شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
پنجشنبه 08 آبان 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 8,740
بازدید دیروز: 33,065
بازدید کل: 115,161,981
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 117
کاربران حاضر: 117
کدخبر: 17433 زمان ارسال: پنجشنبه 27 شهریور 1399 - 10:32 تعداد بازدید: 113
رئیس مرکز سنجش دانشگاه آزاد: امکان تقلب در جلسات مجازی مصاحبه دکتری وجود ندارد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه امکان تقلب در جلسات مجازی مصاحبه دکتری وجود ندارد گفت:داوطلبان با حضور در نزدیکترین واحد دانشگاهی به صورت مجازی در جلسه مصاحبه شرکت می کنند.

بهروز طهماسب کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که حدنصاب معدل برای پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد چه نمره ای است، اظهار کرد: براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، در مقطع دکتری معدل ۱۸ و نیم و در مقطع ارشد در رشته های مختلف معدل ۱۶ و ۱۷ در نظر گرفته شده است. البته خیلی براساس معدل تصمیم گرفته نمی شود. سازمان سنجش هم در این خصوص معدلی را اعلام نمی کند و در دانشگاه آزاد ما نقطه ایده آل را اعلام کردیم و بسته به ضوابط و شرایط دانشجو نمره معدل تغییر می کند.

آمار ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد همچنین آمار ثبت نامی های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) دانشگاه آزاد را اعلام کرد و گفت: در ۴ مقطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ۱۲۵ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند. ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد براساس سوابق تحصیلی ۹۸۰ هزار نفر است.

وی در ادامه به آمار ثبت نام ها در مقاطع ارشد و دکتری (استعداد درخشان) اشاره کرد و افزود: در مقطع ارشد ۱۳۳ هزار نفر و ۵۳۷ نفر در مقطع دکتری ۵۰ هزار و ۲۷۴ نفر ثبت نام کردند که ۲۹ هزار و ۳۲۰ نفر برای ۳۲ هزار و ۳۰۴ نفر-رشته-گرایش دعوت به مصاحبه شدند.

ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان

کاظمی ظرفیت پذیرش ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد را ۱۸ هزار نفر و دکتری استعداد درخشان را هزار نفر اعلام کرد.

برگزاری مصاحبه دکتری در ۸۲ دانشگاه به صورت مجازی

وی با اعلام اینکه مصاحبه های دکتری به صورت مجازی برگزار می شود، افزود: البته ۸۲ واحد دانشگاهی که یا برگزار کننده دوره دکتری هستند و یا صلاحیت فنی کار را دارا هستند، برای حضور دانشجویان و احراز هویت آن ها تعیین شده اند. دانشجویان می توانند هر واحدی که نزدیک به محل سکونتشان است را انتخاب کنند.

وی با اعلام اینکه اساتید به صورت مجازی در جلسات مصاحبه نیز حضور پیدا می کنند، گفت: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی در کل کشور برگزار کننده مصاحبه هستند. 

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد بیان کرد: داوطلبان در حال حاضر در حال آپلود سوابق تحصیلی خود در سامانه هستند و زمان برگزاری مصاحبه، تمام سوابق دانشجویان روی سیستم دیده می شود.

امکان تقلب در جلسات مجازی مصاحبه دکتری وجود ندارد

کاظمی درباره ضوابط برگزاری آزمون مصاحبه و احتمال تقلب در جلسات مصاحبه گفت: به این دلیل که سوالات شفاهی است و استاد می تواند سوالش را عوض کند امکان تقلب برای فرد وجود ندارد. از طرفی دیگر داوطلب در واحد دانشگاهی حضور دارد و امکان تقلب در این شرایط ممکن نیست. 

وی در پایان گفت: از طرفی دیگر  در تمامی جلسات مصاحبه تصویر داوطلب قابل رویت است و فرد در محل واحد دانشگاهی احراز هویت می شود. واحدها به گونه ای توزیع شده اند که در نزدیک ترین واحد محل سکونت دانشجو باشد.

منبع : مهر  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)