شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
جمعه 28 شهریور 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 27,743
بازدید دیروز: 40,450
بازدید کل: 113,149,176
کاربران عضو: 2
کاربران مهمان: 118
کاربران حاضر: 120
کدخبر: 17422 زمان ارسال: چهار شنبه 26 شهریور 1399 - 08:21 تعداد بازدید: 28
جزئیات و میزان افزایش اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی اعلام شد

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم جزئیات و میزان افزایش اجاره بهای خوابگاه های دانشجویان برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی  را ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، در بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم آمده است؛ با توجه به تداوم وضعیت جهانی شیوع بیماری کرونا در کشور و گزینه های مختلف پیش‌رو در حوزه آموزش دانشگاه ها (حضوری و غیرحضوری)، به منظور فراهم شدن مقدمات اسکان نوبت بندی گروه های دانشجویی دارای اولویت در خوابگاه های دانشجویی در طول سال تحصیلی پیش رو، امکان ثبت روزشمار سکونت دانشجویان در سامانه ذیربط  صندوق رفاه فراهم شده است.

دانشجویان با معرفی آموزش و برای انجام تکالیف آموزشی عملی خود که حتی‌المقدور فشرده خواهد بود برای یک دوره زمانی معین و لازم در خوابگاه اسکان داشته و صرفاً در ازای تعداد روزهای اسکان، هزینه پرداخت خواهند کرد.

همچنین در صورت کاهش ظرفیت اسکان اتاق‌ها توسط دانشگاه برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، هزینه اجاره بهاء بر مبنای ظرفیت‌ های واقعی ثبت شده در سامانه صندوق (نه بر اساس تعداد نفرات ساکن در اتاق در وضعیت خاص فعلی) محاسبه و دریافت خواهد شد و دانشجویان هزینه اضافی پرداخت نخواهند کرد.

معاونت دانشجویی ضمن اعلام ظرفیت قابل اسکان خوابگاه‌ها با حفظ فاصله گذاری فیزیکی به حوزه آموزشی دانشگاه و تنظیم برنامه‌های آموزشی دانشگاه بر اساس آن، برنامه ریزی و نوبت بندی لازم برای اسکان گروه‌های دارای اولویت اسکان در فواصل زمانی تعیین شده را مشخص کنند.

همچنین با توجه به اسکان متناوب و نوبت بندی دانشجویان دارای اولویت، اتخاذ تدابیر مقتضی و مناسب برای تخلیه به موقع خوابگاه به منظور اسکان گروه دانشجویی بعدی نیز از دیگر ضرورت هاست.

نرخ ماهیانه اجاره بهای سراهای دانشجویی (مجردی و متاهلی) برای نوبت های روزانه و شبانه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیمسال اول، دوم و تابستان نیز در این بخشنامه مشخص شده است.

مبنای نرخ های تعیین شده بر اساس پرداخت به صورت بدهی (غیرنقدی) است و در صورت پرداخت نقدی در موعد مقرر مشمول ۱۰ درصد تخفیف خواهند شد. تمام مبالغ فوق به تومان است.

برای دانشجویان سنوات اضافه مبالغ تعیین شده در بخشنامه افزایش خواهد یافت به طوریکه این مبالغ در نیمسال اول اضافه ۱۰۰ درصد نیم سال دوم اضافه ۱۵۰ درصد و نیمسال سوم اضافه ۲۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. سکونت غیر مجاز مشمول جریمه ۱۰ برابری خواهد شد.

دانشجویان مهمان، بورسیه و شاغل مشمول ۵۰ درصد افزایش نرخ اجاره بهاء خواهند شد و مبنای محاسبه برای ترم های اول و دوم چهار ماه و نیم و برای تابستان دو ماه و نیم است.

منبع : ایسنا  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)