بازرگانی  180 فناوری اطلاعات  208 منابع انسانی  معدل موثر: 17.38
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با معدل 17.38 فارغ التحصیل شدم.
خیر شاغل یا دانشجو نبودم.
 
آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
در آزمون ها و کلاس نکته و تست تحقیق و اقتصاد شرکت کردم.
آزمون ها در نظم دادن و برنامه ریزی درس خوندن و همینطور عادت کردن به محیط و شرایط آزمون خیلی موثر بود و کلاس ها در جمع بندی مطالب کمک فوق العاده ای بودن.
 
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از اواخر مرداد با روزی 2-3 ساعت روزنامه وار خوندن کتابای رضائیان شروع کردم و از شهریور با شروع فلش کارت های DLM تئوری میانگین 5-6 ساعت خوندم کلا فراز و نشیب زیاد داشتم روزی بود 8 ساعت میخوندم روزایی هم بودن که 2 ساعتم نمیخوندم بسته به روحیه و شرایطم متغیر بود.
 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه های تهران، بهشتی و علامه اول گرایش فناوری اطلاعات بعد بازرگانی
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟ 
تئوری مدیریت: برای کسایی که دانشجوی مدیریت نبودن پیشنهاد میکنم (البته به توصیه یکی از اساتید خانه مدیریت) کتابای تئوری مدیریت و رفتار سازمانی رضائیان رو به صورت روزنامه وار مطالعه کنن بعد فلش کارتهای DLM رو شروع کنن در آخر هم با 2000 تست جمع بندی کنن.
*توصیه م اینه که حتما دی ال ام هارو از تابستون شروع کنن و یه ماه مونده به کنکور تمومشون کرده باشن که ماه آخر فقط مرور و جمع بندی کنن.
 
 بازاریابی: برای این درس فلش کارتهای DLM رو توصیه میکنم ولی به اندازه تئوری کامل نیست در کنارش کتاب مناجاتیم حتما بخونن و در آخرم مثل تئوری با کتاب 2000تست جمع بندی کنن.
 
زبان: من برای زبان کتابای آرمان اشراقی رو داشتم ولی متاسفانه کامل نخوندمشون خوندن لغات زبانم با یه نرم افزار شروع کردم ولی کامل نبود حتما 504 و تافلم باید بخونن البته من به خاطر اینکه درک مطلبم خوب بود زیاد رو زبان وقت نذاشتم ولی توصیه م اینه که از اول با خوندن متنای مختلفی که تو کتابا هست مهارت درک مطلب و تست زنیشونو بالا ببرن همراهشم دایره واژگانشونو بیشتر کنن.
 
 تحقیق در عملیات: کتاب مهندس یگانه رو به توصیه آقای اردستانی رتبه برتر پارسال خوندم و برای منکه اصلا آشنایی با این درس نداشتم فوق العاده روان بود البته من دیر و از مهر شروع کردم این درسو و متاسفانه فرصت نکردم همه ی تستای تالیفی و کنکورو حل کنم.
 
اقتصاد خرد و کلان: کتابای آقای نظری عالی بودن و خودآموز خوبی هستن واسه کسی مثل منکه برای اولین بار این درسو میخوندم و کلاسم نرفتم. البته درصدای من تو این درس خیلی بالاتر از کنکورم بود که به شرایط آزمون مربوط میشه.
 
ریاضی و آمار: کتابای رنجبران که البته دیر شروع کردمو به خاطر حجمش مجبور شدم کنار بذارم.
 
مدیریت اسلامی: فقط خلاصه دکتر افجه ای و نقی پورو خوندم که البته از هیچکدوم سوال طرح نشده بودو سوالایی که جواب دادم با اطلاعات عمومی خودم بود!
 
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اول اینکه به خدا توکل کنند و با انگیزه بالا از تابستون شروع کنن همه ی درسارو آروم آروم پیش ببرن به خودشونم فشار نیارن که آخرا کم بیارن یا درسی رو کلا حذف کنن و یه توصیه مهم اینکه خوابشونو تنظیم و استرسشونو مدیریت کنن چون این دوتا عامل میتونن زحماتشونو به هدر بدن مثل منکه سر زبان سردرد بدی گرفتم و درصدم از میانگین 40 به 14 رسید.
در آخرم از سایت مدیر تشکر میکنم که اطلاعات جامعی راجبه مجموعه مدیریت و گرایشاش در اختیار کاربرا گذاشتن که کمک بزرگی برای اونایی هست که تغییر رشته دادن و در آخر برای همه ی کنکوریای 95 آرزوی موفقیت میکنم.