شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
یکشنبه 04 اسفند 1398
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 1,555
بازدید دیروز: 20,435
بازدید کل: 106,879,677
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 47
کاربران حاضر: 47
کدخبر: 16781 زمان ارسال: یکشنبه 06 بهمن 1398 - 13:18 تعداد بازدید: 61
برگزاری ۲۵درصد آزمون‌های دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی

رئیس دانشگاه پیام نور از ارائه آموزش‌های تخصصی و همگانی در حوزه محیط زیست در این دانشگاه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد آزمون‌های این دانشگاه به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که اقدام بسیار قابل توجهی در جهت حذف کاغذ و همچنین کمک به محیط زیست به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا زمانی در جشنواره ملی آموزش محیط زیست که امروز در دانشگاه پیام نور برگزار شد، ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه روز جهانی محیط زیست این جشنواره را در دانشگاه برگزار کردیم. ضمن اینکه دانشگاه پیام نور یکی از مراکزی است در حوزه مدیریت سبز فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در دانشگاه پیام نور تا می‌توانیم تلاش کردیم فعالیت‌های خود را مبتنی بر رویکرد دوستدار محیط زیست آغاز کنیم. همچنان که بحث آموزش‌های تخصصی که به بحث محیط زیست کمک کند را شروع کردیم. به عنوان مثال ما بحث آموزش الکترونیک را در این دانشگاه تقویت می‌کنیم تا بتوانیم به صرفه جویی در چاپ کتاب‌ها و همچنین صرفه جویی در مصرف کاغذ کمک کننده باشد.

دکتر زمانیادامه داد: ما در پایان هر ترم برای حدود سه میلیون نفر آزمون برگزار می‌کنیم و از سال گذشته تلاش کردیم سهم عظیمی از این آزمون‌ها را به آزمون‌های الکترونیکی تغییر بدهیم که خوشبختانه امروزه ۲۵ درصد از آزمون‌های ما به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و صرفه‌جویی بسیار زیادی در عرصه کاغذ صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین تاکید کرد: کتاب‌هایی که ما در این دانشگاه چاپ می‌کنیم تلاش می‌کنیم برای اولین بار جلد این کتاب‌ها را از کاغذ مصنوعی استفاده کردیم ضمن اینکه تلاش کردیم بسیاری از محتویات کتاب‌های ما الکترونیکی و قابل استفاده در موبایل باشد. علاوه بر آن ما توانستیم فرآیندی را فراهم کنیم که همه محتویات کاغذی دانشگاه نیز به صورت الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

دکتر زمانی خاطرنشان کرد: در امور و فرآیندهای اداری دانشگاه نیز تلاش کردیم مصرف کاغذ به حداقل برسد و به شکل سامانه‌ای تغییر پیدا کند، در این راستا برنامه‌های بسیار خوبی توسط شورای راهبردی مدیریت سبز در دانشگاه شروع شده است که اجرای آنها مصرف کاغذ را و همچنین انرژی را بسیار کاهش می‌دهد.

رئیس دانشگاه پیام نور در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر آغاز ارائه آموزش‌های تخصصی در حوزه محیط زیست ما یک سری آموزش‌های همگانی را نیز در دانشگاه شروع کرده‌ایم که امیدوار هستیم این روند در سطح جامعه و در حوزه حفظ محیط زیست به یک فرهنگ تبدیل شود.

منبع : ایسنا  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)