شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 01 تیر 1403
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 11,410
بازدید دیروز: 19,252
بازدید کل: 153,218,288
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 116
کاربران حاضر: 117

 

مصاحبه سایت مدیر با محسن غفارپناه رتبه 11 کنکور کارشناسی ارشد سال 1394 رشته مدیریت صنعتی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

محسن غفارپناه هستم. ابتدا باید تشکر کنم از سایت مدیر. به این خاطر که من کارشناسی مهندسی  خوندم و زمانی که میخواستم واسه ارشد مدیریت اقدام کنم هیچ اطلاعاتی در موردش نداشتم و فقط سایت مدیر بود که راهنمای من بود.

رتبه 11 صنعتی
درصدها: تولید:71.11 ، ریاضی:68.33 ، زبان:53.33 ، اقتصاد:43.33 ، اسلامی:17.78، پژوهش عملیاتی (تحقیق در عملیات): صفر، تئوری:صفر
 

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟

مهندسی شیمی در دانشگاه کاشان با معدل موثر 16.11
در زمان کنکور ترم 7 بودم و 17 واحد درس داشتم.
 

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟

در هیچ کلاسی شرکت نداشتم. آزمون های یکی از موسسات را شرکت میکردم ولی اصلا راضی نیستم. چون سطح سوالاتش بسیار ساده بود و جامعه آماری خیلی کمی داشت. همچنین اصلا مشاوره ای همراه با آزمون ها نداشت. ولی در کل آزمون دادن را به دوستان پیشنهاد میکنم چون به خاطر بودجه بندی مراحل آزمون مجبور میشی باهاش پیش بری و مطالب روی هم جمع نمیشن.


از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

من از تیرماه شروع کردم ولی چون بعد از امتحانات بود و هم زمان با ماه رمضان بود فقط شبها 1 ساعت ریاضی میخوندم.
مرداد و شهریور خیلی جدی تر کار کردم و روزی 4 ساعت میخوندم بطوری که آخر تابستون درسهای ریاضی و آمار و اقتصاد و تولید را کامل خلاصه بندی کرده بودم.
از مهرماه هم که ترم شروع شد چهار روز کلاس داشتم و فقط سه روز آخر هفته را روزی 4 ساعت میخوندم.
به دوستان شدیدا پیشنهاد میکنم که تابستون را از دست ندن.

 
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
به گرایش تولید خیلی علاقه دارم.
تهران تولید- تهران تحقیق – بهشتی تولید – علامه تولید– اصفهان تولید
 
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

زبان: اگر قصد دارید بالای 50 درصد بزنید حتما باید 3 کتاب 504 واژه -لغات ضروری تافل-1100 واژه را بخونید یعنی همون کاری که من کردم . البته در بخش لغات حدودا 2 تست از کتاب (جی آر ای) میاد که میشه از خیر این 2 تست گذشت. برای کلاز تست و ریدینگ هم چون پایه زبانم خوب بود کتاب خاصی نخوندم ولی به داوطبان توصیه میکنم تستهای 5 سال اخیر را بخونن.چون خیلی از سالها سوالات تکراری بودن. مثل سال 92 و 93 که یک ریدینگ کاملا کپی هم بوده

اقتصاد خرد: کتاب محسن نظری با تستهای آخر فصلش ( حتی تست های دانشگاه آزاد) نیازی هم به 2000 تست نیست.

اقتصاد کلان: کنکور امسال ثابت کرد که در بخش کلان کتاب محسن نظری کافی نیست.شاید باور نکنید که من با اینکه کلان نظری را کاملا مسلط بودم ولی فقط تونستم یک تست از اقتصاد کلان پاسخ بدم. در نتیجه برای این بخش دنبال یک منبع کاملتر باشید (از سایت مدیر)

اسلامی: افجه ای را چند بار خوندم که اصلا سوال ازش نیومد!!!!!

تولید : من چون رشته کارشناسیم غیر مرتبط بود این درس را از صفر شروع کردم. باور کنید که این 71 درصد را فقط با خوندن کتاب مدرسان کسب کردم که الحق کتاب کاملیه و خیلی ساده توضیح داده.

ریاضی و آمار : درس ریاضی را کاملا از قبل باهاش آشنایی داشتم چون هم دبیرستان رشته ریاضی بودم و هم کارشناسی رشته مهندسی خوندم در نتیجه برام مشکل نبود. ولی قسمتهایی از آمار (توزیع ها) برام جدید بودن. هر دو درس را مدرسان خوندم که ازش راضی هستم. چون خیلی منظم درس داده و کاملا از پایه شروع کرده و در متن درس تستها و سوالات خیلی خوبی داره.

پژوهش و تئوری: این دو درس را اصلا نگاه هم بهش نکردم . نکته ای که لازم میدونم بگم اینه که اصلا لازم نیست تمامی دروس کنکور را بخونید. همونطور که در کارنامه من دیدید با 2 درس سفید هم میشه رتبه 11 کسب کرد. مخصوصا کسایی که زبان و ریاضی قوی دارن.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

همونطور که گفتم تابستون را از دست ندید. آزمون را حتما شرکت کنید. دوستان سعی کنید کتابهایی که میخونید با آزمونهایی که میدید از یک موسسه نباشن. چون موسسات توی آزمونهاشون سوالات داخل کتابهاشون را میدن که این باعث میشه درصدهای آزمونتون بیخود بالا بره. روز قبل کنکور حتما کنکور سال قبل را از خودتون آزمون بگیرید (سوالاتشو قبلا ندیده باشید)
 
بچه هایی که رشته کارشناسی غیر مرتبط دارن اصلا نگران نباشن. چون دروس مدیریت واقعا شیرینه و خیلی سریع میشه یادشون گرفت.
 
در آخر هم از زحمات پدر و مادر عزیزم تشکر میکنم.
یاحق.....