شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 14 خرداد 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 411
بازدید دیروز: 25,358
بازدید کل: 109,801,844
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 75
کاربران حاضر: 75
کدخبر: 16570 زمان ارسال: جمعه 17 آبان 1398 - 12:19 تعداد بازدید: 134
مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد افتتاح می‌شود

مراسم افتتاح مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در راستای کاربردی کردن علوم و تحقق تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین، روز شنبه ۱۸ آبان ماه جاری در سالن همایش دکتر حبیبی این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، مراکز رشد و نوآوری، مراکزی هستند که فضای اداری، فنی و آزمایشگاهی همراه با خدمات حمایتی را برای شرکت‌های نوپا فراهم می‌کنند. در واقع این مراکز ارائه کننده فضا، خدمات حمایتی و تجهیزات مشترک برای تیم‌ها و واحدهای فناور هستند تا بتوانند ایشان را در ایجاد و توسعه کسب و کار خود یاری کنند.

مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از جمله مراکزی است که با هدف کاربردی کردن و تبدیل علم به ثروت ضمن حمایت و پشتیبانی، خدمات متنوع و گوناگونی را به محققان و پژوهشگران ارائه می‌دهد، این مرکز به دنبال تحقق دانشگاه نسل سوم و تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین است.

دانشجویان و صاحبان ایده‌های نو می‌توانند با حضور در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات، از امکانات مرکز استفاده کرده و ایده خود را پرورش داده و به سوی تجاری‌سازی و ثروت‌آفرینی سوق دهند.

اختصاص دفاتر کار اداری، فضای کار اشتراکی، اتاق جلسات، خدمات مشاوره کسب و کار، امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، حضور شتاب‌دهنده‌ها جهت حمایت فکری و مالی از طرح‌ها در طبقات چهارم و پنجم این ساختمان، از جمله امکاناتی است که در این مرکز ارائه خواهد شد. 

از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز می‌توان به برگزاری نمایشگاه‌ها، رویدادهای کارآفرینی، انگیزشی و آموزشی بصورت منظم و با حضور صاحبان صنعت و کارآفرینان مطرح کشور اشاره کرد. این دست همایش‌ها کمک شایانی به دانشجویان و صاحبان ایده‌های نو برای پیدا کردن ارتباط نزدیک با دیگر کارآفرینان و صاحبان صنایع در راستای دریافت مشاوره و آشناسازی آنان با دشواری‌ها و راه‌کارهای راه‌اندازی کسب و کار خواهد بود. 

در حال حاضر شرکت‌ها و واحدهای فناوری در حوزه‌هایی نظیر پزشکی، اتوماسیون رباتیک، جواهرسازی، اپلیکیشن ورزش و سلامت، ساخت موتورهای کوادکوپتر در این مرکز استقرار یافته‌اند که با توجه به درخواست‌های ارائه شده، به‌زودی شرکت‌ها و واحدهای فناور گوناگونی در این مرکز مستقر خواهند شد.

علاوه بر موارد ذکر شده دانشجویان می‌توانند به عنوان نیروی داوطلب و یا همکار دانشجو در فعالیت‌های مرکز رشد و همچنین فراخور رشته تحصیلی خود در شرکت‌های فناور مستقر در این مرکز فعالیت کنند. این امر می‌تواند به کسب تجربه و آمادگی آنان برای فعالیت آتی‌شان در حوزه کسب و کار و صنعت کمک شایانی کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، دفتر این مرکز در ساختمان کتابخانه و مرکز اسناد علمی (دکتر حبیبی) واحد علوم و تحقیقات واقع شده است.

منبع : ایسنا  
نظرات کاربران

نام شما (ضروری)  

ایمیل (ضروری)