شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
پنجشنبه 08 آبان 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 674
بازدید دیروز: 33,065
بازدید کل: 115,153,915
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 163
کاربران حاضر: 163
دانلود مقاله انگلیسی ترجمه شده به فارسی ؛ رابطه بین ساختار مالکیت و عملکرد مالی شرکت: شواهدی از اردن
چکیده:

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای که اصل آن را می توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید. فایل زبان انگلیسی 14 صفحه و مربوط به سال 2018 می باشد.
برای دریافت ترجمه مقاله پس از عضویت در سایت به صفحه شخصی رفته و از طریق صفحه افزایش اعتبار، به یکی از روشهای اعلام شده مبلغ مورد نظر را به سایت واریز یا منتقل نمایید. پس از افزایش اعتبار می توانید ترجمه مقاله را به صورت فایل WORD دانلود نمایید.
برای مشاهده سایر مقالات ترجمه شده سایت مدیر اینجا را کلیک کنید.

چکیده: مطالعات قبلی مربوط به حاکمیت شرکتی، شاهد رشد قابل توجهی بوده اند که به تدریج موجب ایجاد روند جدید می شوند. مقاله حاضر، قصد دارد تا از طریق بررسی رابطه بین ساختار مالکیت به عنوان یکی از مهم ترین سازوکارهای حکمرانی شرکتی و عملکرد شرکت در اردن به عنوان یکی از اقتصادهای نوظهور، در چنین شرایطی دخیل باشد. روش رگرسیون چندگانه به منظور تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود برای نمونه 109 شرکت غیر مالی ذیربط در بورس اوراق بهادار عمان (ASE) در سال مالی 2012، استفاده شد. یافته ها نشان داد که مالکیت مدیریت تأثیر مثبت بر عملکرد دارد. از سوی دیگر، یافته ها شواهدی را مبنی بر حمایت از تاثیر مالکیت خارجی بر عملکرد نشان نداده اند. علاوه بر این، شواهد قابل توجهی برای حمایت از این واقعیت وجود دارد که اندازه شرکت تاثیری بر عملکرد شرکت ندارد. یافته ها همچنین نشان دادند که نوع صنعت تاثیری بر عملکرد شرکت ندارد. مفاهیم عملی مطالعه حاضر نشان داده اند که حاکمیت شرکتی خوب برای همه سازمان ها ضروری است، و باید به نفع تمام ذینفعان تشویق شود. بر خلاف اکثریت مطالعات قبلی، در حال حاضر مطالعه فعلی به صورت غیر منتظره نشان می دهد که مالکیت خارجی به طور قابل توجهی بر عملکرد شرکت تاثیر نمی گذارد. بنابراین، دولت اردن و سایر احزاب مرتبط یا مسئول باید سیاست هایی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کنند. از دیدگاه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، این پژوهش نخستین مطالعه ای است که منحصرا مکانیسم ساختار مالکیت را در رابطه با عملکرد شرکت با سهم بازار تعیین می کند، و هیچ مطالعه قبلی مالکیت خارجی را در چنین رابطه ای مورد آزمایش قرار نداده است. این مطالعه، اولین پژوهش در اقتصادهای نوظهور برای بررسی چنین رابطه ای می باشد. چنین بینش های جدیدی در رابطه با پیوندهای بررسی شده در مطالعه فعلی، اطلاعات مفیدی را ارائه می دهند که ارزش زیادی برای دولت، دانشگاهیان، سیاست گذاران و سایر ذینفعان دارند.

کلید واژه: ساختار مالکیت، عملکرد شرکت، اندازه شرکت، نوع صنعت
نویسنده(گان): مترجم: فاطمه آقازاده
منبع: Benchmarking: An International Journal, Vol. 25 Issue: 1, pp.319-333,2018
موضوع: مدیریت مالی
دسته: مقالات ترجمه شده - دانلود ترجمه مقاله
سال انتشار: 2018
تعداد صفحات: 17
قیمت (تومان): 20000
بر اساس شرایط و ضوابط ارسال مقاله در سایت مدیر، این مطلب توسط یکی از نویسندگان ارسال گردیده است. در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با تکمیل فرم گزارش تخلف حقوق مؤلفین مراتب را جهت پیگیری اطلاع دهید.
 این مقاله ترجمه می باشد.
مشاهده اصل مقاله به زبان انگلیسی