شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
چهار شنبه 07 آبان 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 31,100
بازدید دیروز: 166,170
بازدید کل: 115,151,276
کاربران عضو: 0
کاربران مهمان: 77
کاربران حاضر: 77
دانلود مقاله انگلیسی ترجمه شده به فارسی ؛ دوسوتوانی سازمانی، پارادایمی جدید در مدیریت استراتژیک
چکیده:

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای که اصل آن را می توانید به صورت رایگان از اینجا دریافت کنید. فایل زبان انگلیسی 14صفحه و مربوط به سال 2016 می باشد.
برای دریافت ترجمه مقاله پس از عضویت در سایت به صفحه شخصی رفته و از طریق صفحه افزایش اعتبار، به یکی از روشهای اعلام شده مبلغ مورد نظر را به سایت واریز یا منتقل نمایید. پس از افزایش اعتبار می توانید ترجمه مقاله را به صورت فایل WORD دانلود نمایید.
برای مشاهده سایر مقالات ترجمه شده سایت مدیر اینجا را کلیک کنید.

رشد و بقای درازمدت یک شرکت به قدرت آن در بهره برداری از توانایی ها و کشف موارد جدید بستگی دارد. یافتن تعادل میان کشف و بهره بردای دوسوتوانی نامیده میشود. این مقاله مروری جامع بر نظریه دوسوتوانی سازمانی است. ایجاد و حفظ قابلیت پیگیری این دو فعالیت متناقض، به طور هم زمان، یک چالش سخت مدیریتی است. ازآنجایی که همیشه جنبه هایی از جمله راه حل ساختاری، رهبری در مقیاس گسترده، و سرمایه گذاری چند ملیتی مورد تحقیق قرار گرفته است، این موارد کم تر شناخته شده هستند: (1) چگونه دوسوتوانی در مراحل ابتدایی رشد شکل گرفت؟ (2) اصلی ترین محرک ها و عناصر بستر سازمانی که سازمان هارا قادر به دوسوتوانی میسازد چیست؟ (3) نقش سطوح مختلف مدیریتی در این جریان شکل گیری چیست؟ با مروری بر نوشته جات مختلف، در این مقاله نویسنده قصد دارد که تناقض بین کشف و بهره برداری، بحران ها و جنبه های مختلف دوسوتوانی، جایگاه رشته های رایج و برخی دیگر از شکاف های مهم تحقیقاتی را مورد برسی قرار دهد.

کلید واژه: دوسوتوانی سازمانی ، دوسوتوانی ساختاری ، دوسوتوانی ضمنی ، کشف ، بهره برداری
نویسنده(گان): مترجم: حسین حجتی سبحان
منبع: Vezetéstudomány / Budapest Management Review ,2016, 47 (5). pp. 39-52. ISSN 0133-0179
موضوع: مدیریت استراتژیک
دسته: مقالات ترجمه شده - دانلود ترجمه مقاله
سال انتشار: 2015
تعداد صفحات: 14
قیمت (تومان): 15000
بر اساس شرایط و ضوابط ارسال مقاله در سایت مدیر، این مطلب توسط یکی از نویسندگان ارسال گردیده است. در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با تکمیل فرم گزارش تخلف حقوق مؤلفین مراتب را جهت پیگیری اطلاع دهید.
 این مقاله ترجمه می باشد.
مشاهده اصل مقاله به زبان انگلیسی