شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 02 مهر 1402
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 6,522
بازدید دیروز: 19,731
بازدید کل: 144,273,605
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 59
کاربران حاضر: 59

مصاحبه سایت مدیر با سعید قربانی رتبه 50 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته مدیریت بازرگانی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

زبان 26.67 درصد،مدیریت اسلام 37.78 ،ریاضی و امار 40،تئوری مدیریت 37.78،اقتصاد خرد و کلان 33.33،تحقیق در عملیات 0، بازاریابی80
رتبه 50 بازرگانی،49 کارافرینی،61 منابع انسانی،76 ای تی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
من دانشجوی رشته مهندسی عمران دانشگاه ازاد مشهد هستم ، و الان ترم8 (و تا اخر تیر انشاالله فارغ التحصیل می شوم).و همان طور که ذکر کردم در حین مطالعه برای کنکور دانشجو بودم .

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
من از کلاس های کنکور و آزمون های ازمایشی استفاده کردم،چون من به اصطلاح داوطلب مهاجر این رشته بودم کلاس ها خیلی برام مفید بود و آزمون ها هم با توجه به برنامه ای که داشت مفید بود.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من حدودا از اواخر تیر ماه مطالعه ام رو به طور جدی شروع کردم وسعی کردم این مطالعه رو تا کنکور به طور مداوم افزایش بدم . از تیر ماه با حدود8 ساعت شروع کردم و نهایتا در دی ماه به 14 و 16 ساعت مطالعاتی رسیدم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟      
من به ترتیب دانشگاه تهران، تربیت مدرس و شهید بهشتی  رو در گرایش های بازاریابی بین الملل و بازاریابی انتخاب کردم و باید دید نتیجه چی میشه و تقدیر چطور رقم می خوره.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
برای درس زبان توصیه می کنم حتما این درس و داوطلبان کنار نگذارند و حتی به طور جدی این درس و مطالعه کنن چون زبان برای کنکور و برای 2سال تحصیل ارشد مهمترین درس هست .وبرای کسانی که زبان ضعیفی دارن با 2 ساعت مطالعه از تابستون به نتیجه دلخواه میرسن.

برای زبان عمومی منابع زیادن و هر کس که دامنه لغت بیش تری داشته باشه موفقیت بیشتری بدست میاره. در مورد زبان تخصصی هم 5 سال اخیر کنکور کافیه ونیازی به منبع دیگری نیست.
برای ریاضی و آمار من خودم جزوه خوندم واز هیچ کتابی استفاده نکردم و برای این درس توصیه می کنم به جای کتاب های حجیم از جزوه های مختصر و یا کلاس استفاده کنن.
برای درس مدیریت اسلامی من هنوز هم نمیدونم منبع چیه اما شنیدم کتاب پور عزت خوبه.من خودم برای این درس کتاب افجه و نبویان و خوندم.
برای درس تئوری مدیریت من کتاب محمدیان (انتشارات پوران پژوهش) رو پیشنهاد میکنم و توصیه ام این هست که داوطلبان فقط از یک منبع استفاده کنن.
برای بازاریابی من از پک دی ال ام استفاده کردم که خوب بود ولی خیلی وقت گیر بود. کتب دیگر بازار هم مفیدند و اینکه کنکور 3سال اخر حتما حفظ کنن چون سوال تکراری خیلی میاد.
برای اقتصاد هم کتاب نظری و 2000 تست خیلی خوبه و اگه کسی منبع دیگری بخواد کتاب تیموری هست.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
برای کنکور مهمترین فاکتور انگیزه داشتن و تلاش پیوسته ست، از زمانی که شروع به مطالعه کردید همیشه هدفتون رو مد نظر داشته باشید و به خدا توکل کنید و مطمئن باشید حتما شما موفق خواهید شد.