شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
پنجشنبه 08 آبان 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 8,888
بازدید دیروز: 33,065
بازدید کل: 115,162,129
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 66
کاربران حاضر: 66
دانلود مقاله انگلیسی ترجمه شده به فارسی ؛ تحقیق و پیشنهاداتی برای مشارکت کارمندان ؛ بازبینی ارتباط کارمند-سازمان
چکیده:

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای که اصل آن را می توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید. فایل زبان انگلیسی 3 صفحه و مربوط به سال 2017 می باشد.
برای دریافت ترجمه مقاله پس از عضویت در سایت به صفحه شخصی رفته و از طریق صفحه افزایش اعتبار، به یکی از روشهای اعلام شده مبلغ مورد نظر را به سایت واریز یا منتقل نمایید. پس از افزایش اعتبار می توانید ترجمه مقاله را به صورت فایل WORD دانلود نمایید.
برای مشاهده سایر مقالات ترجمه شده سایت مدیر اینجا را کلیک کنید.


چندین یافته تحقیقاتی از این واقعیت حمایت می کنند که 20 درصد شرکت های چند ملیتی برتر با امتیازات مشارکت بالا, همواره متفاوت عمل می کنند. به عنوان مثال، کارخانه تولید تویوتا موتور در جورج تاون، ایالات متحده، دارای میزان مشارکت کارکنان در حدود 10 درصد بالاتر از میانگین ایالات متحده است. به گفته پیتر گریتون، نائب رئیس (مدیر). در تویوتا، دلیل بالا بودن سطح مشارکت آنها را می توان به فرهنگ سازمانی نسبت داد که از خلاقیت فردی و کار تیمی پشتیبانی می کند (Bates، 2004). Grittonبیشتر تأکید کرده است "[. . .] این مسئولیت مدیریت است که از کارکنان حمایت کند و به موفقیت کلی کارکنان و شرکت خود متعهد باشد. " علاوه بر این، او اصرار می ورزد که برای حفظ پیوسته سطوح بالاتر مشارکت، مدیریت باید اعتماد کارکنان را به صورت روزانه افزایش دهد. پیام او به وضوح بر اهمیت سنجش مشارکت کارکنان برای سنجش سلامت سازمانی تأکید دارد.

کلید واژه: مشارکت ، اختیار و مسئولیت پذیری ، تکلیف شغلی اجباری ، هماهنگی بین فردی
نویسنده(گان): مترجم: محمد صفی صمغ آبادی
منبع: Development and Learning in Organizations : An International Journal, 2017, Vol. 31 Issue: 5, pp.17-
موضوع: منابع انسانی
دسته: مقالات ترجمه شده - دانلود ترجمه مقاله
سال انتشار: 2017
تعداد صفحات: 5
قیمت (تومان): 9000
بر اساس شرایط و ضوابط ارسال مقاله در سایت مدیر، این مطلب توسط یکی از نویسندگان ارسال گردیده است. در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با تکمیل فرم گزارش تخلف حقوق مؤلفین مراتب را جهت پیگیری اطلاع دهید.
 این مقاله ترجمه می باشد.
مشاهده اصل مقاله به زبان انگلیسی